SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aleks o Vadimie (menedżerze Fedora)

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2983

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2607 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17835
"You can deal with UFC, I know that they have flexible contract system. All these talks about "strict" contract terms with signing with UFC, come ONLY from Vadim Finkelstein, who wants to push his owns business projects through Fedor's fights"

W skrócie Aleksander (Emelianenko ) mówi, że całe te gadanie Vadima o złych kontraktach w UFC i niewolniczym traktowaniu (wiem wiem, że tak nie powiedział w tym wywiadzie, ale generalnie Fedor i Vadim tak mówią) służą tylko Vadimowi, który chce skorzystać na Fedorze i rozkręcać swój biznes dzięki niemu.

W 100% się zgadzam - sorry, ale ten menedżer Fedorowi zawrócił w głowie moim zdaniem. Dla mnie to są oczywiste rzeczy, że mając taką pozycję jak UFC bierze się fighterów na wyłączność (vide ostatnie zamieszanie z Crocopem np.) i na miejscu właścicieli zrobiłbym tak samo - albo Fedor podpisuje kontrakt z UFC albo idzie gdzie indziej, a nie, że z wielkiej łaski przyjdzie wielka primadonna i powie, że może łaskawie zawalczy, ale chce mieć jeszcze możliwość najlepiej w kilku organizacjach. I on chyba myśli, że pójdzie do UFC, tamci kasę wyłożą na promocję jego nazwiska w Stanach, na cały marketing a potem jak jakieś nowe Affliction da mu 0,5 mln więcej i tamci będą mieli całe koszty marketingu z głowy bo mają znanego Fedora...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1484 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15444
Ja tylko odpowiadam na tezę z poprzedniej strony raz , a dwa to jak już mówiłem, fedor nie pójdzie moim zdaniem na tak restrykcyjne warunki umowy, i co by o nim nie mówić, to gość przyzwyczaił się do warunków w których mógł przynajmniej u siebie walczyć a tam nikogo nie raklamował nigdy i jakoś mógł promować Affliction i M-1 i nikomu nie przeszkadzało że na jakimś zadupiu w rosji wychodzi w niebieskim czy czerwonym kimonie i walczy sobie w jakimś sambo na hali sportowej, więc niech nikt mi już nie pisze, że UFC daje normalne warunki nie mówiąc już o tym że nie wyjdzie niepokonanym stamtąd co jest chore po prostu.Wielu takich jak waldek i inni się zgodzili ok.Ale fedor przyzwyczajony jest do innych czyt. ludzkich warunków i jest nr1 i myśli że to dla niego powstanie gala specjalnie bo na nim zarobią i on zarobi i jak na razie to myślenie działa- zobaczymy co dalej,ale przede wszystkim nie chcę słyszeć że to im burzy promocję itp.bo jakoś innym organizacjom to nie przeszkadzało do h.uja.

Breaking My relationship with time&space
Z Crohnem da się żyć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 195 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2468
greg wiesz dobrze ze w tych negocjacjach nie o to chodziło wiec nie pisz takich rzeczy bo wprowadzasz ludzi w bład,była mowa miedzy innymi o tym że Fedor nie będzie mógł startować w zawodach sambo,była mowa o tym że UFC chcialo mu dać o wiele mniej niz on oczekiwał,pozatym że nie mógłby odejsc z UFC jako niepokonany bo jakby przykładowo podpisał kontrakt na 5 walk i wszystkie by wygrał to musiałby podpisywać kontrakt na kolejne...to UFC to po prostu niewolnictwo moze i są najbardziej pręznie rozwijającą sie organizacją MMA ale warunki podpisania kontraktu są naprawde na zasadzie niewolnictwa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2607 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17835
Napewno nie wprowadzam ludzi w błąd

Uważasz, że UFC powinno pozwalać Fiedzi uczestniczyć w innych zawodach, choćby w innym sporcie (poza pokazówkami)? Naprawdę nie rozumiem tego, przecież promuję się zawodnika jako "najlepszego fightera na świecie w najlepszej organizacjI" i kładzie się na to hajs, robi się cały marketing pod to. No i co idzie na jakieś zawody, gdzie przegrywa z jakimś nieznanym zawodnikiem i już się pojawiają pytania "a może on nie jest najlepszy" i może dojść przez to wielu niebezpiecznych dla organizacji czynników od spadku prestiżu mistrzów do wykorzystania tego przez inne organizacje. Naprawdę nie rozumiem tego oburzenia, że UFC chce takich sytuacji unikać i na ich miejscu robiłbym to samo. Zresztą te sambo to tylko przykrywka..

