SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CO JEŚĆ POMIEDZY TRENINGAMI

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4593

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, Co najlepiej jeśc miedzy treningami aerobowymi.
Przerwa między treningami to 3H.
Oby dwa treningi mają tak ponad 1H. - bieganie,pływanie, siatkowka różne kombinacje
_____________

Osobiście myślałem żeby od razu po 1 treningu zjeść.
** 1 banan - czyli jakieś 95 Kalori, w tym 22gramy Węgli
** 50 gram Lu Petitki Go! Musli z owocami - czyli 213 Kalori, w tym 33gramy Węgli.

Hmm dlaczego taki wybór - no są to produkty o niskim IG, mają dużo Węgli także będe miał siły na następny trening.

Dobrze to rozumuje ??
Co wybyście wybrali i dlaczego ?
Z góry dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
obliques :D chyba dołoże sobie do śniadanie z 20gram Białka w proszku :D
Co o tym sądzisz ? (z czego najelepij kupić czy to bez znaczenia - moze ostrovia ?)

Swoją drogą 12 dni juz za mną, efekty powoli zaczyna widać.
Zostane jeszcze jednak te 16 dni na tych 2000-2200
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No i są to produkty bardzo praktyczne, łatwo je spakować i łatwo je zjeść.

W przeciwieńśtwie do np. 50gram brązowego ryżu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Wiesz, ze Twix tez jest produktem o niskim IG
Rozumiem ze chcesz sie odchudzac . jaka diet wybrales?
Tak w ogole miedzy treningami 3h zjadla bym normalny posilek bialkowo weglowodanowy, Mozesz sobie pozwolic na odzywke bialkowa i do tego owoc z cienka skorka, moze byc tez ananas. Banan nie jedz na redukcji, a o batoniku sie nie bede wypowiadac
PS
I poniewaz podpierasz sie kalkulatorem podaj swoje wymiary i cele i treningi i kalorycznosc diety bo juz "wiedze" ze idziesz w odchudzaniu na Afryke

Zmieniony przez - obliques w dniu 2009-12-10 08:57:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to tak wydaje mi sie primo że Lu Petitki Go! to nie batonik - chyba nie wiesz co to jest skoro tak mówisz , zapraszam w takim badz razie www.google.pl Wartości energetyczne Lu petitków - są praktycznie identyczne jak Musli z owocami w sklepie I mam znajomych (kadrowicze którzy własnie na obiad przedtreningowy jedzą Lu petitki ;-0

Trening, bo o niego prosisz ...

TT = trening tlenowy
TS = trening siłowy

Poniedziałek
TT - basen 3km[rano]
TS - siłownia [wieczorem]
Wtorek
TT - bieganie
TT - basen
Środa
TT - basen 5km
TT - bieganie
Czwartek
TS - siłownia [popołudniu]
TT - siatkówka - trening [wieczorem] / bieganie
Piątek
TT - basen \\
TT - bieganie bieganie
Sobota
TT - siatkówka - mecz. liga [rano]
TT - bieganie
Niedziela
TT - siatkówka - mecz. lig [rano/popołudnie]
TT - siatkówka - trening [wieczorem]

Dieta - tak wiem, mam dużo większe zapotrzebowanie kaloryczne, ale jestem w 2 tyg. (na4tyg) swojego doświadczenia Także wiem że źle robie ;];] ale taki sobie przez 4tyg zalozylem trening. Potem wiadomo bedzie inny.

Moje wymiary są w profilu, Jak sie nie myle
Co do odżywek, mam gdzieś w domu jeszcze jakieś gainery różne które mi zostały po innych treningach- ale szkoda mi poki co kasy na kolejną odżywke, tym bardziej że jade na spalaczu.
B - 119 T- 49 W- 194 Kalorie-1690

Są to wyniki z bananem, którego nie zamienie bo nie bede kombinował z ananasami pomiedzy treningami, żeby uczknąć pare kalori mniej (tak jak robienie jajecznicy z odzielaniem białka od żołtka XDD ) Nie robmy z siebie tutaj mistrzów swiata

