SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Boks bez trenera

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2162

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 24 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5
Cześć mieszkam obok małego miasta w którym nie ma żadnego klubu czy trenera i mam pytanie bo chciał bym zacząć trenować boks po szkole i przed pracą Ale czy dam rady ogarniać temat bez trenera jest to możliwe
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 298 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2402
W ogóle się nie rozumiemy. Do tego pozjadales wszystkie rozumy. I wkładasz w moje wypowiedzi rzeczy których w nich nie było. Wiesz lepiej co ja wiem o boksie niż ja I coś sobie ubzdurales że myślę że można być mistrzem świata z piwnicy. Jedyne w czym się zgadzamy to fakt że ta wymiana zdań niema dalej sensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
poprawnie technicznie będzie Ci trudno bo niby obejrzysz te filmy ale jak z boku nikt techniki nie oceni, nie wytknie błędu, nie podpowie jak się rozwijać to nic z tego nie bedzie
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Moim zdaniem nie dasz. Sam trenuję boks już przeszło 11 lat. Jestem na takim etapie, że mógłbym spokojnie początkujacych uczyć, a ludzie lubią ze mną ćwiczyć, bo potrafię wychwycic i zwrócić im uwagę na to co robią nie tak itp.
Jakiś czas temu mój rodzimy klub przestał istnieć, a ja pomimo tego, że miałbym dostęp do sali, i mógłbym w niej ćwiczyć ze starymi kumplami z sekcji i tak poszedłem do nowego klubu. A to dla tego, że wiem nawet na moim poziome zaawansowania, na dłuższą metę trening bez trenera jest bez sensu, a przynajmniej dużo trudniejszy. Po prostu jest potrzebny ktoś kto patrzy na wszystko z boku, potrafi wychwycić twoje braki, zwróci uwagę itp.


Zmieniony przez - elduce w dniu 2020-02-25 23:08:16
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 269 Wiek 45 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 19398
Hugo193620
Cześć mieszkam obok małego miasta w którym nie ma żadnego klubu czy trenera i mam pytanie bo chciał bym zacząć trenować boks po szkole i przed pracą Ale czy dam rady ogarniać temat bez trenera jest to możliwe


Dokladnie j/w Koledzy napisali

sam wiem z doswiadczenia ze jak kilkanascie lat temu sam probowalem i zaczynalem przygode z Boksem itp. to wiadomo poczatki samemu sie cwiczylo na worku tarczowalo z kolega itp.
ale dopiero jak pozniej poszedlem pierwszy raz do klubu na treningi do prawdziwego trenera to dopiero zrozumialem jak to wyglada i jak sie trenuje
jest bardzo duza roznica i wtedy dopiero mozna naprawde dobrze zaczac trenowac prze de wszystkim technicznie itp. jest do tego dyscypilina wszystko po ukladane jak ktos naprwde dobry cie prowadzi
Tak samo jest w kazdej dyscyplinie sportu
pozniej jak zaczalem przygode z sportami silowymi i sylwetkowymi to taka sama zasada jak na powaznie chcesz cos dobrego osiagnac dla siebie itp. to najlepiej jak ktos ogarniety cie po prowadzi zobaczysz wtedy bardzo duza roznice
Teraz jezeli nie masz mozliwosci jak napisales bo nie ma u ciebie blisko klubu ani kogos trenera kto moze prowadzic itp. to oczywiscie samemu sobie tez trenuj probuj nie odpuszczaj czegos juz tam sie nauczysz zawsze jest to lepsze niz zebys nic nie robil
trening wydolnosciowy tez rob bo to jest bardzo wazne w tym sporcie.
Jezeli bedziesz mial tylko taka mozliwosc pojsc do klubu lub miec ogarnietego trenera co sie zna to bez wachania skorzystaj a zibaczysz ze odczujesz roznice bardzo duza.
Pzdr.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 378 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29513
Masz ogromne źródło wiedzy w postaci internetu, telefon z kamerą pozwoli Ci spojrzeć na siebie z perspektywy trzeciej osoby. To już nie są czasy w których ludzie puszczali sobie pierdyliard razy jednego VHSa i próbowali coś z tego wyciągnąć. Zamiast szukać podbudowy na forum, zacznij robić cokolwiek i sam sprawdź czy się da.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Pewnie że internet jest ogromnym źródłem wiedzy, sam mam kilka polubionych kanałów z których od czasu do czasy podbieram jakieś myczki. Nie znam jednak nikogo i nie słyszałem nigdy o kimś, kto by sam w domu od podstaw nauczył się boksu a potem odniósł jakiś sukces na zawodach, choćby najniższej rangi.
Jakoś nikt przy zdrowych zmysłach nie uczy się Kung Fu z youtube. Ludziom się wydaje, że boks jest prosty, że da się ogarnąć to z netu, a prawda jest taka, że im dłużej się trenuje u różnych trenerów, tym więcej pokory człowiek nabiera.
A weryfikacja wbrew pozorom jest bardzo prosta. Ring i to co na min zrobisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Hugo193620
Cześć mieszkam obok małego miasta w którym nie ma żadnego klubu czy trenera i mam pytanie bo chciał bym zacząć trenować boks po szkole i przed pracą Ale czy dam rady ogarniać temat bez trenera jest to możliwe


