SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bulk, a Gainer - proporcje węglowodanów do białka

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4608

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 269
Czy o bulku mówimy tylko wówczas, gdy proporcje węgli do białka są 1:1? I jakie są dokładne proporcje w przypadku gainera i czy są one ściśle określone?

chodzi mi o odpowiedz szczegółową, o naukową stronę tego zagadnienia ;)

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
bciążeniach genetycznych do bycia bardzo szczupłym, w dodatku nie ćwiczącej
1. osoba za chuda - potrzebuje przytyc ??
musi jesc wiecej
czy bedzie to z bulka czy z gainera o tym powinna decydowac ilosc bialka w diecie i jego uzuplenienie w postaci proszku
2. czy weglowodany beda najlepsze jest kwestia dyskusyjna
zalezy od pelnej diety
czesto kobeity o takim typie budowy maja tez zwyczaj negowania potrzeby zdrowych tluszczow w diecie

warto rozmwiac o calosci problemu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320
Nie ma ścisłych i naukowych definicji gainera i bulka
Bulk są to proporcje ww/b około 50/50
Natomiast gainer zazwyczaj ma proporcje białka do węgli ok. 1/3 lub 1/4 do 2/3 lub 3/4. Ale to nie jest sztywna reguła!
Są gainery które zawierają dużo mniej białka przy większym udziale ww.. (Gainer1 Vitalmax, Gainbolic 6000)
pzdr.

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
w bulku proporcje sa mniej wiecej równe
40-40 np.
natomiast gainer a przewage ww

Rip
troche sie rozpedziłes
pokaz mi gainera w którym proporcje bialka do wegli to 3/4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320
Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi bo troche zamotałęm
Chodziło mi o proporcje białka do węgli czyli białko 1/4 całkowitej wagi do 3/4 węgli...
rozumiesz?
pzdr.

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
aha
czyli chodziło ci ze w odzywce jest 1/4 bialka i 3/4 węgli,tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320
No tak
(1/4)/(3/4)=1/3
wiec własciwie mogłem napisać że bialko do węgli są w proporcji 1/3 lub 1/4 no ale cóż... Politechnika..
pzdr.

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 269
Dobrze, dziękuję, potwierdziliście moją wiedzę na ten temat :]

a teraz pytanie bonusowe:] Jako moderator innego kobiecego forum proszę o odpowiedz mężczyzn, znających się na rzeczy. Czy stosowanie bulka, ostatecznie gainera przez dziewczynę bardzo szczupłą, w celu przytycia, ma jakikolwiek sens? Nie mówię o sobie :]

z góry dziękuję za odpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
a po co brac jakies odzywy?
niech zacznie poprostu dobrze jesc
mieso,ryby,warzywa,owoce
proste
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320
Ja jako mężczyzna znający się na rzeczy () przychyle sie do zdania Damiego
Oczywiście odżwyki stosuje się w celu uzupełnienia diety w momentach kiedy nie jesteśmy w stanie spożyć odpowiedniego posiłku/ew. w innych przypadkach o których nie będę wpominał..
W każdym razie najważniejsza jest dobra dieta i to jest tzw. BAZA.. I ta baze można (aczkolwiek nie trzeba) uzupełniać odżywkami..
pzdr.

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 269
Ja zakładam, że ona tak je.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320
Jeżeli dobrze je, ma dodatni bilans kaloryczny to przytyje..
Nie potrzeba wtedy odżywek..
Odżywka to nic innego jak zamiennik posiłku nie posiada ona zadnych specjalnych właściwości powodujących wzrost masy (czy to mięśniowej czy tłuszczowej) jakich by nie było w jedzeniu..
Mam nadzieję, że rozumiesz?
Jedynie szybkośc przyswojenia jest na korzyść niektórych odżywek, ale pożądane jest to zazwyczaj tylko w okolicach okołotreningowych w innych może być wręcz niepożądane ..
pzdr.

Smerfujący Moderator

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Supelementy na suchą masę mięśniową ?

Następny temat

Do D.Szukały-Regularność żywienia oraz metody jak ją stosować

WHEY premium