SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

biegi bokserskie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2635

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 113 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2849
wytłumaczcie mi na czym to polega oraz podajcie mi prawidlłowa postawe jaką pownienem mieć gdy jestem lewo ręczny i tą też ręke mam silniejszą, oraz jak dobrzę technicznie wyprowadzać sierpowe.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 182 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4553
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=54728 tutaj opisałem pozycję i proste dla praworęcznego. dla leworęcznego robisz to po prostu odwrotnie - sama technika się nie zmienia.

sierpowe ciężko opisać bez możliwości pokazania. podam tylko kilka uwag:
-dłoń spiąstkowana, kciuki skierowane do góry
-wyprowadzasz cios zgiętą ręką w łokciu, a siłę nadajesz głównie poprzez skręt ciała (przede wszystkim skręt tułowia)
-druga ręka chroni głowę podczas ciosu (przyciągasz ją do twarzy) - tak jak przy prostym
-podczas wyprowadzania ciosu ręka uderzająca działa w płaszczyźnie na wysokości szyi (mniej więcej), czyli cios prowadzisz prawie równolegle do podłogi - chodzi mi o to żebyś nie wyprowadzał sierpowego z dołu.

bieg boskerski:
biegniesz w miejscu w postawie wyprostowanej podciągając kolana do góry z równoczesnym wyprowadzaniem ciosów prostych (gdy lewe kolano do góry to prawy prosty). możesz zmieniać tempo biego podczas ćwiczenia

pewnie z tymi sierpowymi to mało zrozumiałe dla nieobeznanych w temacie, ale cóż... w razie czego pytajcie. pozdrufki

Pawelek

Zmieniony przez - Pawelek022 w dniu 2002-12-15 11:17:24

Pawełek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
moim zdaniem silniejsza reka powina byc z tylu czyli prawa rek i noga z przodu ale slyszalem tez odmienne zdaniaa co do sierpowego to cios idzie po plaszczyznie od twarzy kciuk skierowany w gore ale schowany za(nie pod) palcami lokcie przy zebrach!!!pamietaj zebys nie bil tzw.cepow


pozdrawiam
wicia2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 182 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4553
wicia2 czy dobrze zrozumiałem twoją radę, że przy wyprowadzaniu sierpowego łokieć ma być przy żebrach? oby nie :)

Pawelek

Pawełek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chodzilo mi o to ze rece po zadaniu sierpowego spowrotem wracaja na swoje miejsce(garda)czyli lokcie w okolice zeber bo czesto widzialem przypadki jak ktos bo zadaniu sierpa zostal przytkany ciosem w okolice watroby!!!!


pozdrawiam
wicia2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 182 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4553
spox, domyśliłem się tego :) ale nie mogłem się powstrzymać z zadaniem tego nieco prowokującego pytania pozdrufki

Pawelek

Pawełek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

postawa bokserska

Następny temat

niewiem czy dobrze traiłem

WHEY premium