SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowa masy mięśniowej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7691

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18

Płeć

Mężczyzna

Cel

Masa

Waga

45

Wzrost

161

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Pracuję praca czasem stojąca czasem siedząca to zależy ale nie przemęczam sie za bardzo,pracuję na dwie zmiany od 14 do 22( 23 jestem w domu) i od 6 do 14 podróż trwa nieco ponad godzine

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

mógłbym chodzić 3-4 razy w tygodniu na siłownie myślę

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

nie stosowałem nigdy diety chciałbym dopiero zaczać

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Ektomorfik,niedoczynność tarczycyc

Stosowana lub planowana suplementacja

planuje kupno jakiś białek bądz węglowodanów
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Podstawienie pod wzór nie wymaga specjalnej umiejętności. Wklej tutaj wzór i podstawiaj po kolei. Jak w danym punkcie nie wiesz, to pisz i wyjaśnimy Ci.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1871
Zapotrzebowanie kaloryczne:
Właściwa kontrola kaloryczności diety pozwala na podejmowanie właściwych decyzji we właściwych momentach.

Nasze całkowite zapotrzebowanie kaloryczne(TDEE) będzie składało się z kilku podstawowych elementów:

TDEE = BMR + TEA + TEF + NEAT

BMR - Podstawowa przemiana materii
Mężczyźni
BMR= (9.99 X waga (kg)) + (6.25 X wzrost (cm)) - (4.92 X wiek) + 5
Tutaj wyszło mi 1361
2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA):
Trening siłowy - 3 x 45 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1631 = 114)) = 1558 kcal Mi wyszło 1080 bez dodaniu EPOC bo nie umiem tego obliczyć,


Zmieniony przez - szarum w dniu 2017-06-06 12:11:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
EPOC wychodzi 342 o ile poprzednie wyliczenia są prawidłowe. Nie masz w domu kalkulatora?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1871
no to po zsumowaniu wszystkiego (tak jak mowisz o ile dobrze policzone) to wyszło mi że 2710 Kcal, i teraz czy to granica którą musze przekroczyć by zacząć Tyć czy aby utrzymać wagę ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Teoretycznie tak. Jednak są to tylko suche wyliczenia. Ważna będzie obserwacja obwodów ciała, np. co 1-2 tygodnie rano na czczo i na ich podstawie wprowadzanie zmian aktywności lub/i kcal w diecie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1871
mam troche problem z ułożeniem tej diety ponieważ pracuje na 2 zmiany + 2 godziny dojazdy także nie ma mnie w domu 10h dziennie,od 4:30 do 15:30+/- i od 12:30 do 23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Tryb pracy nie ma znaczenia. Zmienia Ci się tylko czas snu. Pracujesz dość normalnie. Też jadę 1h do pracy a najczęściej pracuję 12h. Zawsze znajdzie się w domu wolna chwila żeby przygotować posiłki.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1871
a na ile wystarczy mi taki jeden szejk proteinowy jak zakupie bo slyszalem ze mozna normalnie w pracy sobie zrobić i działa on jak posiłek no nie o takich wartosciach energetycznych ale gdy nie mamy niczego pod ręką do zjedzenia bądz gotowania to to dobry sposób,jakieś gainery czy coś a i czy w moim przypadku jak chodzi o chęć przytycia wiekszej ilości kilogramów to gainer czy białko jest lepsze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Przy Twojej masie ciała to Ty powinieneś jeść tyle co kobieta żeby przytyć. Nawet jeżeli więcej, to nie ma sensu podbijać białka odżywką, skoro wystarczy, że zjesz dziennie trochę mięsa, jajek i już masz za dużo białka. Martwić to Ty się powinieneś jak jeść aby nie dostarczyć go zbyt wiele.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1871
czyli ustalic sobie powiedzmy te 2700 kcal na 5-6 posilkow no te 2g/kg bialka i 6-7g/weglowodany/kg i tego sie trzymać i nie moge też przesadzać? bo ze mna jest troche dziwnie przedwczoraj po pracy przyjechalem odgrzałem sobie obiad zjadlem caly talerz za 20 minut czułem głód a zazwyczaj po takiej porcji byłem najedzony i ogolnie jak cos zjem nawet jak sie najem to za max godzine odczuwam głód
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 100kg

Następny temat

Szybkie pytanie odnośnie diety

WHEY premium