SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból pleców. Pojawił sie podczas biegu.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 664

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1
Czołem załoga ćwicząca,
problem mój polega na bólu pleców który pojawił się uwaga PODCZAS BIEGU. Graliśmy w siatkówkę i pobiegłem (truchtem). Nagle poczułem ból mniej więcej po środku pleców. Na pewno już nad częścią lędźwiową. Aż mnie mocno wyprostowało :) Ale zaraz później ból minął i grałem dalej. Dzień później rano schyliłem się po coś do lodówki i znów poczułem ten ból. Trwa to jakieś 2 tygodnie najczęściej przy schylaniu się lub jak jakoś krzywo się ułożę to lekko zaboli ale tylko chwilowo i zaraz mija. Nie wiem czy jest to związane ze złym wykonywaniem ćwiczeń czy czymś innym.

Ze względu na brak możliwości treningów na siłowni (jestem z wiochy i mam daleko) ćwiczę sobie w domu w celu utrzymania formy. Jakie ćwiczenia wykonuję?

- Podciąganie na drążku (nadchwytem, podchwytem, szeroko, wąsko ręce, podciąganie na plecy)
- Pompki szerokie i wąskie (zwykłe to za mało więc nogi trzymam wyżej na krześle)
- Brzuszki na ławeczce oraz nie wiem jak poprawnie się nazywa to ćwiczenie ale mówiono na to scyzoryki.
- Przysiady na jednej nodze.
- W leżeniu przodem blokuje nogi i podnoszę tułów do góry z rękami wyciągniętymi do przodu. (słyszałem że dobre na plecy)
- Skaczę na skakance.
- Biegam.

Ostatnio schudłem ok 3,5 - 4kg w jakieś 6 tygodni. Dla mnie to sporo ponieważ nie jestem wielki bo mam zaledwie 164cm wzrostu i 21 lat. Podnosząc ciężkie rzeczy zawsze staram się dźwigać na nogach z wyprostowanym,i plecami. Ostatnio podnosiłem ale wtedy nic mi nie strzeliło nic nie zabolało. Mam siedzący tryb życia. PROSZĘ NIE ŚMIAĆ SIĘ JEŚLI NAPISAŁEM COŚ GŁUPIEGO, LUB Z MOICH ĆWICZEŃ BO MOŻE MAM MAŁĄ WIEDZĘ NA JAKIŚ TEMAT I CHCĘ SIĘ DOWIEDZIEĆ LUB NIE MAM SPRZĘTU DO ĆWICZEŃ ITP.!!! POTRZEBUJĘ OPINII CZY MOŻE POWINIENEM WYKONYWAĆ WIĘCEJ ĆWICZEŃ STABILIZUJĄCYCH I TO WYSTARCZY CZY RACZEJ MOŻE TO BYĆ COŚ INNEGO I POTRZEBNA BĘDZIE KONSULTACJA Z LEKARZEM?

PS. Ostatnio nie ćwiczyłem ze względu na brak czasu więc nie wiem czy ból wystąpi podczas ćwiczeń. Ale jak coś to sprawdzę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
pamiętaj by przy podnoszeniu zachowywać proste plecy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

odstające żebra

Następny temat

Dziennik treningowy [Lafay]

WHEY premium