No i bez Musli - Lu petitki Go

__________

Stąd tez mam prośbe, jakbyś mogła mi wyjasnić dlaczego te musli jest złe pomiedzy treningami. Jak już wspomnialem zwykły posiłek nie wchodzi w gre, bo brakuje mi na wszystko czasu :D:D A te przerwy nie zawsze licza sobie 3H ;];]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Nie zartuj co mnie obchodzi co jest pokazane na papierku produktu fabrycznego - NIC
To co jedza sportowacy zawodowi (i to na calym swiecie ) to w wiekszosci syf i smieci, to ze sie jest sportowcem nie znaczy ze je sie zdrowo wiec osobiscie nie bralabym wzoru z kazdego .
Jesz to co jest nieprzetworzone i swierze, to co rosnie , lata, plywa lub biega
A IG to sobie taki radosny wskaznik, ktory nic nie mowi, mozesz sie na nim opierac gdy jesz naturalne produkty, przetworzone sa takim samym syfem jak zawsze Wez chleb tostowy i stostuj i tez bedzie mial on nizszy IG... moge tak dlugo

Musli przetworzone w ogole jest zle, owsianka miedzy treningami to za dużo błonnika, po prostu.
Nie mowie o bananie ze jest zly, bo ma wiecej kalorii ale ze jest zlym owocem na odchudzaniu ze wzgledu na swoje wlasciwosci (zauwaz ze jest to owoc ktory uzywa sie gdy chcemy podtuczyć dzieci -niejadki Ananas to nie tylko kalorie i cukry to takze enzymy wspomagajace trawienie bialka, blonnik. Tu mistrzow swiata nie robimy to uczymy ludzi wybierac produkty lepsze dla danej sytuacji. Ty wolisz sciac kalorie ponizej swojego BMR (na oko ok. 1800kcal) a ja wole jesc zdrowiej lub bardziej optymalnie

1600kcal, to tu niejedna dziewczyna rzezbe zrobila , ja robie na 2000kcal. Ty jedyne co stracisz energie i dorobisz sie jojo na swojej diecie.
Jest tysiace innych mozliwosci spuszczenia tluszczu, ktory masz w pasie i zrobienia tego bez straty miesni i energii do cwiczen. Przy zapotrrzebowaniu 3700kcal dziennie to moglbys piekna rzezbe zrobic. Dziwie sie zawsze jak mozna tak jesc i myslec ze bedzie sie potrafilo wyciagnac optimum ze swoich treningow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wpierw DAM SOGA bo podobał mi sie post naprawde fajnie napisane

Tzn zakładając że zjadam wartośc kaloryczną tego musli owsianego to mam ponad 2000Kcal. + trzeba dodać że czasem sie coś chrupnie niestety nieprzewidzinego no to mamy do 2200.

No faktycznie moje zapotrzebowanie przy 120minutach aerobów dziennie wynosi te 3500Kcal.
_______________-
Wiem, że jem zamało jak wczęsniej napiałem, ale no juz jestem taki upierdliwy z natury że stawiam sobie dziwne cele (jak na poczatku wakacji chcialem dowieźć że można spalić tkanke tłuszczową i robić tkanke mięsniową - ok może nie wyszlo to super ekstra itp ale przez 3 miesiace efekt był naprawde fajny

Teraz postanowilem sobie zmenijszyć o ponad 1000 moje zapotrzebowanie przez niecały miesiąc. A potem zacząć trening z tylko 1 aerobami na dzień i dodac kalori, tak żeby proporcje były nie -1000 Kalori, a - 500 Kalori.

______

To takie pytanka dwa jeszcze mam jak moge prosić :D

- Czy ten banan aż tak będzie przeszkadzał ?? Bo wiadomo jest on praktyczny w jedzeniu nawet bardzo :D

- Jeśli nie te Musli owsiane z owocami to co ?? coś praktycznego by sie przydało, żeby dało mi kopa na nastepny trening, Powiem szczerze myśle nad tym już 2 dzień i nic nie przychodzi mi do głowy. A szczerze jak mam wpierw basen potem bieganie to z tych produktow ktore probowalem naprawde nie czuje po tym głodu, co sie żadko zdarza po baseniku.
__________

jeszcze wkleje diete, pewnie też będzie pare błedów - jak np. żeby w 1 posiłku było Białko (i to nie z mleka), no ale znowu ciężko mi to połaczyć)

Jeśli wstaje około 11 to:

1 posiłek
Płatki owsiane 100
Mleko spożywcze 2% tłuszczu 200
=trening=
2 posiłek
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 200
Ryż brązowy 100
Sałatka Obiadowa 200

3 posiłek
Banan + jakieś wegle "te słynne musli owocowe"
=trening=
4 posiłek
Jogurt naturalny 2% tłuszczu 180
Ser twarogowy chudy 200
Oliwa z oliwek 30 ml

Natomiast jeśli ide na studia, to dokładam po 1 posiłku, na uczelni tuńczyka w wodzie 130g.

