SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

6-OXO - moje uwagi.

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11303

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Roid. Amerykańscy autorzy, szczególe 2-go ligowi, znani są z mieszania w nomenklaturze. Jakbyś miał jakiegoś linka, to chętnie bym poczytał. Gdyż - jak mówię - wszystko to nie zgadza mi się z oficjalną wiedzą podręcznikową. Poza wyznaczeniem Ki - też budowa wszystkich tych związków wskazuje, że powinny to być odwracalne inhibitory aromatazy. Ale - może się mylę...

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1453 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20850
Studies on aromatase inhibition with 4-androstene-3,6,17-trione: Its 3β-reduction and time-dependent irreversible binding to aromatase with human placental microsomes


Mitsuteru Numazawa, a, Masachika Tsujia and Ayako Mutsumia

aTohoku College of Pharmacy, 4-1 Komatsushima-4-chome, Sendai 983, Japan

Received 20 January 1987. Available online 16 December 2002.
Abstract

The metabolism of 4-androstene-3,6,17-trione (AT), previously described as a suicide substrate for aromatase, and its irreversible binding to aromatase were studied by using human placental microsomes. AT was rapidly converted into 3β-reduced metabolite (3-OHAT) with an enzyme other than aromatase in the microsomes in the presence of NADPH under either aerobic or anaerobic conditions. The conversion was efficiently prevented by a steroid 5α-reductase inhibitor. 3-OHAT was characterized as a competitive (Ki = 6.5 μM) and irreversible inhibitor of aromatase. Both 14C-labeled AT and 3-OHAT were demonstrated to be irreversibly bound to aromatase probably through a sulfur atom of the enzyme in time-dependent manners in the presence of NADPH, being accompanied with time-dependent losses of the enzyme activity. It was shown that the process of an apparent time-dependent loss of aromatase activity caused by AT even under conditions allowing its 3β-reduction should principally depend on the action of the parent inhibitor AT itself and not on that of the metabolite 3-OHAT.

Imho troche to zagmatwane zwlaszcza stwierdzenie ze "3-OHAT was characterized as a competitive (Ki = 6.5 μM) and irreversible inhibitor" hehehe Ale suma sumarum wychodzi ze koncowo jest to inhibitor nieodrwracalny.

Ja sie nie upieram bo pewnie wiedza to mi DUZO brakuje do Ciebie ale dobra dyskusja i merytoryczna nie jest zla i powinna uczyc

".... Then we'll see which are better, his steroids or mine"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Roid. Jasne... Jak gdzieś napisałem: dyskutując na forum - tworzymy spektakl, którego "widzami" są inni czytelnicy.

To nawet nie amerykańscy, tylko japońscy koledzy. Ale wszystko OK! Wszystko się zgadza. Już się dogrzebałem w mądrych książkach i już wiem - skąd bierze się nieporozumienie...

Inhibitory aromatazy, pochodne androstendionu, to głównie inhibitory samobójcze (jak zresztą - słusznie napisałeś). W ich przypadku - sprawa wygląda następująco:

Inhibitor kompetycyjny wiąże się z enzymem - odwracalnie i konkurencyjnie do substratu. Ale sam bierze jednocześnie udział w reakcji enzymatycznej, przekształcając się w produkt, który jest już - z kolei - inhibitorem nieodwracalnym. Dlatego właśnie - można wyznaczyć dla tych inhibitorów Ki (stałą reakcji odwracalnej), pomimo że - de facto - są to inhibitory nieodwracalne.

Nie wiem, czy udało mi się to jasno wytłumaczyć?...

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a 6-oxo ma jakiekolwiek właściwości anaboliczne ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2842 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19931
dokładnie to po co go brać??

Bo zycie to nie bajka nie głaszcze sie po jajkach.

....prawdziwy facet nie je miodu......prawdziwy facet źuje pszczoły....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
- podnosi maxymalnie poziom testosteronu
- obniża poziom estrogenu
- doskonały na redukcje aby pozbyć się wody podskórnej
- przyczynia się do szybszego spalania tłuszczu
- ubija mięśnie
+ coś tam jeszcze

w sumie to tyle, ale robi to dużo efektywniej
niż tradycyjne suple tego typu , dlatego tyle kosztuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1453 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20850
Dla mnie jasne :)
Koncowka z tego badania pokazuje jednak ze blokada aromatazy jest glownie spowodowana przez AT a nie przez jego metabolit 3-OHAT


Ogolnie z praktyki to srednio slabo to blokje aromatyzacje imho i slabo zbija estro. Obecnie testuje formestane i to jest niebo a ziemia. Tak samo 1,4,6-androstatriene-3,17-dione (ATD) dziala duzo lepiej jesli celem jest blokada estrogenu.

Zmieniony przez - Roid_rage w dniu 2009-09-07 18:56:04

".... Then we'll see which are better, his steroids or mine"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Produkty reakcji inhibitora z aromatazą zachowują się często niekonwencjonalnie. Ale zostawmy te dywagacje. W opinii chemii bioorganicznej - projektowanie inhibitorów enzymów to temat wyjątkowo niewdzięczny i skomplikowany.

A co do właściwości anabolicznych pochodnych androstendionu - to na ogół zachowują one powinowactwo do receptorów androgenowych, na poziomie ok. 20% aktywności testosteronu.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 478 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20004
Który ze związków jest tym prawdziwym 6-OXO?
1) 4-androstene-3,6,17-trione
2) 4-etioallocholen-3,6,17-trione
3) 3,6,17-Androstenetrione
4) 17b-hydroxy-adrenosterone

Zmieniony przez - Kreatynek w dniu 2009-09-30 20:48:45

Pomogłem? - Kliknij: https://db.tt/QJPATJaZ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Sprawdzę, bo z głowy nie pamiętam. Chyba, że Roid...

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1500 startujących w stolicy południowej Polski

Następny temat

6-OXO w dziale Doping.

WHEY premium