SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CYNK - Dorzuć do diety. - art.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 47157

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Wapń w dawce powyżej 1g utrudnia wchłanianie cynku, więc jak jecie na noc kilogram twarogu, to część cynku może się nie przyswoić...

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1202 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17052
nofatuk : a jak dawkujesz te "ZMA apteczne" ? Widzialem gdzies post o tym, ale mam jakies problemy.. Mogl bys napisac co i jak? To moze dzisiaj po drodze to kupie..

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
normalne ZMA apteczne to filomag + zincas forte w dawce odpowiednie 6+1. ale ja lykam jeszcze Aspargin(potas i troche magnezu) wiec lykam odpowiednie 5+1+5.
chodzi o to zeby wziac na raz okolo 40mg cynku i 450mg magnezu
w tym wypadku cynku bierzesz 25mg a magnezu jakies 400mg(licząc standardowe ZMA apteczne w sensie bez dodatku asparginianu)

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 77 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3774
witam ja mam cynk o nazwie Zincteral z polfy bez recepty 50 tab powlekanych biore 1 dziennie czy to dobra dawka ??

greg293

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
dawka moze byc(45janow o ile sie nie myle) ale siarczan cynku jest gorzej przyswajalny niz wodorasparginian.
doczytalem gdzies ze cynk powinno sie jesc na pusty zoładek...
co Wy o tym myslicie? jaki posilek jesc przed tym somowym ZMA? normalny serek bialy?:)
PS: mleczan magnezu wchlania sie lepiej niz wodoroasparginian wiec polecam zakupic magvit b6 zamiast filomagu.
pzdr.

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Przyswajaniem cynku bym się nie przejmował.

Mleczanu magnezu nie jest lepiej przyswajalną formą magnezu niż wodoroasparaginian. Skąd Twoja informacja?

Zmieniony przez - Charon w dniu 2007-03-06 00:08:23

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
przeczytalem kilka art. o tym ze te dojelitow przyzfajaja sie lepiej i w aptece mowila mi babka ze lepiej.
https://www.sfd.pl/temat288156/

https://www.sfd.pl/mleczan_magnezu-t289341.html 

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Można dyskutować, czy są to formy o podobnej przyswajalności, ale na pewno nie można stwierdzić, że wodoroasparaginian jest gorszy, a artykuł wygląda mi na sponsorowany.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 921 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6365
A ile mg cynku jest w tych kapsach zincas forte??? 15mg? ta zalecana dawka??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
jest 25 jonów cynku.

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja do oceny

Następny temat

Warzywa - jak przyrządzać?

WHEY premium