SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Blokowanie low kicków.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4220

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
Mam do Was pytani, jak uczą was na treningach blokować lowy?
U nas na treningach jest nastawienie bardziej na przyjęcie ciosu na lekko ugiętą noge. Choć wydaje mi się, że skuteczniejsze jednak jest blokowanie piszczelem. Jak to wygląda u was?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
I tak i tak.

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 727
Chyba wszędzie ucza tego i tego. A to którą metode stosujesz zależy od Ciebie. Ja np podczas walki blokuje tylko wewnetrze, zewnetrze wole przyjmowac ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Zależy od sytuacji.
Czasem nawet można uniknąć lowkicka!

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
Chodzi miteż o to, że znajomy z klubu był ostatnio na sparingach w klubie MT i mówił, że jak nawalał lowy to oni je piszczelami blokowali i po iluś tam uderzeniach miał zaje****ie obite piszczele. Nie był zwyczajny do takich bloków i więc kolejne moje pytanie czy lepiej właśnie blokować tak i przyzwyczaić nogę do takiego bólu aby nie było potem takiej niemiłej niespodzianki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Wiesz, to zalezy duzo od nastawienia.
Zazwyczaj uczy sie bardziej albo jednego, albo drugiego.
W mojej pierwszej sekcji mt bylo praktycznie caly czas blokowanie goleniem. W obecnej przyjecie (goscie naprawde sie dziwia jak ktos caly czas blokuje).
Moim zdaniem powinno sie przyzwyczajac nogi do blokow golen o golen ale i nie zapominac o udach.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Nie był zwyczajny do takich bloków i więc kolejne moje pytanie czy lepiej właśnie blokować tak i przyzwyczaić nogę do takiego bólu aby nie było potem takiej niemiłej niespodzianki.
No to tak samo w drugą stronę, jak nie jesteś przyzwyczajony do przyjmowania to po dwóch kopnięciach nie będziesz mógł nogą ruszyć. U mnie na sekcji każdy robi tak jak mu pasuje, teraz staram się goleniami blokować a jeszcze niedawno wszystko na udo przyjmowałem.

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
OloKK napisał:
"Czasem nawet można uniknąć lowkicka!"

Też dobre wyjście Nie wiem w sumie czy to tylko filmowa sztuczka czy naprawdę tak się robi na MT, ale w Ong Bak któryś fajnie unikał podnosząc nogę do góry po prostu

A ja z reguły blokuję piszczelem, mało kiedy przyjmuję na udo.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 582 Wiek 823 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4750
OloKK miał chyba na myśli lekki odskok, odsuniecie się w tył a nie unoszenie nogi do góry Tak mi sie wydaję, u mnie w sekji też nas tego uczyli Pozdro

"Tu liczy się technika, a nie tylko wielkie mięśnie"

"Ten, który pokona własnego siebie, jest najpotężniejszym z wojowników"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
moim zdaniem, taktyka "blokować czy nie" zależy do czego sie przyzwyczajasz - ja zaczynam blokować dopiero jak już zaczynam czuć ból nogi
prawda jest taka, że jak przyjmiesz 2-3 konkretne kopy na udo, to nie będziesz w stanie stać na tej nodze

a swoją drogą chciałabym kopać lowy jak ten Kameruńczyk




Zmieniony przez - Lady M w dniu 2009-04-26 20:58:57

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 582 Wiek 823 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4750
oOOooOOoO Masakra low kicker :) sry za OFF

Zmieniony przez - Sicario_LP w dniu 2009-04-26 21:03:03

"Tu liczy się technika, a nie tylko wielkie mięśnie"

"Ten, który pokona własnego siebie, jest najpotężniejszym z wojowników"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kickboxing

Następny temat

Walka w parterze - Krav Maga ?

WHEY premium