Natomiast jeśli jestem w pracy (fizyczna robota), to dokładam po 1 posiłku, tuńczyka 130g, bułke razową (80g) z 30gramami szynki + pomidor + papyka zielona
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
dobra poniewaz nasi siatkarze nas nie zawiedli
no i dzis Prokom dla lupnia Realowi to sie troche wysile i pogadamy Ale od razu mowie ty sobie ja sobie bo na zanizanie kalorii bez powodu (bo widzimisie nie jest powodem) trudno mi sie zgodzic
Mozesz po redukcji wygladac tak jak Mocny Krzys, ktory w zadnym tygodniu nie zszedl nizej 3500kcal:
https://www.sfd.pl/EKSPERYMENT_6:_POST_BEFORE,_AFTER-t497796-s2.html
albo carire redukujacy sie na zasadzie ruch, ruch i niejedzenie
https://www.sfd.pl/Czas_się_pokazać!Gumis_=_Carire,_nowe_foty_str._22-t400028.html

No wiec jak ja to widze, bo jestes chudy i jeszcze robisz wszytsko bys tracic miesnie a nie tluszcz:
- podciagasz kalorie
- 250g bialka, 250g weglowodanow, 110g tluszczu
dzielisz na 6 posilkow, swoje bialko
weglowodany jesz tak:
przed pierwszym treningiem 75g wraz z porcja bialka, w czasie treningu 25g (izotonik), pomiedzy treningami 50g wraz z porcja bialka (moze byc z gainera jak malo czasu) w czasie treningu 25g, po treningu 75g wraz z porcja bialka

pozostale 3 posilki to porcja bialka + tluszcz dodany ze zdrowych tluszczy tak by w sumie wyszlo wyliczona ilosc i zielone warzywa

twoje wegle to owoce z cienka skorka , ryz pelnoziarnisty, makaron pelnoziarnisty, owsianka i warzywa inne niz zielone(procz skrobiowych)

-odpowiadajac na pytanka, banan nie szkodzi, wlasciwie mozesz sie w ten spsob odchudzac na dowolnych produktach, szczerze tez schudlbys na dzemie i bułce przy tej ilosci kalorii
- w/g mojej rozpiski bedziesz mial wystarczajaco energii na treningi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powiem tak post jeszcze ciekawszy niż ten ostatni :D:D
No jak mocny Krzyś nie mam zamiaru wyglądać Bo dla mnie jest to zbyt koksiarskie, idałem sylwetki jest dla mnie Michael Phelps http://img.interia.pl/kobieta/nimg/Michael_Phelps_2653976.jpg

Chudy nie jestem te 75 kg z profilu to bylo w sierppniu :D teraz mam 76.8 :D
I troche tłuszczyku na brzuszkzach i klatce jest do zrzucenia. Stąd pomysł na test że pierwszy miesiac z mniejsza iloscia kalori.


- Uwzględniając moje 120minut treningu dziennie to vitalmax policzył zapotrzebowanie takie:
Kcal - 2885
B- 161,7
T- 77
W- 386

stąd też mam pytanie :D jak wyliczyłaś 250g białka ?? :D

przed 1 treningiem 72g Wewgli mam i 20g Białka
w Czasie treningu - 25g Wegli no to musze sobie zrobić chyba recznego izotonika (woda+sok)
pomiedzy treningami - jesli zjadałbym lupetitki z bananem to by było 55g wegli
tyle że brakuje tutaj białka
i po treningu drugim - piszesz 75gram ale to jest juz godzina bardzo pożna koło 22-23 także ja bym sie tu wstrzymał z weglami. w tym posiłku mam 19g Wegli

Także rozkład wegli miałbym dobry tak ??
Wegle wiadomo zostały by tak jak mam w diecie ułożone, ryż brązowy i płatki owsiane.

A ogólnie to dieta dobra ?
pozatym że zamało kalorii :P:P (ale jak mam dni co pracuje no to tego sie dosyć sporo nazbiera, tuńczyk + bulka+szynka to kalori podjedzie do góy z 600 :D )

P.S. na ten miesiac dokupilem sobie jeszcze spalacza tłuszczu i w dni w ktore mam siłke biore se BCAA.


