SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ALKOCHOL - tabele kalorii

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 71870

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712


Z serdecznymi pozdrowieniami dla wszystkich pijoków
Napoje alkoholowe ilość kcal
Brandy 30 ml 65
Gin 20 ml 60
Koniak 50 ml 160
Whisky 30 ml 65
Wódka czysta 50 ml 110
Wódka słodka 50 ml 130
Wina
Białe wytrawne 120 ml 80
Białe półwytrawne 120 ml 90
Białe słodkie 120 ml 110
Czerwone wytrawne 120 ml 80
Czerwone półsłodkie 120 ml 92
Czerwone słodkie 120 ml 115
Różowe 120 ml 85
Domowe, owocowe 120 ml 110
Madera 120 ml 118
Malaga 120 ml 163
Porto 50 ml 83
Sherry wytrawne 50 ml 60
Sherry słodkie 50 ml 71
Wermut wytrawny 120 ml 114
Wermut słodki 120 ml 146
Likiery
Advocat 30 ml 75
Ajerkoniak (domowy) 30 ml 82
Curacao 20 ml 84
Kminkowy 20 ml 32
Orzechowy 20 ml 54
Ziołowy 20 ml 40
Piwo
Ciemne pełne 0,33 l 250
Jasne pełne 0,33 l 230
Porter 0,33 l 300
Pilsner 0,33 l 144
Bezalkoholowe 0,33 l 80

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Alkohol jest jedną z najbardziej powszechnych używek. Zawsze nadaży się okazja by wypić z kolegami, rodziną czy sympatią. Jednak jaki wpływ ma alkohol na nasz organizm i czy możemy go pić będąc na diecie?

Często możemy spotkać się z poglądaem iż jeden rodzaj alkoholu jest lepszy od drugiego podczas diety np. wino vs wódka. Jednak prawda jest taka że każdy rodzaj trunku podąża jednym szlakiem - z żółądku przedostaje się do jelita cienkiego, a następnie do krwiobiegu.
Różnica między 100 ml wina a 100 wódki tkwi tylko w ilości alkoholu oraz kalorii na 100 ml produktu.

Co ciekawe wiele osób po intensywnym weekendzie odczuwa wzrost siły na poniedziałkowym treningu. Jednak nie ma to przełożenia na siłę czy efekty w dłuższej perspektywie czasu, a może mieć odwrotny skutek.

Alkohol podczas diety powinien być spożywany wyłącznie okazjonalnie, w naprawdę symbolicznych ilościach.
Po pierwsze alkohol zakłóca proces trawienia białek i węglowodanów, prowadzi do zaburzeń hormonalnych oraz do natężonej pracy wątroby. Obciążenie wątroby alkoholem, środkami farmakologicznymi, sporą ilością białka czy tłuszczu może prowadzić do jej niewydolności.

Potwierdzone jest również odwadniające działanie alkoholu oraz jego negatywny wpływ na regenerację - dwa bardzo ważne czynniki zarówno podczas redukcji jak i w okresie budowania masy mięśniowej.

Dodatkowo alkohol dostarcza nam bezwartościowych kalorii, szczególnie w połączeniu z napojami o wysokiej zawartości cukru które często mu towarzyszą. Jak również może prowadzić do spadku ilości testosteronu.

Odsyłam do bardzo ciekawego artykułu Macieja Sulikowskiego-Knife https://www.sfd.pl/art/Trening/Alkohol_a_synteza_białek_mięśniowych-a550.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 79 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 408
Właściwie to nie wiem po co to tutaj podajesz.Przecież każdy kto ćwiczy nie spożywa alkoholu,a jeżeli już wybierze się na jakąś imprezę to i tak dieta z całego dnia jest spalona,bo alkohol wszystko popsuje...
2

W poznawaniu siebie odnajduję pełnię szczęścia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
ja pije

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 79 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 408
Jeżeli jestem w błędzie to przepraszam,ale w takim razie chyba nie mam tutaj doczynienia z prawdziwymi sportowcami...alkohol pisze się przez samo h filozofie...

W poznawaniu siebie odnajduję pełnię szczęścia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1539 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54239
ja też,ale nie wiem po co liczyć kalorie z alko i tak nie spasiesz sie po tym,no chyba ze piwem.pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 79 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 408
Rozumiem jakąś lampkę czerwonego wina do obiadu, poprawia krążenie krwi i wogóle,ale melanże raczej odpadają...

W poznawaniu siebie odnajduję pełnię szczęścia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 4027 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16307
człowiek nie tylko żyje sportem i jedzeniem , wiec nie potrzebne są twoje aluzje co do Kopta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 79 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 408
No dobrze, ja to rozumiem,ale sądzę, że jak już wybierasz się na jakiś melanż, to chyba nie siedzisz z karteczką i liczysz kieliszki po to, żeby Ci się kcal zgadzały

W poznawaniu siebie odnajduję pełnię szczęścia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Smis, widać nie masz do czynienia z prawdziwymi sportowcami. Jest mi niezmiernie przykro. Sądząc po Twoich wymiarach Ty jesteś zaiste prawdziwym sportowcem.
A arta zamieściłem dlatego, że każdy normalny człowiek (czasem nawet prawdziwy sportowiec, o ile jest normalny) pije alkhol, bo ma akurat ochotę na lamkę wina, przychodzą goście lub z jakiegokolwiek innego powodu. Uważam, że ten kieliszek wina czy butelkę piwa w takim wypadku warto wliczyć w dietę i jednak trzymać się bilansu. Bądźmy poważni, te ilości alkoholu zawarte w butelce piwa czy kieliszku wina nie są znowu tak ogromne, żeby Ci całą dietę rozwalać. Strasznie histeryzujesz...
Swoją drogą musisz być bardzo smutnym człowiekiem... wyluzuj chłopie, bo jak będziesz w moim wieku to Ci twarz obwiśnie ze zgryzoty

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 79 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 408
Nie chciałem, żeby to zabrzmiało zgryźliwie, poprostu trochę mnie to rozśmieszyło, a dlaczego napisałem w poprzedniej mojej notce... Jeżeli chodzi o moje wymiary, nie oznaczają one wcale moich zaangażowań w sport...

W poznawaniu siebie odnajduję pełnię szczęścia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
sims88 <--- tyle

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPOSÓB NA WOLNE RODNIKI

Następny temat

Pytanie a bardziej prośba ! ! !

WHEY premium