SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Artykul- Martinez radzi. KLATA BEZ OGRANICZEN

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3714

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 253 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9284


Artykul z magazynu "Muscule" nr 05-2005 r
VICTOR MARTINEZ radzi.

"Jezeli sprobowalibyscie poszukac wsrod zawodowych kulturystow czlowieka, ktory odznaczalby sie wyjatkowo rozwinieta klatka, wsrod kilku opcji wybija sie osoba Victora Martineza " Od zawsze klata byla moja ulubiona grupa miesniowa. Uwielbialem wyciskac na plaskiej, w przeszlosci bylem w tym naprawde niezly. Niestety w efekcie rozwinelem klate niewspolmiernie do reszty umiesnienia i potem musialem to nadrabiac". Tak czy inaczej klata Martineza to dobry przyklad i warto wiedziec, jak ja trenuje. W zaleznosci od tego, jakie postepy robi i jak sie przy tym czuje, Victor czesta zmienia treningi- kolejnosci cwiczen, ilosc seri i powtorzen, wreszcie zmienia same cwiczenia. Jedyna stala rzecza w jego programach jest to, ze w kazdej sesji musi znalezc sie przynajmniej jedno wyciskanie na lawce plaskiej i jedno na lawce skosnej. Wyciskania na lawce skosnej w dol sa tutaj rozwiazaniem opcjonalnym, wzbogacajacym wachlarz cwiczen do wyboru. Innym sposobem wprowadzania roznorodnosci do treningu jest zmienianie silowni- Martinez moze wybierac pomiedzy trzema roznymi miejscami.

WYCISKANIE NA LAWCE PLASKIEJ

Martinez opiera calosc treningu umiesnienia klatki piersiowej na klasycznych wyciskaniach na lawie. Stosujac jednak takie obciazenia, przy jakich wielu innych kulturystow moglaby finiszowac. Nawet rozgrzewka w jego wykonaniu - 2 serie 20 powtorzen z obciazeniem 100 kg- dla sporej czesci fanow zelaza bylaby nie do przejscia. " Rozgrzewka w moim wykonaniu to serie powtorzen nie doprowadzanych do blokowania reki w lokciu, obliczonych na uksztaltowanie maksymalnej pompy, oraz rozgrzanie miesni i tkanek lacznych." W pierwszej serii zwieksza obciazenie do 142 kg i robi z nim 10 powtorzen. Obniza tempo wykonywania powtorzen, skupia sie na technice i odpowiedniej formie ruchu. W kolejnej serii obciazenie siega juz 182 kg- znowu jest to 10 powtorzen. W trzeciej i ostatniej serii 204 kg Martinez dzwiga 10 razy. W kazdej seri jego celem jest wykonanie 10 powtorzen, jednak nie zawsze jest w stanie go osiagnac. " Jesli nie jestem w stanie dociagnac serii do konca, zmniejszam obciazenie do 142 kg i robie powtorzenia do zalamania, potem to samo powtarzam z obciazeniem 100 kg. Towarzyszy temu spory bol, ale jesli wczesniej nie sprostalem wyzwaniu, to kara musi byc!". W tym samym treningu Victor wykonuje czasami wyciskania ze sztangielkami na lawce plaskiej. Jesli po skonczeniu z wyciskaniami ze sztanga zabiera sie do wyciskan ze sztangielkami, zwykle stosuje obciazenie 55 kg, z ktorym wykonuje 3 serie po 10 powtorzen. Oprocz tego cwiczenia, po wyciskaniach ze sztanga Martinez lubi czasem dolozyc pompki z obciazeniem. Sa one znakomitym uzupelnienem pierwszego ruchu. Wykonywane z pochyleniem tulowia do przodu pompki sa znakomitym cwiczeniem konczacym po wyciskaniach.

