SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból kolana - chodzenie po gorach

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3521

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 123 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 8024
Witam
Tak jak w tytule mam pewien problem z kolanem. Pojawię się tylko i wyłącznie podczas schodzenia z gór. Po płaskim lub pod górę mogę iść bez żadnych problemów. Gdy zaczyna się schodzenie po chwili zaczyna boleć prawe kolano, a dokładniej jego górna część.
Miał ktoś coś podobnego?
Raczej bez fizjo się nie obędzie, ale pytam najpierw tutaj może ktoś będzie potrafił zdiagnozować.
Pozdr
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 418 Napisanych postów 461 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 4565
Pewnie wystąpił u Ciebie tzw. zespół fałdu błony maziowej, częsty u osób bardzo aktywnych fizycznie, narażonych na ciągłe zginanie i prostowanie kolan. Po dłuższym wysiłku ten fałd doznaje obrzęku i podczas schodzenia ze zbocza błona jest przyciskana przez prostujące się kolano, co boli. :)

"Co za ponury absurd… Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?". XD
Boże, spraw, żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce...:D
Quod me nutrit me destruit ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
Witaj!
Przede wszystkim i tak czeka Cię wizyta u fizjo, aby dokłądnie obejrzec staw i ziagnozowac problem. My tutaj mozemy CI jedynie dac pewna wskazówke, na co nalezy zwrocic uwage i gdzie się udać z problemem.

W przypadku kolana, dolegliwosci bolowe pojawiajace sie przy schodzeniu swiadcza o tzw. konfilcie fałdu przenio-bocznego. Oczywiscie tutaj trzeba przyjrzec sie tez stawom rzepkowo-udowym i samym łąkotką kolana. Równiez wykonac ewnetualne testy sprawnosci więzadeł krzyżowych.

czeknij


Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 418 Napisanych postów 461 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 4565
Najzwyczajniej w świecie długotrwałe przeciążanie kolana i osłabienie pewnych mięśni prowadzą do sytuacji, gdy bona maziowa się powiększa i "wcina" się ;) w część stawu kolanowego, co wywołuje uczucie bólu. Bez USG kolana czy MRI oraz rehabilitacji z fizjoterapeutą się raczej nie obędzie. Powinieneś raczej unikać biegania i jazdy na rowerze. Jeśli sprawa jest poważna, to może konieczny być zastrzyk ze sterydem, albo /nie chcę straszyć/ operacja.


Zmieniony przez - Aaaarielkaaaa w dniu 2021-08-28 12:39:43

"Co za ponury absurd… Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?". XD
Boże, spraw, żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce...:D
Quod me nutrit me destruit ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 123 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 8024
Dzięki za info.

Zrezygnować z aktywności to dla mnie jak kop w jaja xd no ale siła wyższa.

Lepiej udać się z tym do ortopedy czy fizjo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33073 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Odpuść treningi , mozesz stosowac jakies maści przeciwzapalne , idz do lekarza po skierowanie na MRI bo drogo prywtanie a usg mozesz prywatnie sobie szybciej załatwić i następnie na konsultacje do lekarza i do fizjo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Moja żona miała identyczne objawy w górach i fizjo na wizycie zdiagnozował, że jest fragment łąkotki oderwany i ten luźny fragment "drażni" tkanki wywołując ból i to jest przyczyna, ale nie zaprzestaliśmy a tym u na rezonansie z kolei zdiagnozował lekarz chondromalację rzepki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Nie pozostaje nic innego jak zgodzić się z poradami sugerowanymi w wypowiedziach powyżej. Wszystko wskazuje na to, że pewne obciążenia przyczyniają się do napięć w mięśniach, które z kolei powodują bolesność. W tym momencie jak najbardziej warto odstawić czynnik powodujący problem. Myślę jednak, że kilka wizyt u fizjoterapeuty oraz regularne rolowanie i rozciąganie mięśni, szczególnie pasma biodorowo-piszczelowego, czwórek, dwójek i pośladka szybko pomoże w pozbyciu się problemu.

https://potreningu.pl/artykuly/zdrowie/czym-jest-foam-roller-i-jak-go-uzywac-4609

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
niestety przeciazenia wiaza sie z tym, z enajlepszym dla nich lekarstwem jest... odpoczynek
oczywiscie fizjo wskazany, niekoniecznie tutaj juz musisz uruchamiac ortopede, dobry fizjo w okolicy ogarnie temat bez problemu. Wazne by sprawdzic staw, ustawienie miednicy, czy biomechnaika stawów pracuje prawidlowo. czasem przyczyna moze byc blad we wzorcu ruchowym, co przeklada sie na to, ze jeden ze stawow jest mocniej obciazony niz drugi... tutaj fajnie zrobic wtedy przeglad Twojego chodu, postawy i pracy poszczegolnych segmentow

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Łokieć golfisty

Następny temat

Problemy z kręgosłupem, rwa kulszowa. Jak sobie pomóc?

WHEY premium