Zmieniony przez - LeeJaedong w dniu 2009-12-10 22:50:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Ja przyjelam bialko, to sie nie wylicza z powietrza, tak samo jak wegle musisz zmniejszyc.
Kurcze co ty z tym vitalmaxem dla ubogich on ma zadana jedna formule dla kazdego

Mozesz reczny, sok z winogron np.

Liczy sie jakosc wegli, lu petitki nie sa warzywem ani ryzem ani owocem.... banan jak sie upierasz to jedz na Malysza

twoja dieta ok, tylko nie jest dobra dla osoby o twoich ganarytach twojej ilosci ruchu...
Mocny Krzys nawet spalacza nie bral , a z "koksow" odzywke bialkowa typu Whey 1 raz dziennie oczywiscie by wygladac jak on musialbyc cwiczyc silow a nie maczac sie w wodzie ale chodzi o efekt diet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak wyzej nie chce mieć sylwetki jak krzyś bo mi sie taka nie podoba jest zbyt koleś wypakowany jak dla mnie

Białko mam 150-160 wiec dołoże troche białka :D co by do tych 180 podskoczyło przynajmniej, co nie będzie łatwe bo bym musiał odzywke faktycznie kupić, tylko do jakiego posilku białko jeszcze dokładac chyba do 1 śniadania bo wszedzie indzie tego białka jest około 30gram na posiłek.

Co do kalori to do końca mojego testu pozostane na tych 2100 + 200-300 dodatkowych, które sie natarmosza po drodze :D:D:D a po 3tyg będzie już 2650 + to co sie nawinie (do 200 kalori)

Tłuszcze zostaje 60G
Węgli nie obniże bo będzie chyba duzo za mało - jest 229 + te 500ml soku pomaranczowego/grejfrutowego czy winogronowego zmieszanego z wodą, wiec to znowu bedzie +40g Wegli.


27 GRUDNIA tam znać jakie efekty, może fotki nawet popstrykam :D:D, potem bedzie lekka przerwa treningowa i od 3STYCZNIA zaczne jakiś inny CYKL :D



___________
P.S.

Te Petitki az takie są złe ??


Lu Petitki Go! To przepyszne ciastka, bogate w pełnowartościowe i pożywne składniki: pyszne suszone owoce (rodzynki i skórkę pomarańczową) oraz aż 53% różnych rodzajów zbóż (pszenicy, żyta, jęczmienia, owsa). Nie zawierają barwników ani konserwantów. Lu Petitki Go! Zawierają 15% pełnego ziarna, a także błonnik.

Składniki: mąka pszenna 35%, płatki 18% (pszenne, owsiane), cukier, olej palmowy, rodzynki 7%, olej rzepakowy, ryż ekstrudowany 2,8% [mąka (ryżowa, owsiana, pszenna), syrop maltozowy, serwatka w proszku, cukier, sól, glukoza], suszone kawałki owoców 2% (jabłka, brzoskwinie, pomarańcze, morele, cukier, syrop glukozowy, glicerol, błonnik, pektyna, aromat naturalny pomarańczowy, kwas askorbinowy), kandyzowana skórka pomarańczowa 1,8%, substancje spulchniające (wodorowęglan amonu, wodorowęglan sodu), emulgatory (E 481, lecytyna sojowa), odtłuszczone mleko w proszku, sól, aromat pomarańczowy

Zawiera: gluten, soję, mleko, orzechy laskowe
W zakładzie też są używane: orzechy arachidowe, sezam, jaja

wartość energetyczna: 426 kcal (1784 kJ*) / 100 g
Białko 6,50 g
Węglowodany w tym: 65,40 g
Cukry 25,90 g
Tłuszcze w tym: 15,30 g
Nasycone kwasy tłuszczowe 4,50 g
Błonnik 4,00 g
Witaminy w tym:
Witamina E 3,00 mg
Witamina B1 (tiamina) 0,28 mg
Składniki mineralne w tym:
Żelazo 2,30 mg
Sód 0,15 g
Skrobia 39,50 g

Zmieniony przez - LeeJaedong w dniu 2009-12-11 01:36:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początkujacy Trening na mase prosze o pomoc w ulozeniu diety

Następny temat

Sok owocowy podczas treningu

WHEY premium