SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Błonnik? Bo nie wiem skąd hemoroidy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3855

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 165
Jestem już miesiąc na diecie. Dieta była tutaj sprawdzana, aczkolwiek w ostatnim czasie pojawiły się u mnie problemy z hemoroidami. Jestem w ciągłym ruchu, rower, bieganie, basen, także nie ma opcji, że to przez siedzący tryb życia. Wydaje mi się, że może być to spowodowane dietą ubogą w błonnik, chociaż nie wiem, bo staram się go wsuwać. Mam błonnik w słoiczku, który od czasu do czasu sobie dorzucam do jakiś potraw, codziennie jem jabłko do drugiego śniadania. Jadam płatki owsiane, średnio co drugi dzień. Nie jem pieczywa, więc może tutaj jest ten problem?

Wiek 23
Ważyłem na starcie(22 marca) - 101 kg
Waga obecna (20 kwietnia) - 95,7kg
Wzrost 1,82

Mniej więcej posiłki wyglądają tak:
-Kawa
-Jajecznica, cebulka, szczypiorek, do tego 3 plasterki szynki
czasem zamiast jajecznicy Serek Wiejski bądź 2 jajka na twardo
-Pomidor, ogórek kiszony
-Czasem tuńczyk zamiast jajecznicy
-Czasem mi się uda wcisnąć owsianke, czasem rezygnuje z jajecznicy na rzecz Owsianki + serka wiejskiego bądź serek homo

Drugie śniadanie:
W zależności od głodu, ale przeważnie jabłko, jakieś warzywka, czasem suróweczka, od czasu do czasu serka wiejskiego
Lubie też na sucho wsuwać płatki owsiane ;) Mam w skrzaleczce wrzucone garść i sobie dłubie.

Obiad:
Standardowy,
-ziemniaczki,
-pierś z kurczaka, czasem inne mięsko, czasem rybka
-kiszona kapusta bądź surówka z marchewki, wielowarzywna, buraczki etc
-1/2 szklanki maślanki

Kolacja:
Nie jem dużo, bo wieczorami jakoś nie jestem głodny. Kładę się spać około 22 ze względu, że wstaje dosyć wcześnie.
Przeważnie serka wiejskiego sobie wpiernicze

No i to było na tyle, od razu mówię, że ja nigdy nie jadałem dużo. To, że mam taką wagę, a nie inną spowodowane jest to, iż jestem informatykiem, wiele czasu spędzam przed monitorem, nie miałem za wiele ruchu, jadłem nie zdrowo i spożywałem sporo alkoholu. Dlatego tak się zapuściłem ostro. Kupiłem sobie teraz tabletki Diosminex, ale mam wrażenie, że czegoś może w mojej diecie brakować. Tylko czego?

Zmieniony przez - budzioo w dniu 2011-04-20 08:43:05
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
ta dieta była zatwierdzona na sfd???? chyba żartujesz..przecież to jest jakaś pomyłka a nie dieta

w twojej diecie brakuje wszystkiego...odpowiednich żródeł bialka w kazdym posilku, zdrowych tłuszczy, przynajmniej z 1-2 posiłków

błonnik jest w zielonych warzywach, zlozonych weglach

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 165
no bez przesady, 6 nie posiłków nie trzeba jadać. Ja tyle nie daje rady. Pisano, że 4 wystarczą, śniadanie, II śniadanie, obiad, kolacja. Przy trybie życia, który prowadze to jadam 8-9 śniadanie, 12 II śniadanie, 14-15 obiad, 18-19 kolacja. o 22 kładę się do łóżka przeważnie.

Tak, co prawda Ventor pisał, że dieta jest makabryczna, ale jak zobaczyłem jego diete i to, że jada 6 jajek na śniadanie + 150 gram piersi z kurczaka do każdego posiłku, to padłem. W życiu bym tyle nie dał rady zjeść. U mnie max 3 jajka na śniadanie i jestem pełny. Dekarski stwierdził, że nie muszę układać mega idealnej diety, wystarczę, że zmienię tryb życia. Jesli chodzi o głód, to przy tym co jem, ani razu w miesiącu nie byłem głodny.

