SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aplikacja do liczenia kroków

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8360

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 67
Te aplikacje nie dają raczej 100-procentowo rzetelnych wyliczeń :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1125 Napisanych postów 3779 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68505
Aplikacja to imo zbędny gadżet. W celu poprawy sylwetki czy schudnięcia trzeba mieć przede wszystkim zdrową dietę i dobrze by było - jakiś trening budujący mięśnie. Chodzenie to na deser, w wolnych chwilach...
Poczytaj sobie artykuły Knife'a - aeroby niskiej intensywności, bez włączenia zdrowej diety - guzik dają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 1422 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17916
Taka aplikacja to świetny sposób do kontrolowania swojego NEAT w ciągu dnia. Szczególniena redukcji, gdzie jest to jedną z przyczyn 'spowolnionego metabolizmu' ustalając sobie dzienny cel km/kroków. Nie koniecznie jest ona mega dokładna, ale przynajmniej da nam jakiś punkt zaczepny.
I nie, nie są to areoby tylko jak sama nazwa mówi - aktywność fizyczna NIEZWIĄZANA z treningiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1125 Napisanych postów 3779 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68505
Proszę Cię... Patrząc na zegarek nie jesteś w stanie określić, że zrobiłeś w danym dniu np. 2 razy po 20 minut konkretnego marszu?...
Ja takich spacerów nawet nie liczę, bo to dość mało istotna aktywność.
Ponad 10 lat łaziłam całymi dniami i godzinami z psem , ale sylwetkę udawało się ogarnąć tylko i wyłącznie w okresach sensownej diety. Miliony kroków nie pomogą, kiedy się źle odżywiasz albo zwyczajnie jesz za dużo. Szkoda na to czasu i uwagi, lepiej się zająć porządną dietą i jakimś konkretnym treningiem.
A co do nazewnictwa - są to po prostu aeroby niskiej intensywności.
Można na nie patrzeć pod kątem "zajęć dodatkowych", nietreningowych - ale jest to aktywność tego rodzaju, że mało przyczynia się do wyglądu sylwetki i poprawy metabolizmu w stosunku do diety czy bardziej intensywnych treningów.




Zmieniony przez - M-ka w dniu 2016-10-04 20:45:35

Zmieniony przez - M-ka w dniu 2016-10-04 20:46:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 1422 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17916
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1125 Napisanych postów 3779 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68505
Proponuję raczej poczytać artykuły oparte na badaniach naukowych na takie tematy; na potreningu temat aerobów jest poruszany bardzo często.
Na przykład artykuł o bieganiu:
"najczęściej wprowadzenie aktywności fizycznej o niskiej lub umiarkowanej intensywności nawet w dłuższej perspektywie czasowej, nie prowadzi do zmian w masie i kompozycji ciała" - to wnioski z badań...
http://potreningu.pl/articles/4530/duzo-biegam-a-nie-chudne--dlaczego/page/1

Organizm niestety bardzo szybko adaptuje się do takich wysiłków i nie maja one żadnego przełożenia na ilość tkanki tłuszczowej podskórnej, natomiast mogą wpłynąć na wzrost ilości tłuszczu gromadzonego śródmięśniowo, co dzieje się w ramach adaptacji do długotrwałych wysiłków.
Natomiast gdy są częste, długie i męczące - podnoszą poziom kortyzolu. Na redukcji to akurat mało potrzebne.

Podczas godziny chodzenia, osoba o masie ciała 70kg wg kalkulatora spalania na po treningu - zużywa około 250-310 kalorii (w zależności od tempa).
Czy jest sens dzielić włos na czworo i liczyć te kroki? Nie prościej oszacować, że chodziło się pół- jedną- 1,5 godziny? Dopiero takie ilości (tzn. przynajmniej pół godziny więcej) robią jakąś znaczącą różnicę w zużytych kaloriach...
W rzeczywistości na redukcji nie jest wskazane, aby zwiększać deficyt ponad miarę, więc jeśli ten NEAT za bardzo wzrasta - pasowałoby dołożyć danego dnia więcej jedzenia, aby nie stresować organizmu.

Nie twierdzę, że chodzenie jest złe czy niepotrzebne, bo przy siedzącym trybie życia większości ludzi, godzina chodzenia dziennie robi wielka różnicę jeśli chodzi o podtrzymywanie kondycji, ale na wielkie zmiany sylwetkowe bym z tego tytułu nie liczyła.
To powinien być raczej nawyk, jak mycie zębów - aby co dzień przejść się trochę, przewietrzyć...
Z kolei liczenie tego aplikacjami podchodzi mi pod jakąś obsesję - dość , że ludzie liczą kalorie z jedzenia, mierzą zrobione przy bieganiu kilometry, to jeszcze chodzą z założeniem, aby zrobić ileś tam kroków?
To pomału podchodzi pod bycie niewolnikiem własnej sylwetki.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
cziki używa krokomierza , ale tak bardziej dla fraidy, on działa na zasadzie wstrząsów, mozesz sobie machać a on będzie nabijał kroki.

Jak chcesz się pobawić profesjonalnie to są specjalne budy które mają miejsce na zewnętrzny czujnik, pod wkładką jest miejsce na taką małą pastylkę, miałem takie nike i adidasy ale bez czujnika. Sensor Nike+ iPod

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33127 Napisanych postów 23198 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278126
Zrobiłem test z apka zdrowie i kilkakrotnie liczyłem kroki i porównywalem z wynikami apki..zawsze granica błędu wychodzila około 5%. Więc nie jest źle bo ja liczyłem 300 kroków a apka pokazała 280-290. .wczoraj mi pokazała za cały dzień 35K kroków i rozliczając to na średnią ilość kroków na godzinę dystans wyszedł podobny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
anubis84


Jak chcesz się pobawić profesjonalnie to są specjalne budy


co to są budy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
to takie coś co pies w nich mieszka

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czas Na mase Pomocy.

Następny temat

Masa czy redukcja

WHEY premium