SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Biegi Interwałowe

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5627

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 314
Siema, mam 16 lat i od września chciałbym zacząć trenować albo MT albo KB. No i dlatego też chciałbym poprawić "kondycję" żeby wystartować już na +. Ułożyłem Bieg interwałowy i moglibyście ocenić czy dobry?



1.Rozgrzewka:
Krążenie ramionami, biodrami;
skrętoskłony;
Skiping A,B,C;
Rozciąganie UD(Czworogłowych,Dwugłowych),Łydek;

2.Trening:
30s Truchtu, 10s Sprintu = 40s
30s Truchtu, 10s Sprintu = 40s
30s Truchtu, 10s Sprintu = 40s
30s Truchtu, 10s Sprintu = 40s
30s Truchtu, 10s Sprintu = 40s
30s Truchtu, 10s Sprintu = 40s
30s Truchtu, 10s Sprintu = 40s
30s Truchtu, 10s Sprintu = 40s
30s Truchtu, 10s Sprintu = 40s

6 min całość

3.Zakończenie treningu - Rozgrzewka:
Krążenie ramionami, biodrami;
skrętoskłony;
Skiping A,B,C;
Rozciąganie UD(Czworogłowych,Dwugłowych),Łydek;


I jeszcze takie pytanie dotyczące tych biegów, ile razy w tygodniu?

Poproszę o ocenę tego "planu" interwałowego - z góry dzięki i pozdrawiam :)

Zmieniony przez - Curczan w dniu 2011-08-16 15:12:40
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy w MT ważne są warunki fizyczne zawodnika (wzrost) ?? Ja mam 178cm, a mój kolega też chodzi na MT - tylko gdzie indziej, a ma ponad 2m...

Jasne, że są bardzo ważne. Im jesteś smuklejszy (wyższy przy niższej wadze) tym lepiej - większy zasięg ramion i nóg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
No a ile potrafisz przebiec takim równym tempem?

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 314
Kiedyś biegałem 30min - jednym tempem i nie wiem, dawałem nawet radę, ale to było też w zimie.

Ciągnie mnie do Muay Thai, ale boje się, że pochodzę z kilka miesięcy i się "zrażę" do SW. Są jakieś rady, jakiego "myślenia" unikać, gdy się chodzi na SW, jakieś porady, żeby się szybko nie znudziło?? Boję się tego, a ja nie chcę tak szybko rezygnować - w ogóle nie chce rezygnować.


A co do tych biegów to wszystko dobrze "ułożone", jeśli tak to sprawdzę w ogóle czy dam radę to przebiegnąć. Ale ogólnie pytam czy dobrze ułożone i ile razy w tygodniu?(raz,dwa) ??


Inne pytanie czy opłaca się ćwiczyć "w domu" z obciążeniem własnego ciała, bo czytałem w poradniku Knif'a bodajże, iż taki trening jest do dupy. Chciałbym się wzmocni(SIŁA,WYTRZYMAŁOŚĆ,KONDYCJA) dlatego też pytam was/Cię czy opłaca się ćwiczyć Metodą Lafaya pod SW(MT) ??




Zmieniony przez - Curczan w dniu 2011-08-16 16:27:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 83
Najpierw zacznij chodzić a pożniej rozmyslaj ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 314
No, ale odpowie ktoś :)? Na 'wszystkie' pytania/prośby' wyżej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1077
Jak pokochasz tę sztukę walki to na pewno Ci się nie znudzi bo będziesz nią żył,to będzie twoje całe życie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 314
No dobra dzięki, a co do reszty pytań.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3607
jedyne co do myślenia to ,,, myślec że jest się najlepszy, wyobrażaj sobie że jesteś jak yyy Tyson, Lenox... prawidłowe myślenie to 40%sukcesu,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Żeby się nie zrazić to chyba nie ma żadnej rady, wydaje mi się że po prostu na starcie nie masz co za bardzo się tym przejmować, tzn nie chodzi mi o to żebyś sobie treningi olewał, ale nie da się od razu czytać wszystko, chodzić na wszystkie treningi, zacznij spokojnie i z głową
Co do treningu z własnym obciążeniem to różnie ludzie mówią i uważają, raczej na każdej sekcji stosuje się takie ćwiczenia, chyba Fiodor ćwiczył tylko tak, trener Adamka mówił gdzieś w wywiadzie że Adamek też sztangi nie dotyka, to raczej indywidualnie się dobiera trening pod zawodnika. Siłowe ćwiczenia pod SW dają radę raczej, w tamtym artykule mogło chodził o typowo siłowe pod kulturystykę.

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 314
Wielkie dzięki :D
Ile razy interwały w tygodniu robić?

Zmieniony przez - Curczan w dniu 2011-08-16 21:35:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 702 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9567
Takie gadanie, że pujd ei się zraże jest bez sensu.
Jak masz się zapisać to się zapisz, a nie bedziesz tu rozmyślał, żeby sie zapsiać. Już nie jednego widziałem co strasznie kondycje poprawia i tyle było go widać poraz kolejny.

Jutro pójdź do klubu i się zapisz nikt nie będzie od Ciebie wymagał nie wiadomej formy, bo jak będziesz chodził trenował to wszystko samo przyjdzie, a bieganie dołorzysz jak będziesz już dłużej trenował.

Ja nie chce! Ja to zrobie!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BJJ a zdarte kolano

Następny temat

Boks kiedys i dzis, a doping. Czy najlepsi brali?

WHEY premium