SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 805

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 293 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4140
Witam, proszę o pomoc.
Ponad 1,5 miesiąca zacząłem redukcje. Wyliczyłem zapotrzebowanie według, którego na redu powinienem jeść 2700 kcal( z deficytem 500 kcal). Na początku waga fajnie spadała, około 1 kg tygodniowo, ale później był zastój. A więc zacząłem kombinować. Zacząłem więc biegać 30 min po każdym treningu i do tego czasami jeszcze wieczorem 5 km. Mimo tego, że regeneracje miałem nawet dobrą to twarz zrobiła mi się strasznie dziwna, taka bez "koloru" i do tego kłopoty ze snem. Pobudzę się o 4 rano, jem i idę spać dalej. Zero jakiśkolwiek snów w nocy. Brak pewności siebie, bardzo słabe libido itp.
Po jakimś czasie zacząłem szukać w internecie info na temat "jak wyliczyć zapotrzebowanie kcal na redu" i znalazlem takie coś: waga x 24 h= x razy współczynnik aktywności. Według tego moje zapotrzebowanie wynosi 4800 kcal, więc na redu powiniem jeść 4300 kcal. Ma to jakiś sens ? Zauważyłem też, kiedy jadłem 3600 kcal, że rano wstałem z wydętym brzuchem, a przez 2-3 dni jadłem 4200 kcal i rano brzuch był normalny.
Mam 28 lat, wzrost 195 cm, waga 100 kg, pas 90 cm, staż 7 lat. Nie mam diety opartej o jakiś specjalny jadłospis, tylko po prostu jem zdrowo i staram się jeść produkty nieprzetworzone. Powiem jeszcze, że codziennie zaliczam około 10-12 km ( bieg i chodzenie), plus trening siłowy na coś dużym obciążeniu 5 razy w tygodniu, skąd współczynnik aktywności przyjąłem sobie 2,0. Codziennie przyjmuje witaminy, magnez, cynk, selen. I jeszcze jedno. Czy stała suplementacja selenem, magnezem i kelpem mogła podnieść mi tempo metabolizmu? Proszę o pomoc co mam zrobić.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6211 Napisanych postów 75712 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753064
Zapotrzebowanie kaloryczne organizm sugeruje obliczyć z dokładnego wzoru, a nie kalkulatorem, czy najprostszym możliwym wzorem. Zapraszam do zapoznania się z nim i wklejeniem tutaj całości obliczeń, wraz z dokładnie wypełnionym formularzem ankiety działu:

https://potreningu.pl/artykuly/poprawa-kondycji/jak-mierzyc-efekty-treningu-587
https://potreningu.pl/artykuly/odchudzanie/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych--5255

Być może rzeczywiście mocno zaniżyłeś zapotrzebowanie, jeżeli aktywność jest wysoka.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 293 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4140
Tak, ale to obliczanie ze wzoru dla mnie jest dziwne, bo w jeden dzień zrobię inny trening lub dodam/odejme trochę aktywności i od razu mam inne zapotrzebowanie. Obliczanie zapotrzebowania według współczynnika aktywności dla mnie jest ok, bo sam po sobie czuje, że kcal są dobrze wyliczone. Pomijając już to moje zapotrzebowanie, to te wszystkie moje dolegliwości są objawem zbyt niskich kcal ?
Według tego: http://www.kamil256.master.pl/CaloriesCalculator/ mam zapotrzebowanie 4364 kcal.


Zmieniony przez - Bolus21 w dniu 2021-07-08 12:51:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4322 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 171818
Zbyt niskie zapotrzebowanie jak najbardziej może powodować tego typu dolegliwości. Możliwe też, że Twój jadłospis jest niedoborowy.
Zarówno kelpu jak i selenu nie radziłbym stosować w stałej suplementacji, tym bardziej na własną rękę.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_SnicK__W_drodzę_po_wymarzoną_sylwetkę._-t1081650.html

"Pasja rodzi profesjonalizm, a profesjonalizm daje jakość, jakoś to jest luksus"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 293 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4140
Jak to niedoborowy? Co masz na myśli ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4322 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 171818
Nieprawidłowo skomponowany jadłospis - zbyt mała podaż witamin i minerałów.
Co 2 miesiące warto zrobić 1-2 tyg. na wyższych kaloriach, aby organizm nieco odpoczął. Po tym czasie wracamy do deficytu kalorycznego i kontynuujemy redukcję.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_SnicK__W_drodzę_po_wymarzoną_sylwetkę._-t1081650.html

"Pasja rodzi profesjonalizm, a profesjonalizm daje jakość, jakoś to jest luksus"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 293 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4140
Właśnie akurat diete mam dobrą, opartą o owoce świeże i suszone, warzywa i osobno przyjmuje b-complex z biotech
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6211 Napisanych postów 75712 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753064
Jeżeli czujesz się tak źle, w jaki sposób to opisujesz w swojej wypowiedzi powyżej, to musi być tego jakiś powód. Wszystko sugeruje na to, że powodem jest zbyt niska podaż kalorii. Ogólnie nie masz ich mało. Jeżeli jednak jesteś osobą o wysokiej aktywności fizycznej, to zmienia już postać rzeczy. Być może dochodzą do tego również inne aspekty, jak np. nieodpowiednia ilość i jakość snu.

https://potreningu.pl/artykuly/zdrowie/sen-jako-nieodzowna-czesc-treningu-4141

Nie pozostaje nic innego, jak dokładniej przeanalizować dietę i ewentualnie zwiększyć ilość kalorii.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 293 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4140
A możesz mi powiedzieć dlaczego na 2700 kcal nie czułem głodu, a na 3600 strasznie mnie ssie? Przecież powinno być odwrotnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 32812 Napisanych postów 22960 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277540
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowa masy mięśniowej - zwiększać kcal?

Wiecej