SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ChYbA SiE ZAŁaMiE ;-(

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3425

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 321 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6731
Siema !
Na poczatek powiem ze od jakiegos miesiaca bolał mnie lokiec , w sumie smarowalem naproxenem, fastum i nic nie pomagało dzisiaj sie w****ilem i poszlem do lekarza ogólengo ten powiedzial mi ze mam jakies zapalenie***** wie czego powiedzial - "łokiec tenisisty" powiedzial zebym se tego nie bagatelizowal i cos tam costam przepisal mi Rantudil Forte (2 x dziennie po 1 kap) , 2 razy dziennie smarowac mascia (obojetnie jaka np.Voltaren) i NIC NIE ROBIC!!!!! ;-( I tu moje pytanie mial ktos z was cos podobnego , jak wyglada leczeni itd! Czekam na odpowiedzi!!!

ps.Wydal mi skierowanie do ortopedy(ide jutro napisze co mi powiedzial ortopeda) !!! dzieki z gory za odpowiedzi!

Fruuuuu

"Aby żyć , trzeba walczyć !"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Łokieć tenisisty

Zapalenie bocznego nadkłykcia kości ramiennej czyli tzw. "łokieć tenisisty" jest jednym z najczęstszych problemów dotyczących stawu łokciowego z jakim spotyka się chirurg ortopeda.
Za przyczynę dolegliwości uznaje się zapalenie ścięgna mięśnia krótkiego prostownika nadgarstka, które przyczepia się do bocznego nadkłykcia kości ramiennej. Powodem zmian zapalnych w ścięgnie może być nagły uraz lub wielokrotne, monotypowe ruchy przedramienia które wywołują mikropęknięcia włókien ścięgna, prowadząc do jego przekrwienia co w rezultacie wywołuje ból. Ból zwykle zwiększa się podczas prostowania łokcia oraz nadgarstka.
Dolegliwości występują u tenisistów podczas uderzeń grzbietem ręki, podczas czynności wymagających długiego utrzymywania nadgarstka w wyproście z licznymi ruchami palców (np. pisanie na klawiaturze, gra na pianinie) lub po bezpośrednim uderzeniu w boczną okolicę łokcia.
W leczeniu zachowawczym stosuje się odpowiednie unieruchomienie przedramienia oraz zaleca zmniejszenie aktywności kończyny górnej. W przypadku braku poprawy pomocne mogą być wstrzyknięcia (blokady) ze sterydu w okolicę nadkłykcia bocznego kości ramiennej.

Leczenie zachowawcze składa się z dwóch faz:
Faza I to eliminacja bólu. W przypadku poprawy II faza leczenia zachowawczego obejmuje delikatne ćwiczenia.

Leczenie operacyjne stosuje się po 5-6 miesiącach nieskutecznego leczenia zachowawczego. Zabieg polega na oddzieleniu zapalnej tkanki od kości, co w konsekwencji wywołuje reakcję odbudowy przyczepu ścięgna i ustąpienie dolegliwości. Około 90% pacjentów po 3 miesiącach od operacji powraca do pełnej aktywności.

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
http://www.kulturystyka.pl/artykul74/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 321 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6731
Dzieki stary na to czekalem!!! Dal bym soga ale brak abona!!! JESZCZE RAZ DZIEKI napisze cos wiecej jak przyjde od ortopedy!!

Fruuuuu

"Aby żyć , trzeba walczyć !"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 321 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6731
A mial ktos taki uraz?? przedstawcie bol i leczenie , rekonwalescencje!
Z gory dzieki!

Fruuuuu

"Aby żyć , trzeba walczyć !"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mam cos podobnego chyba narazie nie byłem z tym u lekarza bo w sumie boli mnie tylko jak cwicze teraz robie tydzien przerwy i bol jak narazie ustapił zobaczym jak wroce do ciezrów co bedzie a ciebie bolała tylko jak cwiczyłes czy normalnie tez ????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 321 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6731
Normalnie tez a najbardziej jak uciskam te miejsce! ;/ Bylem u ortopedy dala mi 2 tyg L-4 powiedziala ze mam jakies tam mikrouszkodzenia przyczepów , nic nmi nie przepisala kazala smarowac 2x dziennie jakas mascia ja mam Voltaren i kupic "opaske z neperonu na łokiec tenisisty" i tyle za 2 tyg do kontroli jak nie przejdzie to zastrzyki ;-(

Fruuuuu

"Aby żyć , trzeba walczyć !"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
No niestety stary.
Treningi bez rozgrzewki i długiego rękawa nie wchodzą już w grę.

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to znaczy sie tak mi jak uciskam to nic nie boli boli jedynie jak dzwigam kupiłem sobie jak narazie sciagacz i bede bardzo mocno rzgrzewał lokiec jesli mi to nie pomoze to tez pójde do lekarza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 321 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6731
Jakiego dlugiego rekawa??

Fruuuuu

"Aby żyć , trzeba walczyć !"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Chodzi o to, byh nie wystawiać łokcia na działanie przeciągów.

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co wy na to????

Następny temat

ZWYKŁY TRENING!

WHEY premium