SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bruce Lee słowami świadków, jego uczniów, innych mistrzów, swoich przyjaciół i żony.

temat działu:

Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 155778

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
W tym akurat nic, śmieszy mnie raczej Twoja dociekliwość, naprawdę wierzysz że ktoś może posiadać taką wiedzę? Nawet nie wiadomo czy te cytaty są z jakiejś książki.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21651
Chodzi mi o to,że Bruce Lee rozkręcił fazę na sztukę walki-bez niego świat nie był by taki sam jak teraz.

Wiem wiele z tych rzeczy było cyrkowych i nieprzydatnych lecz było pod publiczkę w filmach,ale chodzi o to,że on był tym protoplastą.

Przed nim walka w filmach,była fatalna i nie przypominało to walki,najtrudniej jest być tym pierwszym.

Jego książki zawierające filozoficzne dywagacje i techniki są naprawdę niezłe i pokazują,ze gostek miał wiedzę,nie wiem czy ktokolwiek przez Brucem umiałby napisać taka ksiażke,a jak-tak,to chociaż spopularyzować.

Noi ta dynamika w filmach,praca nóg,robienie tej otoczki,ta jego "moc".

Czasy się zmieniły,sztuki walki się zmieniły,a filmy Bruce Lee i książki robią wrażenie,nie mniej jednak sporo z tego było pod publiczkę.

A co do tych cytatów,są one też na forum Bruce Lee i można niektóre znaleźć po angielsku,nie chce mi się wierzyć,ze jakis idiota miałby te cytaty napisać pod publiczkę i je sobie zmyślić.

Znalezienie dokładnie tych cytatów jest zbyt czasochłonne,bo to zdania z całych wywiadów,wiem,ze autentyczność cytatu Muhammada Ali jest prawdziwa,a co do reszty cieżko znaleźć-podam przykład

Krzysztof Włodarczyk sparował z Tomaszem Adamkiem kilka lat temu i sam Włodarczyk powiedział,że umiejętnościami Adamek go przewyższał i wygrywał-wywiad ten sam widziałem(Włodarczyk filmik) i czytałem,czytałem też w Przeglądzie Sportowym-ale w internecie nie mogę znaleźć wiarygodnego źródła z tymi tekstami,a są jak najbardziej wiarygodne.









Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-02-22 17:17:43

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-02-22 17:25:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Faza na sztuki walki nie narodziła się przez Lee, on to przyspieszył i wpasował się w ówczesny trend.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1151
"Kiedyś zmierzyliśmy elektrycznym zegarkiem jego cios. Najszybszy ruch został wykonany w około 0,05 sekundy, najwolniejszy zaś 0,08 sekundy."

750 uderzeń na minutę (brałem pod uwagę 0,08). Szczerze? Podbija pod niezła ściemę według mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Weź pod uwagę zmęczenie jakie potem występuje. Dla przykładu, test z Eurofitu
nie pamiętam numeru próby, bodajże nr 2 - tapping test (szybkość ruchów kończyny górnej) gdzie osoba badana musi uderzać na zmianę z prawej strony na lewą, próba robi się 2x i liczy się czas, widać że podczas wykonywania drugiego powtórzenia ręka jest już mocno zmęczona i czas jest gorszy, także wątpię aby ktoś wyrobił się 750 uderzeń na minutę..

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1151
Ja nie wątpię... ja jestem tego pewien. Bruce może i poczynił ogromne kroki rozwojowe dla SW ,należy mu się za to szacunek. Ale bez przesady ,po co zawyżają jego możliwości?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21651
"Faza na sztuki walki nie narodziła się przez Lee, on to przyspieszył i wpasował się w ówczesny trend"

Tak "faza" była juz wcześniej niemniej jednak kopa jakiego dostała po Lee,była spora.

Ludzie to miał być rozrywkowy temat,który "fajnie" się czyta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1151
To sfd :D Tutaj zawsze ktoś podważy twoje słowa i wyniknie z tego dyskusja na multum stron :D

Zmieniony przez - Durielus w dniu 2010-02-23 20:03:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Durielus
Zawyżają jego umiejętności właśnie po to, żeby ta otoczka trwała : )

Zmieniony przez - wirda w dniu 2010-02-26 17:12:10

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 284 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4200
Durielus : Na jakiej podstawie twierdzisz,że zawyżają jego umiejętności? Byłeś tam? Znałeś go? Widziałeś? . Mnie nie interesuje to z jaką szybkością dokładnie uderzał czy innego typu pomiary, ale fakt, że miał ponadprzeciętne umiejętności i podejście do sztuk walk.

Nobody's perfect. My name is Nobody.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Miejsca na gali

Następny temat

Kickboxing Full Contact

WHEY premium