Kontrakt na wyłączność na mma to chyba każdy trzeźwo myślący człowiek wie, że to jest najnormalniejsza rzecz na świecie, że UFC ma taką pozycję, że musi tego wymagać. Nagłe odejście z organizacji po zwycięstwach to bardzo duże straty, samo zamieszanie z Crocopem to małe piwo w porównaniu do tego co mogłoby być po odejściu zawodnika do innej organizacji po jakiejś mega walce typu Fedor - Lesnar chociażby. No tu myślę, że do tego się wszyscy się zgadzają i nie ma ludzi oburzonych, że UFC chce mieć fightera dla siebie...

Odnośnie kasy to NIE WIERZĘ, żeby inne organizacje oferowały mu wyższy kontrakt i reszta szczegółów kontraktu jako niesamowicie restrykcyjnie są jak właśnie Aleksander powiedział mocno podkoloryzowane.

Jeżeli weźmie się pod uwagę to, że management Fedora nie jest zwykłym, tylko dodatkowo sam organizuje gale to mamy prawdopodobną przyczynę dlaczego tak zależy Vadimowi na przedstawianiu UFC jako stajni niewolników.

Sam Fedor na tym IMO bardzo dużo traci, nie tylko ze względów na zarobki z walk (które, gdyby walczył normalnie w UFC miałby na dużo większym poziomie, bo byłyby regularniejsze, bo UFC nie odwołuje póki co wielkich gal) ale także na to, że na ogromnym rynku amerykańskim mma = ufc i tak naprawdę reszta nie istnieje. UFC ma powyżej miliona PPV, popularną grę, kupę sponsorów, widownię itd. i tylko tam Fedor mógłby stać się mega gwiazdą. W Affliction czy w Japonii to on sobie zgarnie jakąś tam kasę z walk i tyle. W UFC natomiast gdyby wygrał z ich HW nie dość, że zarobiłby dużo kasy z walk, to dodatkowo stałby się gwiazdą na rynku amerykańskim i pierwszą naprawdę megagwiazdą mma. Jak łatwo się domyślić wiązałaby się z tym ogromna kasa z reklam i resztą rzeczy na których można zarabiać ogromne siano będąc znanym i rozpoznawalnym tam. A uczestniczenie w galach affliction itp. tą szansę zaprzepaszcza...

sorry chłopaki ktoś musi czasami po Fedorze pojechać, żeby nie było za dobrze

Zmieniony przez - greg 82 w dniu 2009-07-28 23:07:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 725 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14919
Ja w sumie sie zgadzam z gregiem (zresztą nie pierwszy raz już ).
Mnie to nie dziwi, że UFC podpisuje zawodników na wyłączność. Po pierwsze, na przykład jak piłkarz podpisuje kontrakt z jakimś klubem i gra w nim to wiadomo, że nie może sobie pojechać do innej ligi, zagrać parę meczy i wrócić. Jeśli ma się u siebie gwiazdę (a takim kimś jest Fedor) to jest to cała machina - reklamy, promocja, kupa inwestycji - i dla organizacji bezsensu byłoby go puszczać gdzieś indziej żeby promował inną organizacji i przyciągał tam widzów.
Po drugie nie wiem czy ktoś widział kiedyś kontrakt piłkarzy, nawet na poziomie naszej 4-tej (nowa 3-cia) ligi piłkarz musi podpisać, że nie będzie jeździł na motorze, uprawiał sportów walki itd. - czyli wszystkiego co wiąże się z możliwością kontuzji. Jak klub/organizacja inwestuje w zawodnika to chce mieć z tego korzyści - w przypadku piłkarza, żeby był gotowy do gry, w przypadku zawodnika mma, żeby walczył jak najczęściej. Gwiazda przyciąga publiczność, a to daje kase. Jak Fedor by poszedł na przykład walczyć w sambo i doznał tam kontuzji, która by go wyeliminowała na pół roku z treningów to UFC poniosłoby juz pewne straty z tego powodu.
To wszystko jest biznes i konkretna kasa, nie ma tu co mówić o niewolnictwie itd, bo w profesjonalnym sporcie jest szereg czynników, które powodują, że zawodnik zazwyczaj musi podpisać na wyłączność i jest to bardzo uzasadnione.