Nauczenie się "cudzego" stylu bez instruktora jest praktycznie nierealne. Nauczyć się możesz co najwyżej własnego stylu, który będzie w miarę podobny w tym przypadku do Boksu. Jednakże boks rozwijał się przez wile pokoleń do obecnego poziomu. Co za tym idzie za swojego życia raczej nie dorównasz poziomem... Poza tym będziesz mieć problemy z weryfikacją swoich technik, do tego brak partnerów do ćwiczeń... Gdybyś już coś umiał, to można by było pomyśleć o podłapaniu jakiś technik z filmików. Ale w obecnej sytuacji, to lepiej zapisz się na coś innego i tyle...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 298 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2402
Nie zgadzam się z większością. Jasne że warto, byłem w tej samej sytuacji. Prawie dwa lata uczylem się sam. Teraz zaczalem chodzic na treningi od 3 miesięcy bo otworzyli 20km ode mnie klub. Także doczekałem się. Jestem trochę gorszy od ludzi którzy trenowali gdzieś 3-4 lata w klubach. Ale nikt z trenujących mniej niż rok niema nawet podjazdu. Metodyka nauczania jest bardzo ważna chodzi o to żebyś zrozumial zagadnienie w 100% zanim zaczniesz je trenować. Pierwszy tydzień jak się uczyłem nie zadałem nawet ciosu, skupilem się na postawie i chodzeniu. Dopiero później stopniowo pojedynczo wprowadzalem nowe ciosy,kombinacje do swojego repertuaru. I uważaj bo na necie jest też dużo lipy, trzeba wybierać perełki. Z czasem może znajdziesz znajomego z którym będziesz mógł tarczowac/sparowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Tankerek
Prawie dwa lata uczylem się sam. Teraz zaczalem chodzic na treningi od 3 miesięcy bo otworzyli 20km ode mnie klub.

Ale nikt z trenujących mniej niż rok niema nawet podjazdu.


Czyli jesteś najlepszym przykładem na to co było napisane powyżej. Uczciwie rzecz ujmując tylko zmarnowałeś czas. Po 2 latach treningu to się ludzie spokojnie trzepią w białych kołnierzykach, a ty ćwiczysz z leszczami...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 298 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2402
Nie nie uważam żebym zmarnował 2 lata, po prostu uczyłem sie przez to wolniej, i jestem teraz i tak lepszy niż byłbym chodząc tylko te 3 miesiące i za 3-4 miesiące wyskakuje na normalny turniej amatorski a nie z leszczami z białych kołnierzyków ;D

I chyba źle mnie zrozumiałeś po 3 msc w klubie ktoś kto jest w nim z rok powinien mnie rozwalic jesli cwiczenie w domu byłoby bez sensu.


Zmieniony przez - Tankerek w dniu 2020-03-06 00:52:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 298 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2402
marcinpruszcz
Hugo193620
Cześć mieszkam obok małego miasta w którym nie ma żadnego klubu czy trenera i mam pytanie bo chciał bym zacząć trenować boks po szkole i przed pracą Ale czy dam rady ogarniać temat bez trenera jest to możliwe


Nauczenie się "cudzego" stylu bez instruktora jest praktycznie nierealne. Nauczyć się możesz co najwyżej własnego stylu, który będzie w miarę podobny w tym przypadku do Boksu. Jednakże boks rozwijał się przez wile pokoleń do obecnego poziomu. Co za tym idzie za swojego życia raczej nie dorównasz poziomem... Poza tym będziesz mieć problemy z weryfikacją swoich technik, do tego brak partnerów do ćwiczeń... Gdybyś już coś umiał, to można by było pomyśleć o podłapaniu jakiś technik z filmików. Ale w obecnej sytuacji, to lepiej zapisz się na coś innego i tyle...


Nikt mu nie każe wymyslac boksu od nowa ani odbudowywac ze starych filmikow z lat 80' peak a boo po Cusie D Amato , podstawy są wszedzie uczone tak samo, i są proste jak j..... A trener też z nikim nie siada na godzine i nie poprawia za nim kazdego błedu, wiec mozna powiedziec ze kazdy trening który nie jest indywidualny jest bez sensu idąc twoją logiką. przysiadu tez niema co robic na siłowni samemu bo jak Ci coach nie pokaże to to jest bez sensu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Piłka refleksowa, MT

Następny temat

Suplementacja w boksie.

WHEY premium