SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chcę zacząć ćwiczyć na siowni

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 746

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

22

Waga

62

Wzrost

170

Cel treningowy

rzeżba i masa

Staż treningowy na siłowni

Rok

Uprawiane inne sporty

Piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia

Dieta

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6
Witam wszystkich, którzy czytają mój pierwszy post na tym forum .
Mam 22 lata, 170 cm wzrostu i ważę jakieś 62 kg. Chciałbym zacząć trenować na siłowni. Do tej pory miałem styczność z podrzucaniem ciężarków (bo ćwiczeniem bym tego nie nazwał). Od roku ćwiczę raz w tygodniu na wf-ie (staram się ćwiczyć wszystkie partie ciała), w domu też staram się podnosić hantle, robić brzuszki i pompki. Czasami również wybieram się na plac zabaw, żeby się podciągać na drążku. Z kondycją też nie jest najgorzej, bo gram w piłkę ( jakieś dwa treningi w tygodniu plus mecz). Przez najbliższy miesiąc lub dwa mam zabmiar nadal ćwiczyć w domu i z drążkiem. Wiadomo wakacje idą i też jakaś kiełbaska z grilla wpadnie albo piwko(oczywiście jedno ). Jeszcze nie wiem czy nadal będę grał w piłkę. Jeśli tak to siłownia wchodzi w grę jakieś 2 góra 3 razy w tygodniu. Jeśli nie to mogę oddać się jej całkowicie.
I teraz kilka pytań:
- Czy musiałbym zaczynać od ćwiczeń ogólnorozwojowych czy już od czegoś bardziej zaawansowanego?
- Wiadomo, że dieta by się przydała, ale jaka i czy coś jeszcze do tego(jakiś gainer, kreatyna)?
- Chciałbym również zacząć brać ZMA, ponieważ niezależnie ile bym spał wstaję niewyspany i mam dość słaby sen przez co jestem zmęczony i nie mogę się na niczym skupić. Czy to dobry pomysł?
Jeśli pytacie jak i za ile chciałby wyglądać to dopowiadam: za 2 lata tak:


- Czy w ogóle tak się da?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
1. Ogólnorozwojowe
2. 3-4 zbilansowane posiłki dziennie; dział odżywianie. Odżywki: za rok dopiero.
3. Bez sensu, po wrzuceniu aktywności fizycznej i poprawieniu diety będziesz lepiej spał. Ewentualnie kup sobie magnez na noc, albo magnez + witaminę c.
4. Możesz tak wyglądać za 4 miesiące, albo nigdy: genetyka.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna w młodym wieku

Następny temat

Powrót na siłownię

WHEY premium