SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomocy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3710

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 220
Witam mam 14 lat chcialbym was sie spytac jka moge spalic zbedny tluszcz z brzucha waze 79 kg moj wzrost to 160 prosze pomozcie Gram w pilke nozna z tym wiaza sie treningi spacery koszykowka siatkowka ale to nic nie pomaga jestem bardzo sprawny fizycznie doruwnuje rowiesnikom lecz przgrywam w biegach lecz nie koncze jako ostatni tylko przed innymi nawet chudszymi.Mam duzo sily chociaz ze jestem GRUBY ale pomocy taka waga i wzrost podajcie jakies cwiczenia diete HELP ME PLZ

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 14

Waga: 79

Wzrost: 160

Obwód klatki: 103

Obwód ramienia: 46

Obwód talii: nie wiem

Obwód uda: duzy mam duze udo

Obwód łydki: tez duze lydki z 35 cm

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: nie jestem pewien ale birac wszyst tkanke to beddzie ok od 30 do40 kg

Aktywność w ciągu dnia: Szkola treningi spacery

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Piłka nożna co dziennie i 2 treningi w ciagu tygodnia Koszykowka SIatkowka Tenis Stolowy

Odżywianie: Zle sie odzywialem a teraz sie porprawilem nie pije juz napoi gazowany ani typu NESTEA lecz wode niegazowana

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: nie

Stan zdrowia: nie jestem hory lecz jka bylem mlodszy byla sytuacja ze jakby moi rodzice nie zareagowali to bym mial astme i przez 3 lata bralem ciagle codziennnie specjalne dmochawy prze jeszce 1 rok bralem zadko a teraz mi nic nie dolega i mnie nie dusi nic ;D

Preferowane formy aktywności fizycznej: od 30 min do 1 h rozne cwiczenia

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: nie

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: nie

Stosowane wcześniej diety: nie

Zmieniony przez - GuMiS23S w dniu 2008-03-23 21:21:34
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sluchaj zalozylem podobny post cos kolo tygodnia temu dalem nawet diete do oceny ale koniu i skalar powiedzieli zebym nie robil diety tylko sie dobrze odzywial a bron Boze zadnych prochow nie jadl. posluchalem i robie tylko pompki w domu i zamowilem sobie drazek do podciagania porobie tak z 3 lata a potem dopiero na silke masz mniej wiecej tyle lat co ja wiec posluchaj ekspertow i tylko wyeliminuj slodycze i slodkie napoje to wszystko

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
poucz się lepiej ortografii,
egzamin gimnazjalny tuż tuż!

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pisałem jednej dziewczynie. Ogółem musiałbym napisać to samo, więc skopiowałem z innego tematu. Przeczytaj:

Witaj.
Jesteś bardzo młoda więc jakiekolwiek odchudzania nie będą dobrym rozwiązaniem. Zacznij się zdrowo odżywiać, nie odmawiając sobie słodkości w nadmiarze - to znaczy, jesteś młoda i korzystaj z tego. Jedz na co masz ochotę, ale też staraj sie jeść zdrowo. Według tych wskazówek:
1. Należy spożywać 6-7 posiłków co 2,5 - 3 h
2. Należy w każdym posiłku spożywać "pełne białko" (zawierające wszystkie aminokwasy)
3. Należy w każdym posiłku spożywać węglowodany o w miarę jak najniższym I/G pochodzące z warzyw(najlepiej włóknistych) i owoców
4. Należy dbać aby posiłek przed treningowy był bogaty w łatwo przyswajalne białko
5. Należy dbać aby węglowodany we wszystkich posiłkach poza posiłkami przed i po treningowym pochodziły z warzyw i owoców o niskim IG. Posiłki około treningowe powinny zawierać węglowodany o wyższym I/G
6.Należy dbać aby posiłek po treningowy zawierał węglowodany proste i łatwo przyswajalne białko w proporcji 2:1
7. Należy pilnować aby 25-35%spożywanych kalorii w diecie pochodziło z tłuszczy z podziałem na : 1/3 z tłuszczy nasyconych (zwierzęcych), 1/3 z tłuszczy jednonienasyconych (np. oliwa z oliwek, avocado), a 1/3 z tłuszczy wielonienasyconych (olej lniany, rybi , orzechy i nasiona itp.)
8. Należy unikać napoi innych niż: woda mineralna niegazowana, zielona herbata itp.
9. Należy dbać o to by każdy posiłek za wyjątkiem posiłków około treningowych składał się z naturalnego, nie przetworzonego pożywienia, należy unikać słodzików, konserwantów, polepszaczy itp.
10.Należy spożywać większe ilości węglowodanów tylko w okolicach treningowych (przed i po treningu) , posiłki te powinny być ubogie w tłuszcz. W innych posiłkach powinna występować przewaga tłuszczy nad węglowodanami pochodzącymi z warzyw i owoców

Staraj się odżywiać według tych wskazówek. Będziesz w ten sposób dostarczała stale kalorii organizmowi oraz odpowiednich składników odżywczych których w momencie intensywnego rozwoju potrzebuje.