Pisałem już parę razy tutaj, że Fedor powinien przejść do UFC bo pod względem sportowym jest to optymalne wyjście dla niego, pod kątem kasy na pewno też.

Zmieniony przez - TSEL w dniu 2009-07-29 06:51:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 322 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3321
z tymi niewolniczymi kontraktami to musi coś być na rzeczy, bo ten temat pojawia się nie tylko przy okazji Fedora ale również innych zawodników i to nie od wczoraj. Poza tym, Danuta wygląda mi na pazernego gościa który nie lubi się dzielić. (Imo oczywiści)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Greg dobrze prawi
Fedor robi głupio, że nie podpisze kontraktu z UFC - taka prawda.

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1176 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11448
Ben Rothwell i Chase Gormley, którzy mieli walczyć na Trilogy, wystąpią na UFC 104.
Migracja pod skrzydła Dany rozpoczęta.

http://www.mmaweekly.com/absolutenm/templates/dailynews.asp?articleid=9247&zoneid=13 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2607 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17835
mówi się, że belfort dołączy i może zawalczy z hendo na 103
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1322 Wiek 44 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9156
Ja sie tam nie zgodze z wiekszoscia przedmowcow, gdyz:
1. jak sie ma taka pozycje jak Fedor w MMA, to mozna rzadac wiele, najlepsza organizacja na swiecie tak jak piszecie, nie ma najlepszego zawodnika na swiecie.
2. Oczywistoscia dla mnie jest to, ze np. Afflication oferowalo wiecej kasy dla Fedora niz moglo UFC. UFC ma na utrzymaniu mnostwo bardzo dobrych zawodnikow i w okol calosci buduje swoj prestiz, Fedorowski dla innych organizacji stanowi cala wyjatkowosc i byli w stanie dlatego wiecej placic.
3. Fedora nie trzeba promowac od zera i na to kasy wydawac, on jest wypromowany, wiec bullshit z tym ile to w niego trzeba kasy wpakowac.
4. A na potwierdzenie tego zobaczycie, ze Danka tak samo mysli i dojda do porozumienia dogadujac sie z Fedorem i dajac mu mozliwosc walk w zawodach Sambo. Byc moze kompromis bedzie z rezygnacja z Dream, a bys moze nawet tego nie bedzie.
5. Kocham Fedora i jakby przegral w UFC to przestaje MMA ogladac :P

Astutus

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 579 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 30351
Watpie,zeby Dana robil specjalne taryfy ulgowe dla Fedora, ufc radzi swietnie i bez Fedora, i w aktualnej sytuacji o wiele bardziej Fedor potrzebuje UFC niz UFC Fedora, z Fedorem czy bez UFC bedzie sobie radzic, Fedor natomiast w obliczu zaistnialej sytuacji ma problem, bo ani nigdzie nie dostanie takich pieniedzy ani takich wyzwan, poza UFC.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1322 Wiek 44 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9156
Brak Fedora w UFC jest dla Danki cierniem w dupsku ;)
Dla przypomnienia (koncowka):

http://worldextremefighter.com/2009/05/21/top-mma-fighters-pick-fedor-emeliaenko-as-the-best-pound-for-pound-fighter-in-the-world/

http://mma.fanhouse.com/2009/02/12/ufc-fighters-admire-fedor-emelianenko/


Zmieniony przez - astutus w dniu 2009-07-29 12:58:28

Astutus

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sobral vs Mousasi 15 sierpnia na Strikeforce

Następny temat

Fedor -wywiad świeży

WHEY premium