SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bruce Lee słowami świadków, jego uczniów, innych mistrzów, swoich przyjaciół i żony.

temat działu:

Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 155689

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
- "Kopt nie wiem czy zauwazyles ale to nie jestem autorem tego stwierdzenia"
Nie zauważyłem, ale to bez znaczenia. Powyższe stwierdzenie w pewnych sytuacjach jest prawdziwe, a w innych nie. Podobnie jak wszelkie odniesienia do teorii fizycznych czy biomechanicznych. Ja tylko pokazuję na tym przykładzie, że wszelkie elaboraty, które wypisujesz są zbędne. Podobne można wypisać bowiem na potwierdzenie skuteczności dowolnej innej sztuki walki. Sztuki walki mają jednak ten przywilej, że można je weryfikować w praktyce do czego zachęcam.

- "Dobrze w Brodnicy jest Kickboxing, moze byc?"
Kick boxing to bardzo okrojony styl, ale czemu nie. Jeśli to przyzwoita sekcja, to się przekonasz, że nie trzeba nawet łokci i kolan, żeby sprowadzić do pionu (lub raczej do poziomu) każdego, kto swoje przekonania o SW opiera wyłącznie na mglistych teoriach lub... starych filmach.

- "Jasne. ;) W JKD sa sparingi."
Yyyyy no i? Czy to się jakoś odnosi do mojej wypowiedzi, którą zacytowałeś?

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 189
"Mam nadzieję że po obejrzeniu tych filmików co niektórzy ignoranci twierdzący że Bruce był jedynie aktorem itd. ucichną lub chociaż zastanowią się nad samym sobą i przemyślą swoje ignoranckie zachowanie."
-"widzę że poziom co niektórych osób jest taki jaki był tzn. niski i żenujący"
- "Nie wiedziałem że trzeba wszystko tłumaczyć jak małym dzieciom"

W tych stwierdzeniach nikogo nie obrazilem ale stwierdzilem fakty. Poniewaz dopiki nie wkleilem tego filmiku przeczyliscie Jego istnieniu. TO POKRYWA SIE Z FAKTAMI ze jesli chodzi o JKD jak i o Bruce'a Lee to wasza wiedza jest zadna i reprezentujecie zaden poziom.

Co udowadnia zaistniała sytuacja tzn.:

"Nie zauważyłem, ale to bez znaczenia. Powyższe stwierdzenie w pewnych sytuacjach jest prawdziwe, a w innych nie. Podobnie jak wszelkie odniesienia do teorii fizycznych czy biomechanicznych. Ja tylko pokazuję na tym przykładzie, że wszelkie elaboraty, które wypisujesz są zbędne. Podobne można wypisać bowiem na potwierdzenie skuteczności dowolnej innej sztuki walki. Sztuki walki mają jednak ten przywilej, że można je weryfikować w praktyce do czego zachęcam."

To nie odnosi sie w jakikolwiek sposob do moich wypowiedzi odnosnie kinetyki, biomechaniki i zasad dynamiki, poniewaz podpinasz pod moje stwierdzeni cos co powiedzial ktos inny, kto nie ma zadnej wiedzy na temat JKD. Dlatego Twoje stwierdzenia odnosnie tego co mowie jak i Twoje wnioski sa poprostu mylne i nietrafne. A to ze nie wiesz o czym mowie sprawia ze wzrasta u Ciebie frustracja. ;)

"Ta walka Bruce'a... co to było? To jest poziom, który Wam imponuje???"

Filmik z dachu jest z roku 1958r. WTEDY BRUCE JESZCZE NIE MYSLAL O JKD. Zaczal tworzyc swoj wlasny styl od roku 1965, po walce z Wong Jack Manem, a nazwe JKD temu co robi nadal w 1967r. Dlatego filmik z dachu ma wartosc historyczna i ze takie zdarzenie mialo miejsce. Mimo ze Wy wcisneliscie je miedzy legendy. Kopt skoro nie masz pojecia o JKD to dlaczego zamiast sluchac, starasz sie mnie przekrzyczec?


