SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ashwagandha opinie ,czy warto?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 428853

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76061 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755000
20-30mg witanolidów z kolacją.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12086 Napisanych postów 160548 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234867
Całość przed snem możesz sobie wrzucic

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 211
Ktoś odgrzebał stary temat o Ashwie, to i mnie naszły przemyślenia: Biorę od jakiegoś czasu (miesiąc, może dwa) na lepszą regenerację, spokojniejszy sen i obniżenie poziomu stresu. Byłam raczej sceptyczna, objawy wysokiego poziomu stresu miałam bardzo silne, od lekarza dostałam jakieś silne leki na receptę, które w ogóle stosuje się przy depresji. Zaczęłam brać Ashwę i... jest lepiej, naprawdę. Stąd też moje pytanie: czemu lekarze jej nie polecają?


Zmieniony przez - kamilka54 w dniu 2018-10-30 08:37:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12086 Napisanych postów 160548 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234867
Zapewne wynika to z niewiedzy odnośnie wykorzystania suplementacji tego typu we wsparciu leczenia zaburzeń nastroju. Jednak słowem kluczowym jest tutaj właśnie wsparcie. A nie zamiennik samego leku. Jednak dość często idzie się na łatwiznę i wybiera po prostu większy kaliber
2

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76061 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755000
Lekarze raczej nie mają wiedzy o suplementacji i podchodzą do niej z dystansem. Oni mają przepisywać recepty
3

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12086 Napisanych postów 160548 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234867
Plus prowizja
3

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 758 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18395
Tajemnicą poliszynela jest, że lekarzy odwiedzają przedstawiciele handlowi z firm farmaceutycznych (np. produkujących leki generyczne, tzw. zamienniki), składają lekarzom propozycje współpracy w zamian za jakieś profity i dlatego lekarze przepisują na receptę leki na jakieś schorzenie tylko z danej firmy.

Producenci Ashwagandhy nie przysyłają do lekarzy swoich przedstawicieli handlowych i to jest jedna z przyczyn, poza tym Ashwagandha jest suplementem diety, a nie lekiem i choćby dlatego lekarze nie przepisują jej na receptę, bo jest ona suplementem bez recepty.

TomQ-MAG
Zapewne wynika to z niewiedzy odnośnie wykorzystania suplementacji tego typu we wsparciu leczenia zaburzeń nastroju. Jednak słowem kluczowym jest tutaj właśnie wsparcie. A nie zamiennik samego leku. Jednak dość często idzie się na łatwiznę i wybiera po prostu większy kaliber

Co do Ashwagandhy, to wiadomo, że na poważne problemy z psychiką raczej komuś nie pomoże, ale np. taki Arktyczny korzeń (różeniec górski), a właściwie jego standaryzowany wyciąg może być prawie tak skuteczny w leczeniu depresji o lekkim lub średnim nasileniu objawów jak Sertralina, czyli substancja czynna jednego z popularnych leków stosowanych w leczeniu depresji jednobiegunowej, z tą różnicą, że Sertralina ma skutki uboczne, niektóre dość poważne, a Różeniec górski jeśli jest stosowany we właściwej dawce, to jest pozbawiony prawie całkowicie skutków ubocznych - jedynie jakby ktoś go przedawkował, to mogą wystąpić nieprzyjemne objawy w postaci silnych stanów lękowych.


Zmieniony przez - RPS1990 w dniu 2018-10-30 16:11:11
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12086 Napisanych postów 160548 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234867
No niestety. Po co mają poznawać coś na czym nie idzie zarobić. Nie tedy droga
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 211
RPS1990


Producenci Ashwagandhy nie przysyłają do lekarzy swoich przedstawicieli handlowych i to jest jedna z przyczyn, poza tym Ashwagandha jest suplementem diety, a nie lekiem i choćby dlatego lekarze nie przepisują jej na receptę, bo jest ona suplementem bez recepty.



Taak, oczywiście - miałam na myśli generalnie, że lekarze nigdy nie polecają takich suplementów, ale już picie melisy czy coś tak :D Mnie woleli przepisać leki na depresję (chociaż nie mam takowej, skarżyłam się tylko na wysoki poziom stresu i problemy ze snem), zamiast właśnie spróbować zbadać przyczynę problemu i złagodzić objawy takimi cudeńkami jak ashwa.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Niestety sprawa jest jeszcze prostsza i nie ma większego związku z "mafiami farmaceutycznymi", czy innymi tego typu bzdurami, które dotyczą mniejszości. Nie spotkałem nigdy lekarza wciskającego konkretny produkt, a raczej przeciwnie - podkreślającego że nie widzi żadnego problemu w zaopatrzeniu się w jakikolwiek inny zamiennik. Takie przypadki jasne, że się zdarzają, ale podkreślając jeszcze raz - dotyczą mniejszości.
Lekarze z reguły nie polecą suplementu, bo nie ma on potwierdzonego działania leczniczego i/lub nie ma sztywnych wytycznych, które pozwalają na bezpieczne jego zastosowanie z pozytywnym skutkiem u pacjenta. Można się spokojnie spodziewać, że za xx lat, jeśli zostaną przeprowadzone odpowiednie badania, na szerokiej grupie osób i nie będzie przeciwwskazań - ashwa zostanie zakwalifikowana jako lek, podobnie jak to ma miejsce np. w przypadku "kuzyna" - ginkgo biloba, który w formie leku dostaniemy i który lekarze polecają

Podobnie jeśli będziemy mieli mieć wdrożoną witaminę D przez lekarza, to w większości dostaniemy ją w formie leku, a nie suplementu i to bynajmniej nie dlatego, że koncern tak przykazał, a dlatego, że mamy 100% pewność odnośnie tego co jest w środku


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2018-10-30 19:53:35
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HORLAXEN

Następny temat

które białko wybrać :)

WHEY premium