SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bruce Lee słowami świadków, jego uczniów, innych mistrzów, swoich przyjaciół i żony.

temat działu:

Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 156812

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 555
""Obawiam się, że mam większą od Ciebie biorąc pod uwagę głupoty jakie wypisujesz na temat biomechaniki uderzeń. Możesz sobie ufać badaniom Bruca, który naukowacem nie był, a jedynie pasjonatem. Ja wolę zaufać współczesnym badaniom ludzi uczonych w tej dziedzinie. "

Czyli komu, prosze napisz od kogo sie uczysz i jaka sztuke walki cwiczysz? Buczah jeszcze jedno pytanie nie masz pojecia o JKD wiec na jakiej podstawie twierdzisz ze Bruce byl jedynie pasjonatem? Czlowiek ktory cwiczyl wiecej dziennie niz Ty na rok. ;)

Kto jest Twoim nauczycielem? Uczysz sie od Inosanto? ;)

"Jeśli mowa o pozycji walki, czy nie uważasz, że stojąc w linii jesteś mało stabilny? Łatwo Cię wywrócić co pokazują zamieszczone filmiki.
Na jakiej podstawie uważasz, że taka pozycja chroni Cię przed kopnięciem w krocze?
Dlaczego mając 2 ręce i dwie nogi wykorzystujecie tylko 2 ręce i jedna nogę, nawet jeśli sytuacja/dystans walki jest tai by kopnąć z zakrocznej?"

Twoje pytania wyjasniaja mi ze to co robi Inosanto nie ma nic wspolnego z tym co robil Bruce nie masz wiedzy na temat podstawowych pojec takich jak: "zasady dynamiki Newtona, linia sily, filmiki pokazuje ze jestem stabilny w takiej pozycji skoro moge sie w niej poruszac z 80kg podwieszonymi odwaznikami. ;)
Pozycja chroni krocze poniewaz je chroni, nie wiem jak Ci to wyjasnic. :P Ustawienie ciala chroni m.in krocze prze kopnieciami, czego nie robi pozycja z JKD koncepcji ktora w rzeczywistosci jest zapozyczona pozycja ze wspolczesnego boksu.

Bruce ustawil silniejsza reke z przodu i napisał:

" Poniewaz silniejsza reka i noga jest z przodu 90% uderzen i kopniec jest zadawane przednia reka i przednia noga."

" Najdluzsza bron do najblizszego celu."

Nie uwazasz ze nieuzasadnione kopanie z nogi zakrocznej, tylko po to zeby kopnac, mogloby otworzyc pozycje i narazic na kontre? Lepiej jest uzyc silniejszej strony bo jest blizej celu, bardziej to ekonomiczne. ;)

"Ludziom,którzy badają siłę, dynamikę uderzeń wykorzystując czujniki i najnowszą technilogie. "

Podaj przyklady jakich ludzi?



Michal

Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 555
"Co do Inosanto, to on przynajmniej udowodnił, że potrafi się bić (nie na filmach) i pokazał otwartość na inne style. Dla tego pana pełen szacun. "

Tak a gdzie pokazal? Nie ma ani jednego filmiku ze sparringujacym Dan'em Inosanto ani zdjecia. ;) Chyba ze na filmach, nawet z Seagalem to zawsze wystepowal z kijami.

" a w jaki sposób JKD wykorzystuje. W ogóle nie napisałeś ani pół zdania, które by w jakikolwiek sposób łączyło JKD z nauką. "

To przeczytaj to co napisalem jeszcze raz bo pomijasz pare rzeczy, jednakze nie oznacza to ze podam wszystko tu na forum jak na talerzu. ;)


Michal

Zmieniony przez - MichalJKD w dniu 2010-05-12 10:41:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
"Buczah jeszcze jedno pytanie nie masz pojecia o JKD wiec na jakiej podstawie twierdzisz ze Bruce byl jedynie pasjonatem? Czlowiek ktory cwiczyl wiecej dziennie niz Ty na rok."

Michał, czy Ty jesteś niepełnosprawny umysłowo? Pytam poważnie. Uważasz, że da się nauczyć biologii molekularnej grając w bierki, a NAUKOWEJ biomechaniki uprawiaj SW? Zaraz powiesz, że jesteś ode mnie lepszym kucharzem, bo umiesz grać w krykieta.

Zmieniony przez - kopt w dniu 2010-05-12 10:43:27

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Odpowiedz na 3 pytania tylko bez pisania 2 stron na raz.

1.Jakie kompetencje naukowe miał Bruce Lee?
2.Jakie kompetencje naukowe masz Ty Michale?
3.U kogo trenujesz JKD i ile lat?

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 555
"Jakie kompetencje naukowe miał Bruce Lee?
2.Jakie kompetencje naukowe masz Ty Michale?
3.U kogo trenujesz JKD i ile lat? "

Nie bede pisal wkolko tego samego, jest pewien artykul zamieszczony tu na forum jest tam opisane u kogo trenuje JKD. ;)

Czesto ignorancja sprawia, ze zadajecie mi pytania o to samo a potem dostaje bana ze wkolko pisze o tym samym. ;)


Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 555
"Jakie kompetencje naukowe masz Ty Michale?"

Co do moich kompetencji czysto naukowych to jestem z wyksztalcenia jezykoznawca. ;)


Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
filmiki pokazuje ze jestem stabilny w takiej pozycji skoro moge sie w niej poruszac z 80kg podwieszonymi odwaznikami. ;)

Pjerdolisz głupoty równie dobrze można coś takiego zrobić stojąc w tajskiej gardzie to raz. A dwa masz ciężar przyczepiony między nogami i ciągnie Cię w dół, więc jakie to ma odniesienie do podcięcia gdy ktoś kopie Cię w nogę?

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Scorpion, Michał już na to odpowiadał:
Ad.1 Bruce uprawiał sztuki walki
Ad.2 Michał ufa Bruce'owi
Ad.3 Był na kilku seminariach przecież

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 555
"a NAUKOWEJ biomechaniki uprawiaj SW"

Biblioteka Bruce'a sluzyla mu do przechwalek On naprawde czytal te ksiazki i naprawde ciwczyl sztuki walki.

W wieku 32 lat zostawil 6000 stron notatek na temat sztuk walki. 4rScorpion i Kopt ile stron licza Wasze notatki? Bruce cwiczyl min. 8 godzin dziennie, podejrzewam ze cwiczycie ciutkke mniej. ;)

Wiec mam pytanie na jakiej podstawie Wy ignorujecie Jego prace? Tylko na bazie Waszych domyslow? Juz niejednokrotnie udowodnilem ze Wasze domylsy sa dalekie od tego co nazywa sie autentycznymi wudarzeniami i faktami.



Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
To co udział w kilku seminariach i parę spotkań ze Stefanem to całość Twojego treningu??

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Miejsca na gali

Następny temat

Kickboxing Full Contact

WHEY premium