Zapewne tez o tym wiedzieliscie. ;) Wiec filmik na dachu Bruce'a nie pokazuje JKD. A JKD to nie Wing Chun. ;)

Michał

Zmieniony przez - jfjkdB-ca w dniu 2010-03-17 12:02:27

Zmieniony przez - jfjkdB-ca w dniu 2010-03-17 12:03:29

Zmieniony przez - jfjkdB-ca w dniu 2010-03-17 12:06:06

"Przez ostatnie tysiąclecia sztuki walki były nauczane i ćwiczone w zły sposób."

Bruce Lee

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
"W tych stwierdzeniach nikogo nie obrazilem ale stwierdzilem fakty."
Ponawiam zatem pytanie, czy jeśli nazwę Cię dzieciakiem, ignorantem na niskim i żenującym poziomie, po czym dodam, że to nie insynuacje ale fakty, nie poczujesz się urażony?
Widzisz, tak się składa, że nasza wiedza o JKD jest na podobnym poziomie, jak Twoja o pozostałych SW. Zawsze można ją powiększyć w konfrontacji. Dlaczego unikasz konfrontacji?

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 189
"Ponawiam zatem pytanie, czy jeśli nazwę Cię dzieciakiem, ignorantem na niskim i żenującym poziomie, po czym dodam, że to nie insynuacje ale fakty, nie poczujesz się urażony?
Widzisz, tak się składa, że nasza wiedza o JKD jest na podobnym poziomie, jak Twoja o pozostałych SW. Zawsze można ją powiększyć w konfrontacji. Dlaczego unikasz konfrontacji?"

JA nie wypowiadam sie na temat innych sztuk walk i mistrzow w taki spsosob w jaki Wy bez zadnej wiedzy wypowiadacie sie o JKD i Bruc'ie Lee. Poza tym skad u Ciebie pewnosc ze nie mam wiedzy na temat innych SW poza JKD? To rowniez jedynie Twoj domysl, niezgodny z faktycznym stanem rzeczy a wiec jest to kolejny dowod na Twoja ignorancje.
A Ty poczules sie urazony? A jak nazwiesz fakt ze przeczyles istnieniu zapisu filmowego walki Bruce'a na dachu nie majac pojecia czy rzeczywscie on istnieje czy nie a opierales sie jedynie na swoich domyslach. Czy nie jest to ignorancja? Jest to fakt.
Z checia uslysze na jakiej bazie Ty nazywasz mnie ignorantem?

Nie unikam konfrontacji, przeciez z Wami dyskutuje, podalem email i nr gg. :P Z tym ze nie wiem co taka konfrontacja mialaby udowodnic? Jeet Kune Do bedzie takie jak je Bruce stworzyl i tylko takie. ;) Nie ma innego JKD. A jesli ktos chce stworzyc cos wlasnego/ innego poprzez mieszanie i zapozyczanie technik z roznych SW to po co nazywac to JKD?

"Szczere wyrazanie samego siebie, to jest cos bardzo ciezkiego do zrobienia."
Bruce Lee

Michal

Zmieniony przez - jfjkdB-ca w dniu 2010-03-17 12:15:01

Zmieniony przez - jfjkdB-ca w dniu 2010-03-17 12:15:26

"Przez ostatnie tysiąclecia sztuki walki były nauczane i ćwiczone w zły sposób."

Bruce Lee

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Mam nadzieję, ze ktoś Ci kiedyś uświadomi na czym polega solidne mordobicie.

A co do valetudo. Poszukaj w googlu "rioheroes". Obecnie nie ma na Ziemii legalnie nic bliższego Twojej mitycznej "niesportowej walce".

