SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chcę zacząć ćwiczyć i trochę na siebie przybrać :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1515

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 198
Witam, mam na imię Daniel i chciałbym żeby mi ktoś doradził co dalej robić ze sobą itd. Wiec tak ważę 70kg przy wzroscie 180cm i mam zamiar zacząć ćwiczyć z dietą i może jakąś suplementacją żeby przekroczyć te 80 kg i ładnie wyglądać . Ćwiczyć zacząłem w lutym tego roku w domu bez diety tylko regularne ćwiczenia i skończyłem w polowie czerwca bo straciłem motywację ponieważ przyrosty były bardzo słabe ale siły przybyło . Chciałbym zacząć na jesień na nowo i do ćwiczeń dodać dietę i suplementacje ale tak zeby to mialo rece i nogi bo nie chce byc jakims tam koxem ;P I w tej kwesti chciałbym żeby mi ktoś doradził co robić dalej i czy warto brać odżywki bo słyszałem ze po odzywkach jak sie przestanie ćwiczyć mięśnie sflaczeją i bedzie efekt odwrotny do zamierzonego . Jednym slowem chciałbym trochę przypakowac i mieć wiecej siły ;)
Pozdrawiam .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Jak byś do tego nie podszedł a zakończysz treningi to jakość sylwetki i mięśni się zmieni. Potrzebna konsekwencja i plan.
Zacząć możesz spokojnie od planu całościowego aby wrócić do ogólnej formy, poprawić technikę podstawowych ćwiczeń i zbudować podstawy siłowego.
Do tego odpowiednia dieta i będziesz szło do przodu.
Suplementy nie są Ci od razu potrzebne chyba, że jako uzupełnienie diety będziesz czegoś potrzebować ale to wyjdzie już w trakcie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 198
To jak bym np zaczął ćwiczyć teraz i dopiero gdzieś w październiku włączył dietę to może by coś z tego było . Nie chce od razu bo muszę ogarnąć temat diety , bo jestem w tym całkowicie zielony . Może mi ktoś podać jakieś info na temat diety tak żebym coś zrozumiał . Jak tak kiedyś patrzyłem to to liczenie kalorii mnie odstraszylo ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html W mojej opinii, ćwiczenia bez diety nie mają większego sensu jeżeli chodzi o budowanie masy. Nie przytyjesz od ćwiczeń, tyje się od jedzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Dann321
To jak bym np zaczął ćwiczyć teraz i dopiero gdzieś w październiku włączył dietę to może by coś z tego było . Nie chce od razu bo muszę ogarnąć temat diety , bo jestem w tym całkowicie zielony . Może mi ktoś podać jakieś info na temat diety tak żebym coś zrozumiał . Jak tak kiedyś patrzyłem to to liczenie kalorii mnie odstraszylo ;)


Zawsze to coś da bo już nieco poprawisz swoją kondycję, nauczysz się techniki więc nawet jak nie możesz na razie trzymać ustalonej przez siebie diety to przynajmniej staraj się zdrowo odżywiać i komponować zdrowe posiłki

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Jako początkujący nawet na przeciętym odżywianiu jesteś w stanie zbudować masę mięśniową, aczkolwiek po jakimś czasie zaczną się schody, a w tej sytuacji niezbędne będzie wprowadzenie adekwatnej rozpiski żywieniowej w praktykę. (zacząć liczyć) z pewnością będzie łatwiej korygować swoje błędy wiedząc czego potrzebuje Twój organizm, abstrahuując tutaj od aspektu zdrowotnego dzięki adekwatnie zbilansowanej diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Jako początkujący nawet na przeciętym odżywianiu jesteś w stanie zbudować masę mięśniową, aczkolwiek po jakimś czasie zaczną się schody, a w tej sytuacji niezbędne będzie wprowadzenie adekwatnej rozpiski żywieniowej w praktykę. (zacząć liczyć) z pewnością będzie łatwiej korygować swoje błędy wiedząc czego potrzebuje Twój organizm, abstrahuując tutaj od aspektu zdrowotnego dzięki adekwatnie zbilansowanej diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 198
Teraz zacznę się lepiej odżywiać i porządnie ćwiczyć a co myślicie o tym żebym sobie kupił carbo i stosował zaraz po treningu jako wypełnienie diety ??? Czy raczej nie stosować ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 198
Teraz zacznę się lepiej odżywiać i porządnie ćwiczyć a co myślicie o tym żebym sobie kupił carbo i stosował zaraz po treningu jako wypełnienie diety ??? Czy raczej nie stosować ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
A skąd wiesz, że carbo jest Ci potrzebne? - skoro nie masz ułożonej diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 198
Diety raczej nie będę układał takiej szczegółowej z liczeniem kalorii itp , no chyba że po miesiącu czy dwóch się okaże że coś przybyło to wtedy pomyślę nad tym ale będę się starał powoli zmieniać moje nawyki już np jem tylko ciemne pieczywo i jadam trochę częściej ale to dopiero początek ;) To jak z tym Carbo przydało by się brać tak tylko po treningu czy raczej sobie odpuścić ? (Stosował bym tylko co drugi dzień tak jak ćwiczę :) )
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana planu po 3 miesiącach

Następny temat

Dwa plany FBW

WHEY premium