SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BCAA na czczo, ma sens ??

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27455

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
Z tego by wynikało : PO CO KUPOWAĆ DROGIE BCAA SKORO MOŻNA KUPOWAĆ WPC PROTEIN PLUS I TAM MAMY WIĘCEJ BIAŁKA ( nie tylko leucyne, izoleucyne i waline + w przypadku BCAA extra jeszcze jest glutamina ), bo w przypadku WPC Protein Plus, mamy o wiele więcej tych aminokwasów niż te 3 z BCAA I WCHŁANIA SIĘ TAK SAMO SZYBKO JAK TO Z BCAA.

Więc na chłopski rozum lepiej brać Wheya bo tam w 40 g ( jedna porcja ) mam 10g leucyny a w jednej porcji BCAA leucyny jest tylko 2,5g ????????????????????????????

"Im więcej wiem tym jestem bardziej głupi"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
przed wypij 10g bcaa
po bialko/carbo i jest idealnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
to jakiego masz wheya ze jest 10g leucyny?

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Sens kupowania bcaa jest taki,że żeby dostarczyć te 10g bcaa musisz wypić te 40g wheya a nie koniecznie zależy Ci na tym,żeby dostarczyć aż tyle białka łącznie ;)

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 152 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1431
jeśli nie robisz rzeźby ja bym stosował w czasie ćwiczeń. Rozpuść sobie z wodą i popijaj w czasie ćwiczeń. Jeśli w kaps. to przed treningiem.

Jeśli redukujesz - przed i po
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
Małe sprostowanie , co do ostatniej mojej wypowiedzi:

Ostatnio byłem już zmęczony i źle obliczyłem proporcje. Przemęczony po prostu jestem ehhh.

Mianowicie :

W 40 gramach odżywki WPC Protein Plus są takie ilości tych trzech aminokwasów które występują w BCAA :

Leucyna - 3,33g
Walina - 1,77g
Izoleucyna - 1,90g

Glutamina - 5,52g


Dla porównania w BCAA Xtra, w jednej porcji ( 10 g. )jest :

Leucyna - 2,50g
Walina - 1,25g
Izoleucyna - 1,25g

Glutamina - 3,50g


Widać tu wyraźnie że w WPC Protein jest więcej aminokwasów, pozatym jest jeszcze 14 innych aminokwasów których nie ma w BCAA.

Wiadomo też żeby zbudować mięśnie potrzebne jest białko o jak największej liczbie aminokwasów. Jeśli jest tak jak ktoś wcześniej napisał że wchłanianie się tych aminokwasów w BCAA i w Wheyu przebywa w podobnym czasie, to jaki sens ma branie BCAA ? Chyba tylko taki żeby nie dostarczać organizmowi podczas treningu tych pozostałych 14 aminokwasów, co dla mnie jest paradoksem.

No chyba że różnica jest taka że BCAA jest antykatabolikiem a whey nie, lub w mniejszym stopniu. Jeśli tak jest to ja się pytam , dlaczego, skoro whey, jest bardziej odżywczy ( więcej tych aminokwasów różnorodnych ).

Pozdrawiam Rufi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
Podbijam.

Więc czym się różnią te 3 aminokwasy występujące w Wheyu i w BCAA, chodzi o Leucyne, Waline i Izoleucyne ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51575 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przykład. chcesz walnąć coś przed treningiem. nie 30 min tylko dosłownie przed. walniesz bcaa które nie musi być trawione czy bialko które strawione być musi?
kolejny przykład. walisz dziennie białka 2.2g na kg mc i to zalozmy dziala u ciebie najlepiej. masz ciezkie treningi i chcesz dorzucic cos na regenerke szybsza. dowalisz dalej bialka czy uzyjesz bcaa?
wiesz to tak jak z kreatyna, jak jesz duzo miesa to tez ja dostyarczasz, a mimo to suplementacja jest czesto korzystna. pojedyncze substancje sie bierze wtedy kiedy to ma sens, jesli potrzebujesz bialka w diecie bardziej niz samych bcaa to bierz bialko. wklej to w kontekst diety a nie samych suchych wyliczen.

__
poza tym bcaa ma wiele dzialan, ktorych inne aminokwasy nie wykazuja, jednak musi to byc calkiem pokazna ilosc by to mialo przelozenie na efekty, pomysl ile bialka musialbys ladowac by uzyskac spore ilosci bcaa.

Zmieniony przez - psonic w dniu 2011-07-23 23:35:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12106 Napisanych postów 160573 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1235002
bcaa masz tylko 3aminy, ktore sa wolne, wiec nie wymagaja trawienia, by rozlozyc je dalej-czyli szybko dostarczane sa do krwiobiegu.

W wheyu masz bcaa ktore z innymi aminokwasami sa polaczone i tworza bialko, zeby dostarczyc bcaa z wheya musi ono najpier byc strawione-procesz dluzszy.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
Ok, dzięki wielkie, bo ktoś wcześniej w tym moim temacie napisał że aminokwasy z BCAA i Wheya, trawią się podobnie. I zgłupiałem totalnie. Ale teraz rozwialiście mi wątpliwości.

Czyli tak jak wcześniej myślałem . BCAA przed treningiem, w trakcie treningu i zaraz po treningu, Whey, w ciągu dnia jako uzupełnienie diety w białko a na noc najlepiej twaróg. To tyle od strony dostarczania białka :)

Dzięki i pozdrawiam Rufi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nox pump czy mesomorph ?

Następny temat

gainer

forma lato