Ale fakt, powinienem dorzucić tłuszcze, więc kupie oliwe z oliwek i po łyżeczce dorzuce do każdego posiłku, ale białko też? Mam wrażenie, że wsuwam go sporo

Zmieniony przez - budzioo w dniu 2011-04-20 09:07:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"ale jak zobaczyłem jego diete i to, że jada 6 jajek na śniadanie + 150 gram piersi z kurczaka do każdego posiłku, to padłem."
Jem tak samo, nie wiem w czym problem, tylko na początku ciężko. Ale skoro waga idzie w dół to jest dobrze. Wątpie że problemu od błonnika
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 165
Absolutnie nie twierdze, że to jest złe. Problem w tym, że ja tyle nie zjem.

Co według was powinienem dorzucić do diety, oprócz tłuszczy. Jak nie Błonnik, to w czym może być problem? Za mało płynów :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Szczerze to nie wiem, ja bym szedł do lekarza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
Są dwa rodzaje hemoroidów: wewnętrzne – w dolnej części prostnicy oraz zewnętrzne – pod skórą otaczającą odbyt. Zewnętrzne sprawiają więcej dolegliwości, bo drażnią i uszkadzają leżącą nad nimi skórę. Jeśli w zewnętrznym hemoroidzie dojdzie do zakrzepu, może wystąpić nagły, dotkliwy ból. Zakrzep zwykle ulega wchłonięciu, ale może po nim zostać nadmiar skóry, który swędzi i może ulec podrażnieniu.

Hemoroidy wewnętrzne - zwykle niebolesne - często doprowadzają do krwawień, objawiających się jaskrawoczerwonymi plamami na papierze toaletowym lub kapaniem do muszli. Wewnętrzny hemoroid może też wypadać poza odbyt. Mogą się na nim gromadzić śluz i cząsteczki kału, co prowadzi do swędzenia. Ciągłe wycieranie pogarsza problem.

Większość objawów hemoroidów ulega poprawie po zastosowaniu prostych środków zaradczych.

- Więcej błonnika. Zwiększ zawartość błonnika w diecie dzięki pokarmom i/lub suplementom. Wraz z odpowiednią ilością płynów, błonnik zmiękcza stolec i ułatwia jego przesuwanie się, co zmniejsza nacisk na hemoroidy i ryzyko krwawienia, zapalenia oraz obrzęku. Dużo błonnika zawierają suszone śliwki daktyle, jabłka, gruszki, truskawki, brokuły, brukselka, marchew, groch, szpinak, fasola, płatki owsiane. Do suplementów należy psyllium (Metamucil, Konsyl, Perdiem), metyloceluloza (Citrucel), calcium polycarbophil (FiberCon, Fiber-Lax, Mitrolan), czy dekstryna pszenna (Benefiber). Błonnik może wywołać wzdęcie, więc trzeba zaczynać od małej dawki i stopniowo ją zwiększać do 25-30 gramów dziennie. Jednocześnie trzeba więcej pić.

Ćwiczenia. Możesz poprawić funkcjonowanie jelit dzięki umiarkowanym ćwiczeniom aerobowym, jak szybki marsz przez 20-30 minut dziennie.

jesli nic nie pomoże- nie wstydź sie iśc do lekarza

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5043
A może jesteś uczulony na gluten (celiakia), wyeliminuj z diety produkty zbożowe (zawierające gluten) biała mąka, płatki owsiane, jęczmień.Polecam ciemne pieczywo, kasza gryczana, ryż brązowy.Problemy powinny ustąpić po paru dniach, jeśli nie to wybierz się lepiej do lekarza. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 165
Onbak, wiesz, może coś w tym być, chociaż nie wiem, przez 3 tygodnie wsuwałem płatki owsiane równo i problemów nie było. Spróbuje odłożyć płatki i wciągać ciemne pieczywo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ważne pytanie. pilne!

Następny temat

Sniadanie / Posilek przedtreningowy

WHEY premium