WYCISKANIA ZE SZTANGIELKAMI NA LAWCE SKOSNEJ

Serie rozgrzewkowe i zasadnicze w tym cwiczeniu sa ulozone podobnie, jak przy wyciskaniach na lawce plaskiej. Victor startuje od rozgrzewki - dzwiga dwie 36 kg sztangielki, z ktorymi wykonuje 2 serie po 20 powtorzen. Traktujac to obciazenie jako wyjsciowe w pierwszej serii zasadniczej zwieksza je do 45 kg, w drugiej do 55 kg w trzeciej i ostatniej do 65-67 kg. " Czasami, szczegolnie poza sezonem, potrafie robic serie z obciazeniem siegajacym 76-81 kg. Pomimo takiej gory zelaza moje powtorzenia sa plynne, czyste, idealne technicznie. Uwazam ze robienie powtorzen czesciowych pozwala wyksztalcic miesnie tak samo- czyli czesciowo. Osobiscie schodze z obciazeniem nawet ponizej lini miesni klatki, a w gorze niemalze je stykam ze soba". Jesli zamiast sztangielek stosuje sztange, jego serie rozgrzewkowe wygladaja nastepujaco: 2 serie po 20 powtorzen z ciezarem 100 kg. Natomiast w czesci zasadniczej buduje obciazenie z serii na serie, az osiaga 185 kg.

PRZYCIAGANIA RAK NA MASZYNIE

Maszyny pojawiaja sie w programie treningowym Martineza na jakies 3 miesiace przed terminem wystepu. Zwykle sa to sciagania linek oburacz lub przyciagania rak- Victor nie wykonuje obu ruchow w jednej sesji. Martinez wykonuje 4 serie po 12-15 powtorzen, przy czym ostatnich 5 powtorzen zaklada dodatkowe przytrzymanie obciazenia przez sekunde po ugieciu. [...]"

_ _ _ _ _ _ ___ ___
/ | | || || | || __|| o
( o )| U || || V || _| | /
\_,7|___||_| \_/ |___||_|

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 602 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6818
ej Łukasz, Don zgadnijcie jaki następny cykl na suplach robie po nowym roku
ps. przecież tu zero spamu

Będziesz?
BĘDE!!! Twardy jak Tomi Li Dżons w "Ściganym"!!! ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
nie dowiedziałem się nic nowego ale jako ciekawostka obleci...



Zmieniony przez - Don Garcia w dniu 2005-12-28 22:28:55

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 253 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9284
Rzeczywiscie malo konkretny artykul , lecz mozna sobie poczytac ; )

_ _ _ _ _ _ ___ ___
/ | | || || | || __|| o
( o )| U || || V || _| | /
\_,7|___||_| \_/ |___||_|

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25673
Dooon - nie udawaj mądrego
A co do twojego avatara to ---
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
zapewne nawet nie wiesz kto to jest brzydalu jak zgadniesz, to dam Ci soga-o ile wejdzie. Ale ja Ci chyba nie dawałem bo nie było za co

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 602 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6818
a zgadnijcie czyje nogi są w moim avatarze soga dam, podpowiadam że to żadnego kulturysty

Będziesz?
BĘDE!!! Twardy jak Tomi Li Dżons w "Ściganym"!!! ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
wołek_czemu moje nogi wstawiasz bez pozwolenia...

ban/

zdr/

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 253 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9284
to jest skandal , taki dobry artykul przepisalem a nikt uwagi nie zwraca

_ _ _ _ _ _ ___ ___
/ | | || || | || __|| o
( o )| U || || V || _| | /
\_,7|___||_| \_/ |___||_|

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 253 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9284
dub.

Zmieniony przez - quiver w dniu 2005-12-28 22:54:29

_ _ _ _ _ _ ___ ___
/ | | || || | || __|| o
( o )| U || || V || _| | /
\_,7|___||_| \_/ |___||_|

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 602 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6818

Będziesz?
BĘDE!!! Twardy jak Tomi Li Dżons w "Ściganym"!!! ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25673
Don - Nasser El Sonbaty ???
Nie wiem dokladnie, ja tam nie wale konia przy fotkach kulturystyów w przeciwieństwie do Ciebie =]
Wołek - To nogi Tomilidżonsa w "Ściganym" ???...........

Zmieniony przez - LukaszF w dniu 2005-12-28 23:20:39
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moj plan treningowy do oceny...

Następny temat

plisska zajrzyjcie tu.

WHEY premium