SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BURPEES CHALLANGE - dla amatorów start 04.09.2013

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 26187

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 246 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17183
Parandojin ;D czy Ty wiesz co proponujesz hehe
W zeszlym roku razem z Dotkazoz zakonczylysly "100 burpees challange" i musze powiedziec, ze bylo dosc "ciekawie" :D :D :D
Nie jestem pewna tego co teraz powiem ale chyba podejme sie wyzwania i sprobuje jeszcze raz ;P
Czyli od jutra zaczynamy, wszystkim zycze powodzenia bo zdecydowanie sie przyda hihi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Obawiam się, że w ogóle źle pojmujecie tą "zabawę". Tu nie chodzi o to, kto jakoś tam zrobi 100 burpees, ale o to, kto porządnie zrobi tyle, ile potrafi Chałę można odstawić już dzisiaj, po co czekać 100 dni? Przecież spokojnie można rypnąć tułowiem w glebę i wygramolić się z tej pozycji do stania. I tak powtórzyć 100x.

Burpees w challange u tego całkiem fit faceta, który pompki robić potrafi wyglądają tak:





Tu macie fajtera:




A tu macie challange z prawdziwego zdarzenia:




Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-09-03 14:55:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66956
No to określamy cel - 100 burpess w 100 dni i wiadomo, że jak nie dam rady do 100, to robię tyle ile mogę i koniec. Przecież robimy to dla siebie i bez sensu byłoby oszukiwać same siebie. Na pewno znajdą się takie, które dadzą radę. A takie wyzwanie to motywacja, żeby podciągnąć technikę i zrobić więcej, niż w rozpisce. W tytule jest, że dla amatorów, czyli osób, które chcą jednocześnie się tego nauczyć prawidłowo i mieś jakiegoś "kopniaka motywacyjnego", żeby się przyłożyć.

Jeśli uważacie, że tytuł powinien być zmieniony na np. "100 dni na naukę burpees, to myślę, że też nie jest to zły pomysł. Chciałam tylko, żeby przy wspólnej zabawie i motywacji, zwiększyła się nasza umiejętność, siła i wytrwałość. Jeśli Moderatorzy uważają, że pomysł był nie trafiony, to proszę o skasowanie.Chociaż bardziej liczę na przyłączenie się Modek i pokazanie nam właśnie, jak powinien wyglądać challange, co by nam gały wylozły na wierzch.





Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-03 15:08:56

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-03 15:13:40

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-03 15:21:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Jak wyglądają takie challeng'e widać we wcześniejszych ich edycjach więc tylko tam zajrzeć A jak nie jesteś pewna co napisać to przepisać zasady z pierwszego postu wcześniejszej edycji, dodać film i dodać coś od siebie

Zapewne nie tylko ja ale i Moderatorki bardzo chętni by widziały takie wyzwania częściej ale to ma być jasno określone wyzwanie robimy to i to, tak a nie inaczej, w tyle i tyle dni a nie "na początek tyle może przedłużymy jak coś tam...". Ma być cel, plan i działanie a nie taka ciamciaramcia.
Nie chodzi o to, że challenge to zły pomysł ale o to jak do tego podchodzicie. Jeszcze nie zaczęło się, nie wiadomo czy ktoś ukończy w ogóle a już dodawane są utrudnienia.
Zaczynanie od końca to raczej dobry pomysł nie jest.


Co do "oszukiwania" hmm... napiszę to tak: często-gęsto jest tak, że nawet same nie wiecie, że się oszukujecie ba wręcz jesteście przekonane, ze robicie coś dobrze (sztandarowy przykład 1-2minutowy plank u 98%, które zaczynają czy bułgary z ciężarami jakimi nie powstydziłby się niejeden ciężarowiec). Burpee jest trudne samo w sobie. Nie trzeba go utrudniać skoro podstawa jest dla wykonującego bardzo dużym wyzwaniem.

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66956
Dzięki Arphiel za podpowiedź - zaraz postaram się wkleić zasady.

A utrudnienie było dla osób, które już umieją robić prawidłowo burpees, chciałyby się przyłączyć, ale uważają, że z leszczami (takimi, np. jak ja) nie ma sensu rywalizować.

Zasady raz jeszcze (skopiowane z wypowiedzi Obliques):
Zaczynamy od 1 burpee (start jutro).
"Codziennie dodajemy po jednym az skończymy robiąc 100 w ostatni dzień
Dzień 1: burpee x1
Dzień 2: burpee x2
Dzień 3: burpee x4
Dzień 4: burpee x5
.
.
.
.
.
.
Dzień 100: burpee x100


Chętne do Burpeesowania po prostu wpisują w ten post ilość zrobionych burpee. Do 30 dnia wytrzymać jest banalne później zaczynają się schody /> . "









Dlaczego zaczęłam temat - ponieważ chcę się nauczyć prawidłowo wykonywać to ćwiczenie, a zawsze brakuje mi cierpliwości. Jeśli będzie więcej chętnych, to będę mieć większą motywację i chęć do robienia tego bardzo trudnego i męczącego ćwiczenia. "Razem pokonajmy same siebie". Zapraszam do przyłączenia się i wzajemnego dopingowania.

No i jeszcze jedno - starajmy się robić dokładnie, lepiej wolniej, a prawidłowo.


Jeśli się da, to proszę Moderatorów o zastąpienie pierwszego postu tą treścią.


Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-03 16:51:31

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-03 16:53:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66956
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 327 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12619
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5620 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124478
ja narazie w robocie ale dzien sie dopiero zaczal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8370
Zrobiłam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Zrobione!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja krótkowidzki

Następny temat

rzeźba a obrzęki i cellulit

WHEY premium