SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Senność i brak energii - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 205

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3934
Witam. Wiem, że nikt z Was tutaj lekarzem nie jest i jestem zarejestrowany do lekarza ogólnego aby dał mi początkowo skierowanie na badania które mogę zrobić na NFZ, a resztę najwyżej zrobię odpłatnie. Jaki mam problem ? Problem mam taki, że nawet jak się dobrze wyśpię, to i tak jestem " zmęczony " w ciągu dnia i senny. Często ziewam i marzy mi się położyć do łózka. Mam często takie zmęczone, mętne oczy, które lekko szczypią. Widać po nich, że jestem jakiś " niewyspany ". Trenuje 3x w tygodniu i staram się zdrowo odżywiać. Nie jest to najzdrowsze na świecie odżywianie, ale w miarę zdrowo jem. Nie palę papierosów i nie pije alkoholu regularnie. Alkohol wypije raz na miesiąc ( kilka piwek ). Z suplementacji biorę :

Kreatyna 5 g dziennie, ZMA ( magnez przed snem ), do śniadania witaminy + minerały, omega 3 , wit C + D, witaminy z grupy B + ostatnio włączyłem żelazo z olimpu, bo czytałem, że takie coś może być objawem jego braku, ale po miesiącu nie zauważyłem różnicy.

Jakie badania warto wykonać aby coś wykluczyć ? Wiem, że lekarz na NFZ da mi krew + mocz + tarczyca i pewnie to wszystko. Co Waszym zdaniem warto wykonać ? Badałem dwa lata temu testosteron i miałem średnie widełki ( wolny + całkowity ). Aktualnie mam 34 lata i może być tak, że np. mam niski poziom testosteronu ? Dodam, że libido nie jest wysokie. Mam dni kiedy mega mi się chce, a np. następny tydzień w ogóle.

Zmagał się ktoś z Was z czymś takim ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Tutaj łap liste od POZ żebyś się zapoznał co ewentualnie możesz dostać: https://www.sfd.pl/CYKL__badania_czyli_co_wyciagne_od_rodzinnego_a_za_co_zaplace_z_wlasnej_kieszeni-t1220359.html 
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Co do wstępnych podst bad diag możesz kontrolnie zrobić:

morfologia+rozmaz
CRP+ASO+RF
Panel wątroba
Panel nerki
Panel trzustka
Tarczyca
Lipidogram
PSA (chyba za młody ale jak da to zrobisz)

Reszta dopłacasz:
Testosteron
Estradiol
Prolaktyna
Progestron
LH+FSH
Insulina

Tyle z pewnością wystarzy żeby przyjrzeć się problemowi od strony badań.
Może coś nie tak, trzeba będzie poprawić, i/lub klasyczne przetrenowanie zła higiena snu jak i życia.
Takie problemy są zazwyczaj złożone trzeba szukac przyczyn.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3934
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Po świętach będę działał z tym wszystkim. Ogólnie zauważyłem, że mam większy problem z regeneracją. Trenuje 3 x w ciągu tygodnia i nie wyobrażam sobie większej ilości treningów z racji tego, że pracuje w systemie trzech zmian i dodatkowo czuje po sobie, że w wieku 34 lat regeneracja jest mniejsza, niż jak się miało te 25 lat. Ogólnie bardzo dawno nie robiłem żadnej przerwy od siłowni. Cały czas cisnę na tyle ile mogę. Nie są to mordercze treningi, ale staram się dać max na sesji. Trenuje 2 x góra ciała + 1 x nogi. Nogi trenuje tylko raz z racji tego, że są moją dominująca partią i bocianem nazwać mnie nie można. Dodatkowo biegam 1 x w tygodniu, także nie chcę tak forsować.

Zastanawiam się nad przerwą od treningu, ale za każdym razem gdy mam robić przerwę, to wkręcam sobie, że utracę efekty. Wiem, że to głupie, ale to tak na psychikę działa. Dwa tygodnie bez treningu miałbym być i zaraz źle bym się z tym czuł, ale rozumiem, ze takie przerwy są zalecane ? W ten czas nie zrobi się dużego regresu jeśli chodzi o sylwetkę ?

Dodam, że wczoraj robiłem trening nóg i już dziś mocne zakwasy i czuje to takie " zmęczenie ". Dodatkowo dawniej te zakwasy mijały szybciej, a teraz ostatnio po treningu nóg miałem je przez 4 dni ( trening i ciężar ten sam oraz intensywność ).


Zmieniony przez - Tomek19900 w dniu 2024-03-28 09:54:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Wymienione badania przez kolegę jego wypowiedzi powyżej, jak najbardziej warto jest wykonać. Być może rzeczywiście występują tutaj jakieś zaburzenia funkcjonowania gospodarki hormonalnej organizmu, od strony androgenów, czy też tarczycy. Opisane objawy jak najbardziej byłyby z tym związane.

Być może jednak wystarczy z sensem rozłożyć cykl treningowy i cała systematykę treningu. Warto jest w Takiej sytuacji wprowadzić cykle treningowe, które trwają około 8-12 tygodnie, w czasie których dochodzisz do maksymalnych wyników pod określonym kątem, a następnie wprowadzasz okres strategicznego roztrenowania, dając odpocząć organizmowi. Nie można również ciągle być na redukcji. Nie wiem jak to wygląda u Ciebie, ale również należy to rozłożyć z sensem.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obniżona miednica

Następny temat

AOL - dawkowanie

WHEY premium