SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BOL PLECOW A BOKS POCZATKI

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5508

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1572
WITAM chcialbym zaczac od sierpnia isc na boks poniewaz podoba mi sie ta dyscyplina sportowa(chce zostac mistrzem swiata xD)
2 lata temu chodzilem 5 miesiecy na tkd ale przestalem z powodu pujscia na silownie (finansowo niewyrabialem) potem z kolegami wpadlismy na pomysl kupna sobie rekawic w celu sparingow
i na jednym sparingu podczas uderzenia poczulem ukucie w kregoslupie
zaprzestalem sportow na 3 miesiac emyslac iz ten bol minie
faktycznie minal lecz powraca przy jakims dzwiganiu czegos
bylem u lekarza ale nie dal mi skierowania na przeswietlenie poniewaz powiedzial ze to od siedzenia przed komputerem i zebym zaczal uprawiac jakis sport
mam 16 lat
wzrost 180
waga 76
i chcialem sie was poradzic czy znacie jakies cwiczenia na dolne partie kregoslupa zeby je jakos rozruszac
dziekuje za odpowiedzi(jesli jakies sie znajda)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 146 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1515
No to na dolne partie kręgosłupa to grzbiety , w dużej mierze brzuchy wzmacniają cały obszar wokół kręgosłupa , ale jeśli nie jesteś pewien co do schorzenia , to nie ćwicz , zrób sobie jakieś badania , bo można sobie tym biedy narobić. :)

Be real !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 28 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 655
Miałem podobnie. Wzmocnisz brzuch, plecy, obręcz biodrową i przestanie pobolewać.
Propsy za dobre podejście do sportu:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 339
Rób grzbiety i trochę się rozciągaj, mój kolega z boksu miał taki sam problem, i jak wzmocnił plecy to mu przeszło. Mięśnie brzucha też musisz robić, ale to w boksie raczej naturalne ;)

Trening bokserski
http://www.treningbokserski.pl
Dieta na mase
http://dieta-na-mase.pl/
Dieta na mase 60, 70, 80 i 90 kg
http://dieta-na-mase.com/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Mam odmienne zdanie. Najpierw wychodź prześwietlenie, a najlepiej rezonans i wizytę u ortopedy. Jak wyjdzie że z kręgosłupem jest wszystko ok to leć na boks, plus ćwiczenia na prostowniki i ogólnie mięśnie pleców. Wiem co mówię, bo oprócz mnie znam jeszcze dwa przypadki, "dyskopatów" którzy przez bagatelizację diagnozy się dorobili na boksie jeszcze większej kontuzji kręgosłupa, która w praktyce wykluczyła ich i mnie również z poważnego treningu tej dyscypliny i nie tylko tej sportu:(
W tym przypadku lepiej dmuchać na zimne...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
bylem u lekarza ale nie dal mi skierowania na przeswietlenie poniewaz powiedzial ze to od siedzenia przed komputerem i zebym zaczal uprawiac jakis sport

uwielbiam naszą służbę zdrowia

z plecami nie ma żartów - radzę Ci iść do fizjoterapeuty, najlepiej sportowego. On posprawdza, co jest nie tak i Cie ponastawia. Też miałam problem z plecami (coś z więzdałami biodrowo-krzyżowymi) i po paru wizytach u mojego fizjo zaczęłam z powrotem normalnie funkcjonować

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1572
dzieki za odpowiedzi w tym tygodniu poumawiam wizyty u lekarzy moze cos pomoga a jak nie to poszukam jakichs cwiczen w internecie na ten obszar plecow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Poczytaj sobie w necie o rwie kulszowej. Potem opisz takie objawy lekarzowi, to pewnie da skierowanie przynajmniej na prześwietlenie, a jak nie to zrób przywatnie, to nie jest duży koszt, a nastęnie z prześwietleniem do ortopedy. Sorry ale bez diagnozy i wskazówek od ortopedy który najpierw zobaczy obejrzy twoje zdjęcie, to jeśli masz serio coś nie tak z kręgosłupem, to robiąc "ćwiczenia z netu" możesz sobie jeszcze bardziej zaszkodzić. Serio z kręgosłupem nie ma żartów bo możesz zostać inwalidą w wieku 16 lat!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Seminarium z Mariuszem Cieślińskim Mistrzem Świata Muay Thai

Następny temat

Problem z kolanem.

WHEY premium