SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowa masy mięśniowej - zwiększać kcal?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1294

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1958
Co do wymiarów to 3 miesiące temu miałem takie same wymiary ;x Może biceps urósł 0.5-1cm, ale może być to spowodowane tym, że pompa po wczorajszym dniu treningowym i dzisiaj dużo machałem łapami ;x A tak to stoi wszystko ;/


Zmieniony przez - Damianoolwg w dniu 2021-07-08 22:04:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1958
Co do tego co brakuje to według obliczeń powinno być 30% tłuszczy ? Czy w końcu 1g na kilogram masy :D Bo czytałem i tak i tak :D I przyjąłem Sobie 1g na 1kg :D Nie wiem czemu, ale boję się tych tłuszczy i może robię źle ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 620 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9374
Damianoolwg
Co do wymiarów to 3 miesiące temu miałem takie same wymiary ;x Może biceps urósł 0.5-1cm, ale może być to spowodowane tym, że pompa po wczorajszym dniu treningowym i dzisiaj dużo machałem łapami ;x A tak to stoi wszystko ;/

Pas tez taki sam te 3 miesiące temu ?


Zmieniony przez - Damianoolwg w dniu 2021-07-08 22:04:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33151 Napisanych postów 23225 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278189
Damianoolwg
Co do tego co brakuje to według obliczeń powinno być 30% tłuszczy ? Czy w końcu 1g na kilogram masy :D Bo czytałem i tak i tak :D I przyjąłem Sobie 1g na 1kg :D Nie wiem czemu, ale boję się tych tłuszczy i może robię źle ;/
Jedni przyjmują procentową wartość ( np 20-30% ) a inni podają w gramach ( np 1-2g)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6276 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
Poziom tkanki tłuszczowej jest na tyle niski, aby umożliwić budowę dobrej jakości mięśni. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule przedstawionym poniżej:

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html

Jeżeli chodzi o efekty budowy masy mięśniowej, to rozwiązanie jest proste. Skoro mierzysz obwody ciała i nie idą one w górę, to dostarczasz zbyt mało kalorii. Jeżeli z kolei obwód w pasie idzie zbyt szybko w górę, to ilość kalorii jest zbyt duża.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1958
No to dołożę tylko pytanie węgle czy tłuszcz? Czy 50/50?
Waga stoi/lekko spada... Obwody stoją a jedynie to zauważyłem to minimalny wzrost tkanki tłuszczowej na brzuchu ,chyba że to przez to, ze brakuje, masy mięśniowej i została skora i tłuszcz hah
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 620 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9374
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6276 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
Z tego co widzę, to aktualne zdjęcia sylwetki są na poprzedniej stronie.

Zalecana ilość tłuszczów w diecie zbilansowanej wynosi około 25-30 procent. Z reguły daje to 1-1,5 grama na kilogram masy ciała. Z tego co widzę, to masz zaledwie 70 gramów w swojej diecie, więc śmiało możesz podbić trochę ich podaż. Szczególnie, w sytuacji gdy węglowodanów nasz dość sporo. Jeżeli jednak po spożyciu dużej ilości węglowodanów nie odczuwasz problemów trawiennych, to możesz je zwiększać. Jest to kwestia mocno indywidualna.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 620 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9374
Tez bym tak zrobił żeby tluszcze podbić do 1g minimum 1,5 nawet i obserwował. Dla mnie maks na ta chwile to ok 1 g za to węgle mogę ładować. Próbuj, a może być też problem z treningiem jak nie rośniesz. Stały progres jest ważny, u mnie się to odbywa roznie , czasem w głównych bojach progrssuje a za jakiś czas stop na chwilę, czasem dorzucę np w hantlach coś kg albo jakieś powtórzenie.


Zmieniony przez - guban1988 w dniu 2021-07-10 12:53:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1958
Dzięki Panowie :) dołożę zdrowych tłuszczy trochę (oliwa, orzechy) chyba, że polecacie coś lepszego... i zobaczymy co to będzie :p
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - pomoc

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - pomoc

WHEY premium