SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból kolana po wyjściu na mróz - jak pomóc?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4621

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 329
Witam,
Ostatnio nie byłam zbyt aktywna. Tydzień temu zaczęłam truchtać ok. 0,5h po parku, czułam się bardzo dobrze. Postanowiłam włączyć do tego trening siłowy - wczoraj po rozgrzewce (wymachy, rowerek) zrobiłam "trening dla początkującej Lady" z forum sfd. (z ćwiczeń na nogi - są to przywodziciele i odwodziciele na ginekologu oraz zginanie nóg na brzuchu i z siadu). Po treningu czułam się świetnie, wsiadłam jeszcze na 30 minut na orbitrek. Następnie wykonałam krótkie rozciąganie. Wszystko było w porządku, do momentu, gdy wyszłam na dwór - z ciepłego pomieszczenia, na wczorajszą (minusową) pogodę. W ciągu sekundy bardzo zabolało mnie kolano, które, przyznaję, nie było zbyt dobrze zabezpieczone przed mrozem (nogę chroniły wysokie buty, górę płaszcz a kolano rajstopy - mam do klubu 10 minut więc nie wiele myśląc, uznałam, że to wystarczy). Od wczoraj kolano bardzo boli przy każdym ruchu (jeśli leżę lub stoję, jest w porządku). Czy nagła zmiana temperatur mogła być przyczyną bólu?

Co robić? Ochładzać, rozgrzewać? Rozciągać? Obecnie kolano wydaje się odrobinę spuchnięte. Odczucie - jakbym bardzo mocno obiła kość kolanową, jednak nie ma żadnych śladów... Niestety dotarcie do ortopedy z dnia na dzień jest bardzo trudne.

Zmieniony przez - Kryska w dniu 2013-02-20 12:35:58
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 329
Nikt nie ma pomysłu? Dodam jeszcze, że ogromnie boli, gdy schodzę po schodach... Gdy stoję, nawet gdy napinam kolano - nie ma bólu. Zrobiłam porządny streching, ból był trochę mniejszy ale zeszłam po paru schodkach i od nowa. :(((
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
wątpliwe,żeby nagła zmiana temperatury powodowała takie skutki.Jeśli ból nie przejdzie,to czeka cie jednak wizyta u ortopedy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 329
Dzięki za odpowiedź. A w międzyczasie spróbować jakiś maści rozgrzewających?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
maść sama w sobie cię nie wyleczy,ale jeśli ma zmniejszyć ewentualny ból,to mozesz smarować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
prawdopodobnie nadwyrężyłaś kolano. radziłbym dla świętego spokoju udać się do lekarza zamiast szukać pomocy na forum
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 240 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1965
^ Takie gadanie, że bla bla na forum Cie nikt nie wyleczy, myślę że ten dział jest odpowiedni do pisania takich przypadków. Bo nie służy on chyba do chwalenia się stanem zdrowia. Ale tak samo myślę, że po prostu nadwyrężyłaś kolano, ja na twoim miejscu poczekałbym z 3-4 dni smarując maścią rozgrzewającą, oprócz ostatniego dnia, jak w ostatni dzień przestanie boleć to olałbym sprawę, jeżeli nie to biegłbym do lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 329
Na pewno tak zrobię. :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problemy z odc. lędźwiowym kręgosłupa a treningi

Następny temat

Tłumaczenie na łacine

WHEY premium