Zresztą ****a jeśli chcesz mogę się z Tobą bić na gołe łapy na kolejnym zlocie. Rób co chcesz, ja też będę robił co chcę. Przekonasz się, że "mniej skuteczne pod katem ulicznym bjj" ma spory zapas technik przy których palec w oko czy kop w jaja to mały pikuś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 189
"Mam nadzieję, ze ktoś Ci kiedyś uświadomi na czym polega solidne mordobicie.

A co do valetudo. Poszukaj w googlu "rioheroes". Obecnie nie ma na Ziemii legalnie nic bliższego Twojej mitycznej "niesportowej walce".

Zresztą ****a jeśli chcesz mogę się z Tobą bić na gołe łapy na kolejnym zlocie. Rób co chcesz, ja też będę robił co chcę. Przekonasz się, że "mniej skuteczne pod katem ulicznym bjj" ma spory zapas technik przy których palec w oko czy kop w jaja to mały pikuś. "

A czy ja powiedzialem ze bjj jest nieskuteczne? Czy Twoje główne zrodlo wiedzy odnosnie SW to youtube?
Czy moglbys od na moje pytania, na jakiej podstawie uwazasz ze BRuce byl tylko aktorem i ze nic nie osiagnal? Moze wstawisz filmik z Toba i zobaczymy czy chociaz potrafisz zrobic 3 pompki na 2 palcach na jednej rece. Przeciez to podobno nic takiego, prawda?? ;)

Mam tylko pytania co by sie stało gdyby ta sytuacja miala miejsce na betonowych chodniku? Jeszcze mogl spasc kolanem na glowe.





Michal

Zmieniony przez - jfjkdB-ca w dniu 2010-03-17 12:18:59

Zmieniony przez - jfjkdB-ca w dniu 2010-03-17 12:19:31

Zmieniony przez - jfjkdB-ca w dniu 2010-03-17 12:22:06

Zmieniony przez - jfjkdB-ca w dniu 2010-03-17 12:22:55

Zmieniony przez - jfjkdB-ca w dniu 2010-03-17 12:23:34

"Przez ostatnie tysiąclecia sztuki walki były nauczane i ćwiczone w zły sposób."

Bruce Lee

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Drogi Michale.
Swoją wiedzę czerpię z różnych zródeł. Min. dlatego staram się jeżdzić na zloty, min dlatego biłem się z tsunamistą.
Min dlatego bokserzy tłukli mnie po głowie, karatecy kopali, judocy rzucali itp.
A Ciebie?


A skoro uważasz, że youtube jest kiepskim zródłem to nie powołuj się na filmik z walki na dachu, ok? wszak jest na YT.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 189
Cynik widze ze masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Napisałeś:
"A skoro uważasz, że youtube jest kiepskim zródłem to nie powołuj się na filmik z walki na dachu, ok?"

Juz powiedzialem ze wkleilem ten filmik zeby pokazac ze zaprzeczacie istnieniu czemus co istnieje, tylko ze (taki drobny szczegół) nie mieliscie o tym pojecia. Nie oznacza to ze moja wiedze odnosnie SW czerpie z youtube.

I wlasnie tu kolejny odnosnik, musze wszystko coniektorym tlumaczyc jak malym dzieciom i pisac non stop to samo bo jak widac. Wklada sie mi w usta slowa ktorych to nie ja jestem autorem a dwa problemy czytania ze zrozumieniem sprawiaja ze moje wypowiedzi sa dla coniektorych niezrozumiale.
Wiec mam pytanie gdzie ja kogos obrazilem?

Prosze odp na moje pytanie.

I co stalo sie z dyskusja na temat?

Michal

Zmieniony przez - jfjkdB-ca w dniu 2010-03-17 12:32:49

Zmieniony przez - jfjkdB-ca w dniu 2010-03-17 12:35:15

Zmieniony przez - jfjkdB-ca w dniu 2010-03-17 12:35:41

Zmieniony przez - jfjkdB-ca w dniu 2010-03-17 12:40:39

"Przez ostatnie tysiąclecia sztuki walki były nauczane i ćwiczone w zły sposób."

