SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowanie siły bazowej - MMA

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 945

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

15

Waga

78

Wzrost

193

Cel treningowy

Siła bazowa, dążenie ku poprawie sylwetki, zdobycie kilku kilogramów.

Staż treningowy na siłowni

Brak.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full osprzęt
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 197
Witam forumowiczów.

We wrześniu w moim miasteczku powstaje sekcja MMA. Jest to dyscyplina, którą interesuje się od kilku lat, a przede wszystkim chcę ją trenować. Między innymi, oprócz doskonalenia samego siebie robiąc to czym się fascynuję, chciałbym osiągnąć dobry rekord na amatorskiej scenie MMA.

Ale koniec zbędnego gadania, bo to nie o to chodzi.
Przejdźmy do rzeczy. Mam 15 lat (we wrześniu kończę 16) i chciałbym czas, aż do utworzenia sekcji wykorzystać jak najlepiej na siłowni, żeby zbudować siłę bazową, zrobić krok ku poprawie swojej sylwetki, a także przybrać kilka kilogramów.

Moje obecne warunki to 193 cm wzrostu i 78 kg wagi. Według mnie trochę mało jak na mój wzrost (mój cel na przyszłość to około 95-100 kg wagi). Jednak wydaje mi się, że nie mam jeszcze rozbudowanej tkanki mięśniowej, a mam nadzieje, iż będzie to miało wpływ na parę kilogramów, z biegiem czasu.

A więc tak trenować mam od przyszłego poniedziałku (od jutra mam testy gimnazjalne). Do września więc będę miał 4 miesiące, a mam nadzieje, że przez tyle czasu będzie dało radę coś ze sobą zrobić.

Co do diety, to nie będę w stanie trzymać ścisłej, ponieważ nie mam po prostu takiej możliwości, ale moje posiłki by wyglądały mniej więcej tak jakby ta dieta była, z tym, że nie trzymałbym bilansu kalorycznego. (Wiadomo, że będzie tego sporo, gdyż chce parę kg dorzucić do wagi).

Co do treningu, przestudiowałem sporo poradników dla początkujących i myślę, że na pierwsze 6-8 tygodni:

1.Wyciskanie sztangi na ławeczce poziomej 4 serie po 12 powtórzeń
2.Martwy Ciąg 4 serie po 12 powtórzeń.
3.Przysiady 4 serie po 12 powtórzeń.

Tylko pytanie jest jedno, jak wykorzystać pozostały czas.
Oczywiście jestem za tym, żeby korygować mnie pod każdym względem, aby było jak najlepiej.


Chciałbym jeszcze tylko podkreślić, że moim priorytetem jest MMA. Ja chcę ten czas przeznaczyć do budowy siły bazowej, abym już w czasie trenowania tej dyscypliny mógł trenować na większych ciężarach oraz bardziej specjalistycznie ku sztukom walki.

Pozdrawiam luqman. :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Jeśli SW są priorytetem, poczytaj lepiej ten artykuł. http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568 Poza tym, nie wolisz jeszcze poczekać z rok z tą siłownią?

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 197
Odświeżam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3607
Skoro chcesz się przygotować do treningów na sekcji, to poczytaj/popytaj w dziale SW mma/k1 co? Znalazłem tam kiedyś ciekawe artykuły właśnie o siłowni, a SW, lecz nie mogę teraz znaleźć
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zejde do takiego bf do wakacji?

Następny temat

Bieganie + siłownia

WHEY premium