SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

1x czy 2x hanle?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1738

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 782
Mam w tym miesiącu trochę więcej niż zwykle wydatków. Począwszy od Nowego Roku robię sobie małą siłownię w domku i już teraz chciałbym do niej coś kupić. Na pierwszy ogień pójdą hantle, prawdopodobnie o ciężarze 10 kg. I teraz zastanawiam się czy warto kupować 2x 10 kg. czy ograniczyć się tylko do jednego. Jakie ćwiczenia wymagają zastosowania jednocześnie dwóch hantli?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1129 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5742
Ciężary dobieraj tak aby móc wykonać nią daną ilość powtórzeń, nie baw się z obciążeniami bądź ostrożny dobry wybór powodzenia w budowie siłki w sylwka dzień przed i po radze nie ćwiczyć a przy piciu alkocholu pić odrazu wode bo alkochol odwadnia a łatwiej się odwodnić niz za dużo wypić(to napisałm tylk dla nie wtajemniczonych od samego siebie ) pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1642 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16357
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ poogladaj sobie

"Dzisiaj jestem mały, jutro będe duży"
Najlepsze wg was stacki kreatynowe - ankieta http://www.sfd.pl/temat245224_strona1/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kup 2 hantle tylko takie co idzie zmieniać na nich ciężary a nie takie ze 10kg i koniec , i kup tez sprężyny do rozciągania, wydaje się to głupie ale za ich pomocą idzie robić kilka za***istych ćwiczeń, np na triceps rozciąganie oburącz z za glowy, rozciąganie przed klatką (super na tylnie barki) i na biceps tez super wchodzi, zawsze cos innego niż zwykle hantle, gryf.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
z jednym hantlem odpada wiele ćwiczeń np. rozpiętki czy waciskanie na klatę... i przyznaję absolutną rację Pavku. Lepiej kupić pożądne sztangielki tzn. gryf (najlepiej gwintowany - jest mniejsze rpawdopodobieństwo spadnięcia obciążnika) i talerze, ale nie takie tylko 10 kg, ale radzę np. 2x1,25 kg i 2.2,5 kg aby można było je wymieniać w zależności od potrzeb np. na rozgrzewkę

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 782
OK, dzięki za odzew :)

A co myślicie o tym, fajne to jest - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77290840 ? ;)
Oczywiście kupiłbym 2x, tak jak mówicie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Według mnie jest to niezły zakup jak to ja mówię "niekepski" z uwagi na gwintowany gryf. Sam używam takich i nie narzekam

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25673
Tak na marginesie to nie kupujcie nigdy sztangi gwintowanej
U znajomego jak kiedyś byłem to przy odręcaniu i zakręcaniu czasami człowieku może coś strzelić =]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 310 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9481
nie kupuj gwintowanej bo cholery dostaniesz przy zmianie obciazenia. To raz. Po drugie jesli zamierzasz ostro sie wziac do cwiczen i stosowac sztangielki np. do wyciskania na lawce kup takie gdzie mozna zalozyc duzy ciezar - na poczatku szybko przybywa sil i moze Ci braknac talerzy.
Postaraj sie kupic od razu dobry gryf np. firmy H....r. Sa odpowiednio dlugie i wchodzi na te gryfy nie tylko firmowe obciazenie. W miare zdobywania sily po prostu bedziesz dokuoywal obciazenia.Polecam kupic obciazenie uzywane( szczegolnie talerze - uwazaj na srednice) - male ryzyko kupna bo ciezko jest zepsuc talerz. W sklepie sa cholernie drogie. a nie wiesz do konca,czy spodoba CI sie ten sport. Ale przy kupnie uzywanego pamietaj na koszty przesylki. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 182
kupuj dwie hantelki 10 kg o wymiennym cieżarze zawsze bedziesz mogł zmieniac sobie cieżar Jak ci sie sport nie spodoba to sprzedasz, a jak ci sie spodoba to kupisz gryfy, atlasik i mnie zaprosisz

Zmieniony przez - PrzeLoL w dniu 2005-12-20 10:20:06

Sylwester 2005/2006 sie zapowiada sympatycznie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Ale przy niegwintowanej może się zsunąć ciężar, i to nawet w jednej chwili kiedy myślsiz że sie trzyma dobrze i jest OK. Sam tak miałem że cudem a raczej fartem uratowałem swoją stopę a raz nawet twarz przed zmiażdżeniem

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 782
Dzięki za wpisy.
Już kupiłem gwintowane dla bezpieczeństwa, kurier w drodze :)

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sostanol

Następny temat

jak wzmocnic stawy?

WHEY premium