Bruce Lee

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
BTW: czego miał dowieść filmik z walki MMA? Każdy kto zajmuje się MMA czy grapplingiem wie jak niebezpieczne są slamy.

A co do walki na dachu, moją opinię o ten żenującej bijatyce masz wyżej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
- "JA nie wypowiadam sie na temat innych sztuk walk i mistrzow w taki spsosob w jaki Wy bez zadnej wiedzy wypowiadacie sie o JKD i Bruc'ie Lee."
Czyli w poniższym zdaniu nie starałeś się sugerować, że żadna inna sztuka walki nie może dorównać JKD?
"mozesz cwiczyc MT i BJJ przez 2000 lat ale chociażbyś stanął na rzęsach to i tak nie będzie to JKD"

- "A jak nazwiesz fakt ze przeczyles istnieniu zapisu filmowego walki Bruce'a na dachu nie majac pojecia czy rzeczywscie on istnieje czy nie a opierales sie jedynie na swoich domyslach."
Znajdź mi zdanie, w którym przeczyłem istnieniu jakiegoś tam filmiku na jakimś tam dachu. Ja niczemu nie przeczyłem. Stwierdziłem po prostu, iż uderzające jest to, że ktoś uchodzący za takiego fightera nie zostawił po sobie żadnych śladów fighterskich możliwości. Wklejając tą mizerię tylko udowodniłeś, że miałem rację.
Poza tym, czy możesz mnie oświecić, w jakiż to sposób wypowiadam się o BL i JKD? Zaznaczyłem, że podchodzę do tego z pewnym zainteresowaniem. Teraz mogę dodać, że zainteresowanie słabnie gdy widzę jakie oszołomstwo to przyciąga. Co do samego BC podtrzymuję: był tylko świetnie wysportowanym aktorem a nie fighterem, co dobitnie
potwierdzają Twoje filmiki, na których nic szczególnego nie pokazał.

- "Z checia uslysze na jakiej bazie Ty nazywasz mnie ignorantem?"
Nie nazywam Cię ignorantem, bo nie wiem tego, gdyż gadasz wyłącznie o JKD, jakby inne SW nie istniały lub nie wnosiły nic wartościowego. Na pewno niepotrzebnie nabiłeś sobie głowę propagandą w dziedzinie, którą można łatwo zweryfikować. Jeśli zaś rzeczywiście myślisz, że MT, BJJ, MMA czy inne twarde dyscypliny pozbawione są naukowego podłoża (co wynikało z Twoich bleblań o Newtonie), to rzeczywiście jesteś strasznym ignorantem. Ale mam nadzieję, że nie potwierdzisz słuszności tych odczuć co do Twoich postów.
- "Czy moglbys od na moje pytania, na jakiej podstawie uwazasz ze BRuce byl tylko aktorem i ze nic nie osiagnal?"
A kto mówi, że nic nie osiągnął? Osiągnął imponującą sprawność fizyczną w stopniu umożliwiającym mu przekonujące wykonywanie zawodu aktora SW. Dzięki temu rozpropagował SW na zachodzie niezwykle skutecznie. Chyba wszyscy wychowaliśmy się na jego filmach. Nie osiągnął zaś niczego w sporcie, od którego zresztą się odżegnywał i niestety nie pokazał niczego imponującego w filmikach, które wlepiłeś. Zaś podłoże filozoficzne, którym tak się jarasz... no cóż. Jako filozof z wykształcenia mogę powiedzieć "ciekawe, ciekawe...". Po chwili dodam "ale pomijalne". Kolejny filozof z wykształcenia Cynik zapewne to potwierdzi. A pompki to możesz robić nawet na nosie. Większej korzyści w SW od tego nie odniesiesz

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Miejsca na gali

Następny temat

Kickboxing Full Contact

WHEY premium