SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Badania testosteronu jakie wykonać.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4681

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3069
Witam! Od dłuższego czasu jestem senny, ospały, nie mam ochoty na nic... Poczytałem trochę na internecie i zauważyłem że wiele objawów wskazuje na niedoczynność tarczycy. Zwróciłem się z tym problemem do lekarza rodzinnego, zlecił on badanie TSH, morfologię, mocz i Fe. Wszystko w normie oprócz żelaza (w górnej granicy). Zdenerwowany szukałem przyczyny cały czas, aż znowu wpadł mi w oczy temat niskiego poziomu testosteronu. Myślę że to strzał w 10-tke (jeżeli nie to chociaż będę miał badania). Podejrzewam że to to ponieważ:
-jestem na diecie ok. 1900-2000kcal, waga cały czas stoi a nawet +1kg; pas było 88cm jest 89cm; ogólnie ręce mam "chude" nie zatłuszczone wszystko idzie w "boczki" (tak jak u kobiet); moje zapotrzebowanie to ok. 2500kcal; siłowo cały czas w miejscu (pomimo większej wagi); obwody biceps, klatka, nogi wszystko stoi.
-zmęczenie, mógłbym spać całymi dniami a w nocy się męczę i nie mogę usnąć
-trening na siłowni - ćwiczenia siłowe powodują u mnie pobudzenie, od razu chce mi się wszystkiego i jestem pełen życia (podobno ćwiczenia siłowe zwiększają poziom testosteronu)
-mam "wiotką skórę" taką "kobiecą" pomimo że ważę nie dużo bo 75kg przy 180cm wzrostu, BF dość niski a skóra tak jakby była zbytnio nawodniona.

We wtorek idę na badania krwi, mam zamiar zrobić:
-wolny testosteron
-prolaktyne
-estradiol

Co proponujecie jeszcze ?

Ps. Co do estradiolu z wiki przeczytałem że powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, moje wynosi 100/50 puls 53 :/

Zmieniony przez - Basiak w dniu 2013-03-30 14:53:16
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
Jak wygląda odżywianie?
Jak wygląda ogólna aktywność fizyczna?

Może to zwykłe przetrenowanie (długie, kompleksowe) i/lub niedobory witaminy D?

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3069
Odżywianie dieta ok 1900/2000kcal btw b 2/kg tł 1/kg ww reszta, przetrenowanie na pewno nie. Aktywność fizyczna 3x siłownia. Biorę tran i olej lniany. Ogólnie już od dość sporego czasu tak mam. Warzywa jem.

Ps. Jak widzę ludzi co piszą że chudną 1/1.5kg na tydz. to mnie krew zalewa bo ja już 2 miechy ciągne na tylu kcal. (ktoś mi napisał że nie trenująca kobietka tyle je) i waga wręcz rośnie. Po twarzy strasznie schudłem bo aż dołki się zrobiły w policzkach a boczki i brzuch +1cm :/ Jestem na 98% pewny że to to

Zmieniony przez - Basiak w dniu 2013-03-30 15:57:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 187 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32864
Bardzo dobrze ze planujesz sobie zrobic te badania. Zrob sobie takie: Test calkowity i wolny , prolaktyne , estradiol, kortyzol. Przy twoim odzywaniu nie powinno sie czuc zle, mozliwe ze moze troche za malo kcal , przetrenowanie itp ale co ma powiedziec pierwszy lepszy zwykly polak ktory je to co mu wpadnie w rece biale pieczywo, parowki, kebaby i do tego piwko a czuje sie dobrze. Wiec nie sluchaj ze to wszystko wina diety itp bo 90 % polakow powinno dawno lezec w szpitalu ze wzgledu swojego odzywiania. Słuchaj swojego organizmu , jak cos Cie nie pokoi to działaj. Powodzenia :) zawuazylem ze masz 17 lat wiec jestes jeszcze w trakcie dojrzewania to przy hormonach tez nie ma co kopac bo u Ciebie jeszcze wszystko sie stabilizuje. Zrob sobie 1-2 tyg przerwy od silki , pojedz sobie czasami jaki cheat meal, zadbaj o relax. Zobacz jak zareaguje organizm , a badania jak chcesz mozesz wykonac tylko jak mowie jestes mlody wiec gospodarka hormonalna jeszcze sie stabilizuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3069
Martwi mnie to ze pomimo tak malo kalorycznej diety, cwiczen (od pol roku nie zjadlem cukierka), glukoza w normie 85. A nadal nic nie chudne a wrecz patrzac w lustro widze ze brzuch jakby byl wiekszy do tego prawdopodomnie mam lipomastie (taka bardzo delikatna narazie). Nigdy w zyciu nie bralem sterydow ani nic podobnego... Niedlugo wakacje i te sprawy chcialbym wygladac dobrze, wiedzac ze cos jest nie tak moglbym cos zaczasc dzialac wczesniej... No ale najwazniejsze zdrowie. Przepraszam za ortografie ale pisze z telefonu, dziekuje za odpowiedz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3069
Witam ! Temat troszeczkę ucichł bo czekałem na wyniki badań, no i są...
Oto wyniki:
Estradiol 21,04 pg/ml* 7,63 - 42,60
Prolaktyna 7,01 ng/ml 2,50 - 17,00
Testosteron, niby w normie ale w moim wieku ? (17 lat)


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3069
Podpowie ktoś co z tym zrobić ? Iść na razie do rodzinnego i od niego skierowanie do endo czy od razu prywatnie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 673 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12593
Idź prywatnie, wizyta pewnie ze 100. Ze skierowaniem to się pewnie naczekasz, a na pewno chciałbyś to szybko załatwić. Schudnięcie jest Twoim celem? Na schudnięcie są aeroby, trening siłowy jest na siłe :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3069
"Schudnięcie jest Twoim celem? Na schudnięcie są aeroby, trening siłowy jest na siłe :] "
Hervon, na prawdę ? kurde nie wiedziałem...
Tak się składa że robię aeroby, robię trening siłowy, mam dietę i wszystko w miejscu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 372 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4447
pewnie żaden endo się nie zgodzi na leczenie Ciebie bo za młody jesteś ;d
Tarczyca w porządku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3069
Tak, znaczy TSH miałem w normie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wzrost

Następny temat

Przepuklina linii białej a ćwiczenie

WHEY premium