SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ataki psów

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 37865

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Mariusz, teraz dzwoni się po hycla z komórki i po kilku minutach zabierają agresywnego psa. Podobno po kilku dniach są z niego parówki

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Z tym długopisem w oko to ciężko będzie, bo jak już wspominałam atakującego psa ras obronnych / bojowych lub ich mieszańców trudno jest trafić tak precyzyjnie. Poza tym ból może jeszcze zadziałać jako bodziec wzmagający agresję. Jeżeli zwierzak jest tak agresywny, że bez wahania atakuje człowieka (wbrew pozorom to wcale nie jest dla psa takie proste, wystarczy przejsc sie na szkolenie PO - wiele psów ma początkowo opory przed zaatakowaniem pozoranta) to małe szanse, ze odpuści przy zranieniu.

Ten sposób ze skręcaniem karku mnie też nie bardzo przekonuje, zwłaszcza w wykonaniu kogoś bez praktyki . Szczególnie chciałabym to zobaczyć przy ataku np. owczarka kaukaskiego. Poza tym ból przy ugryzieniu jest tak silny, że większość ludzi będzie po prostu sparaliżowana, nie wspominając już o stresie. Więc jeśli ktoś nie jest specjalistą, lepiej nie podejmować walki, bo to psa jeszcze bardziej rozwścieczy. Po co ryzykować, nadmienię, że moja kruszynka kość o średnicy 7 cm miażdży jednym kłapnięciem...

Aha, zgadzam się, że psy w miejscach publicznych nie powinny biegac luzem i bez kagańców. Praktycznie 99% ataków wynika z nieodpowiedzialności włascicieli.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1566 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13352
Ciekaw jestem co PITTT na ten temat by powiedzial
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 548 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7809
Zdadzam się że w dużej mierze to wina właściciela.
Mnie krew zalewa jak widze kogoś z 40 kilowym psem który ciągnie właściciela. Zawsze uważałem że duży pies powinien być po tresurze.
Mój pies chodzi jak w zegarku i nie boje się puszczać go luzem bez kagańca.
A co do tego gazu to możliwe że to kwestia indywidualna. Mój pies dostał narkoze ostatnio i był w stanie dojść po niej do samochodu (15 minut po zastrzyku) i wskoczyć do bagażnika (Wcale nie zasnął, tylko nie czuł bólu), a chwile wcześniej pies o takiej samej wadze dostał tą samą dawke i padł jak kłoda

http://www.sfd.pl/temat287876/ No Limits Toruń
MMA/Vale tudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
To był jeden z popularniejszych tematów swego czasu (76 stron):

Obrona przed psem:

https://www.sfd.pl/temat10473/


Tam padły chyba wszystkie możliwe historyjki, teorie, argumenty i propozycje Jest także sporo śmiesznych fotek z psami.

Zmieniony przez - emceha w dniu 2006-09-27 16:41:27
...
Napisał(a)
Usunięty przez Mariusz_19 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 240 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6525
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja szczeerze mówiąc boję się psów. kiedy widzę jakiegos psa(dużego) to już myslę co bym zrobił. Rzecz ma się podobnie jak z walką na ulicy. Warto zawsze mieć plan czy to ucieczki czy walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
z agresywnym psem chcesz walczyć? tylko jak masz kij, uciec też nie dasz rady, bo piesek może biedz 40 km/h i zadyszki nie dostanie

jak miałem psa (kundel wilczur) to często go drażniłem tak żeby mnie lekko gryzł i tu widzę że gołymi rękoma z psem nie zawalczę, co najwyżej kopać można, jak "walczyłem" z moim pieskiem gołymi rękoma (jakieś przyduszania itp) to zawsze potrafił mi się wywinąć

z takimi psami jest chyba jak z dresiarzami, jak się ich boisz to zaatakują



Zmieniony przez - Mariusz_1979 w dniu 2006-09-27 17:54:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na pewno nie włożę psu do mordy ręki bo szkoda mi jej, a pozatym nie wypróbowałbym tej metody ze skręcaniem karku bo jakby mnie pitt ugryzł w przedramionko to raczej kość nie byłaby w porządku. Mówiąc walka mam na mysli kopanie, bicie przyżądem(np teleskop jest przydatny podobnie jak na dresiarza).

edit; mariusz ty jesteś modem?

Zmieniony przez - kwiatula16 w dniu 2006-09-27 18:05:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no jestem modem
gdzieś od ponad 4 lat (miałem moda działu Historia jak sfd było zlepem wszelkich możliwych działów sportowych i niesportowych)
w sumie to od 3 lat nie mam działu (jakiś czas widniałem jako mod rowerów, ale to przez pomyłkę Mateusza), ale pilnuję porządku


Zmieniony przez - Mariusz_1979 w dniu 2006-09-27 18:12:20
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Street Fighting i .......

Następny temat

AT-SYSTEM

WHEY premium