SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bycie Trenerem - wymagania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5575

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Ale przecież nikt nie napisał tego, że w momencie ukończenia magistra jest się wszechwiedzącą osobą lub świetnym pracownikiem. Chodzi o sam fakt tego, że wykształcenie jest wymagane jeśli chcemy iść w danym kierunku i się realizować. Nie wiem jak Ty, ale jakbym był pracodawcą renomowanej placówki to nie chciałbym osoby bez średniego ( i to nie jest dyskryminacja ) i nie mówię tutaj o doktoratach i magistrach tylko zwyczajnie o wykształcenie średnie. Jeśli ktoś kończy socjologię żeby tylko coś skończyć to fakt, wyjedzie do UK na magazyniera, ale jeśli ktoś wie czego chce to może się w PL realizować - to moja percepcja.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-08-03 17:21:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Wykształcenie jest wymagane, aby uzyskiwać jakieś dodatkowe dyplomy. To wszystko racja. Nie jest jednak prawdą, że osoba bez matury nie może być świetnym fachowcem. Nie każdy pracodawca patrzy jednak na wykształcenie. Prowadziłem kilka lat własną firmę o dość wąskiej specjalizacji. Miałem ogromny problem, aby znaleźć współpracownika. Pomimo tego, że świadczyłem usługi między innymi dla szkół, gdzie wymagano wyższego, to osoby z dyplomami się po prostu nie nadawały. Skończyłem na zatrudnieniu chłopaka, który wyleciał ze studiów inżynierskich i sam stwierdzał, że nie powinien mieć nawet matury . Dodatkowym problemem było jeszcze to, że chłopak o siebie nie dbał (braki w uzębieniu, niechlujny wygląd). Zaryzykowałem i był to strzał w dziesiątkę. Chłopaka doprowadziłem do względnego ładu. Postawiłem proste warunki jak wizyta u stomatologa, codzienna kąpiel, pranie odzieży etc. Pomimo, że wyjechałem z PL, a firmę zostawiłem w jego rękach, to był w stanie utrzymać ją i lekko rozwinąć przez następne lata. Czasami trzeba dać ludziom szansę, a nie oceniać ich przez pryzmat wykształcenia.






Zmieniony przez - Tygrys_85 w dniu 2017-08-03 17:40:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Opowiadasz o szczególnych przypadkach - na co dzień tak niestety się nie dzieję.
Po raz drugi - nikt nie napisał o tym, że TYLKO wykształcenie świadczy o człowieku .

Sam wiem, że dyplomy nie ZAWSZE (bo tez nie można kategoryzować ) definiują czyjąś wiedzę czy inne cechy. Wielokrotnie spotykałem się z dietetykami którzy mieli ukończone kierunki w tym zakresie i na tym się zatrzymali, brak aktualizacji spowodował, iż są daleko w tyle w tej dziedzinie ( w dodatku opowiadają herezje). Niemniej jednak fakt tego, że z wykształceniem będzie łatwiej nie ulega żadnej wątpliwości. Pracodawca przeglądając CV mając do wyboru kogoś z bagażem doświadczeń i kwalifikacjami raczej będzie skłonny go zaprosić na rozmowę niż kogoś kto ma kurs trenera weekendowego (chyba, że jest medium i po zdjęciu to wyczuje ) Wiesz, dietetyka to nauka medyczna to ingerencja w zdrowie drugiego człowieka to nie jest sklep z meblami.




Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-08-03 18:46:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
U mnie w pracy koleżanka ma zrobione liceum, studia magisterke a nie może np stanowiska zmienić do działu technicznego, bo nie ma technikum zrobionego tylko liceum.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
No i w tym tkwi problem. :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
a dziewczyna bardziej ogarnięta od innych.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 33 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5060
podsumowując: ? lepiej szkołę mieć, niż jej nie mieć. matematyka królowa nauk nie jest łatwa jak prostytutka ale warta zdobycia jak królowa...

i swoją drogą piękne słowa
dudee
Wiesz, dietetyka to nauka medyczna to ingerencja w zdrowie drugiego człowieka to nie jest sklep z meblami.



Zmieniony przez - tymoteusz123 w dniu 2017-08-03 22:45:29
1

dudee napisał(a):
Wiesz, dietetyka to nauka medyczna to ingerencja w zdrowie drugiego człowieka to nie jest sklep z meblami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627508
Wyjątki trafiają się zawsze i wszędzie. Ja akurat zatrudniam w takiej branży w której bez wyższego nie da rady. I żadna wrodzona inteligencja nie pomoże.
Chłopak jest na początku swojej "kariery" - zamiast namawiać go do ogarnięcia matmy na poziomie liceum, a nie studiów przecież - niektórzy pokazują mu "światełko w tunelu" - i zaraz zacznie myśleć, ze jest takim właśnie wyjątkiem.
Sorry - może niepopularne stwierdzenia - nawet jeśli studia (a tu rozmawiamy o szkole średniej!) nie dają praktycznej wiedzy to uczą uczenia się i szukania informacji, rozumienia tej informacji. Jasne, ze są idioci z wyższym wykształceniem - ale to też wyjątki.

Gorąco zachęcam do ogarnięcia tej matmy i skończenia nie tylko liceum ale też studiów. Interesuje Cię sport? Super - mierz wyżej, idź na AWF. Z takim trenerem będzie przyjemnie porozmawiać - a uwierz mi że ludzie coraz więcej od PT wymagają - nie tylko tego jak machać sztangielką. Rynek pracy nie idzie w stronę obniżania wymogów...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Trudno dodać coś więcej. Zdecydowanie należy się z tym zgodzić.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 89 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 16041
Temat rzeka. Determinacja gra tu też dużą role

A czasami trzeba nie zdać w szkole albo porzucić żeby w cieżkiej pracy na budowie ją docenić. Niestety wiem to po sobie


Zmieniony przez - nnnn2 w dniu 2017-08-16 20:47:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tycie po rzuceniu palenia

Następny temat

Dieta redukcyjna - brak efektow

WHEY premium