SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

3-dniowy,1.plan na siłę do poprawy

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Musisz intuicyjnie to zrobić i realnie podobierać ciężary do danej ilości serii i powt.

Co do diety twarogowej to już z 2 lata nie opieram się na niej. Akutalnie wcinam głównie mięso(0,6-0,8kg) a twarogu nie więcej niż 0,4kg chyba, że mi sie mięso skończy Ogólnie nie widzę, żadnej różnicy niezależnie czy stosuję mięso czy twaróg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
W tym tygodniu mam juz w ostatnich seriach 4x4 i takie pytanie: czy mogę zmienić wyciskanie hantli na skosie góra 3x8 powt na dociskanie 100% 3x3 lub 4x3 albo wycisk sztangi głową w dół 3-4x6, bo chyba lepiej by się coś z tych 2 przełożyło na rozwój siły w wycisku?

Zmieniony przez - Szprota94 w dniu 2011-01-11 21:58:08

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Jak najbardziej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Cześć, zgodnie z umową w tym tygodniu zakończyłem długofalowy plan siłowy. Trwał 7 tyg i w obecnym,8 sprawdziłem maxy-przysiad +10, wl +7,5 i teraz najdziwniejsze mc +0...Możliwe ze jest to spowodowane tym,że w przysiadzie zszedłem w 3x2 na 93%maxa,w wl było to 100% natomiast w mc 89%. Strasznie dziwna sytuacja z tym mc-z tego co czułem to nogi nie dawały rady na starcie,może były zmęczone poniedziałkowym przysiadem?.
I tak uważam,że osiągnąłem przyzwoity(poza mc) przyrost siły gdyż nawet zmniejszyłem wagę o 1,5-1kg.W nietreningowe robiłem krótkie interwały/tabatę.
Teraz sądzę,że przydałoby się zrobić pewnie tydzień przerwy od siłowni-w pon jakis FBW i do następnego poniedziałku off-może tak być?
Jakim planem zacząć ćwiczyć później-długofalowy od początku czy może coś innego np. 5x5?

Zmieniony przez - Szprota94 w dniu 2011-02-18 20:51:17

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Wiesz długofalowym to się jedzie przynajmniej 12-16 tygodni. Pewnie trochę za dużo dokładałeś co tydzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Za duzo raczej nie dokladalem-poczatkowo po 2,5kg do kazdego boju.W przysiadzie po wejsciu na 3x3 zacząlem dokladac po 5kg,w martwym tak samo(z tym,ze w ostatnim tyg +10kg),na klatke tylko 2 razy dołożyłem z przeskokiem o 5kg.
Teraz jestem juz zmeczony-moze tak^byc z tą przerwa?
I jeszcze cos-mowisz,ze nie trzeba tyrac barkow,zeby miec lepsze wyniki w ts(glownie w wl)? Bo mam je male i odstajace od reszty,podobnie jak biceps.
Ok,następnym planem jechałbym dluzej,bo nie mam jakiejs okreslonej daty-dlugofalowy,5x5 czy cos innego?

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Przy Twoich wynikach progres 2,5kg do każdego boju to max. Tygodniowy progres nie powienine być większy niż 2%CM.

Co do barków to IMHO nie trzeba ich robić, żeby osiągać duże wyniki na płaskiej. Oczywiście jeśli masz potrzebę ich robienia to nie ma problemu

Przerwa spoko. Ogólnie jestem zwolenniekiem 10-14 dni całkowitego offu od siłki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Zastanawiam się nad kolejnym planem.Trwałby 12-14 tyg.Cele:przysiad +15,Wl+10,mc+10.Myśle,że realne. I zastanawiam się czy wybrać długofalowy czy 5-3-1? W długofalowym klatka 2x w 5 3 1 1x. Który z nich wybrać wg Ciebie?

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Nie ma znaczenia. Jak nie robiłeś jeszcze 5-3-1 to możesz go spróbować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
w 5/3/1 możesz wyrzucić dzień barków i zamienić go na:
a)dipsy z formułą 5/3/1
b)wyciskanie w skosie dodatnim z formułą 5/3/1
c)Dynamic Effort z Westside Barbell

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia

Następny temat

trening

WHEY premium