W ankiecie zaznaczyłaś, że nie jadasz po godzinie 18. Dokładniej, że zdarza Ci się jeść po 19. Ogółem nie jedzenie na noc oznacza przedłużoną 'głodówkę'. Głodówkę - bo organizm przez sen nie dostaje od nas żadnych kalorii, składników odżywczych (białka, tłuszczy, węglowodanów, minerałów, witamin). A potrzebuje stałego dostarczania ich. W okresie głodówki dochodzi do katabolizmu.
Katabolizm to rozpad dużych cząstek na mniejsze cząstki.
Na przykład: dom jako duża cząsteczka rozkładania na mniejsze - cegły. Jednak na miejscu domu znajdują się nasze mięśnie. Mięśnie zbudowane są z białek, a organizm bez białka nie jest wstanie utrzymać się przy życiu. Białka z mięśni są rozkładane na aminokwasy (aminokwasy budują białka tak jak cegły budują dom).

Dlaczego katabolizm mięśni jest zły?
Mięśnie by mogły funkcjonować potrzebują energii. Jeżeli jej brakuje, organizm nie ma jak utrzymać mięśni 'przy życiu' i dochodzi do katabolizmu - spalania.
Jeżeli spada ilość mięśni w organizmie to spada również ilość energii jaką organizm musi wydatkować na to by je utrzymać. Dlatego im mniej mięśni tym podstawowe zapotrzebowanie organizmu na kalorie jest mniejsze.
Mniej kalorii potrzebujesz = łatwiej przytyć.
Dlatego katabolizmowi mięśni mówimy NIE.
Mam nadzieję, że jasno zrozumiałaś dlaczego należy jeść po 18.
A dokładniej:
Posiłki je się co 2-3 godziny.
Ostatni posiłek ma być nie dłuzej niż 2 godziny przed snem spożyty. Na przykłąd idziesz spać o 22.00 to posiłek ostatni ma być spożyty w przedziale godziny 20-22.
Posiłek taki powinien być wyłącznie białkowy, ewentualnie z tłuszczem (tłuszcz z jedzenia to nie to samo co u nas w organizmie, więc nie myśl że jak go zjesz to utyjesz).
Białka znajdziesz w produktach pochodzenia mięsnego. A więc wszystkie mięsa, ryby, jaja kurze, ser biały.
Tłuszcze znajdziesz w olejach, tranie (tłuszcz z rybY). Jest również w mięsach, jajach kurzych (dokładnie w żółtku).

Co do treningu - formy aktywności fizycznej.
Trening siłowy z pewnością odpada, to nie ma wątpliwości z tym. Trening aerobowy - czyli tlenowy (jazda na rowerze na przykład) może być. Ale nie przesadzaj z tym. Więcej nie znaczy lepiej. Tutaj bardziej pasuje zasada: Lepiej za mało niż za dużo.
Ogółem skup się głównie na odżywianiu bo w tym tkwi problem. To sposób w jaki się odżywiasz odpowiada za to czy będziesz tyła, chudła, czy będziesz wagę trzymała oraz odpowiada w dużym stopniu za to czy waga będzie leciała z tłuszczy/mięśnia.
Jak masz pytania to pytaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 220
ale rozumiesz ze ja tez chce schudnac zebys widzial jka ja wygladam przesada normalnie chce miec plski brzuch wiec jka moge to spalic powinienem wazyc 53 jka liczylem na programie a wiec o 36 kgk za duzo waze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hmm przeczytałeś co napisałem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 220
tak ale ja musze cwiczyc samo odzywianie nie wystarcza w moim przypadku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 220
Ej to, ktos powie co mam zrobic plz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1499
chłopcze mniej tłustego żarcia, mniej słodyczy, mniej siedzenia przy kompie, mniej slodkich napojów, a więcej ruchu, warzyw, owowców i RUCH RUCH i jeszcze raz RUCH: biegaj skacz pływaj jestes w takim wieku że enrgia powinna Cię rozpierać...nie oczekuj że ktoś Ci napisze diete, ułoży trening na siłownie i jeszcze napisze Ci jakie chemikalia łykać by spalić tłuszcz - na to wszystko jesteś za młody...to tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 220
Tak tylko nie mam dostepu do silki a przez 2 miesiace mialem kontuzje miesnia zarwalem mensien u nogie nie moglem sie ruszac teraz zaczynam powoli biegac i nic nie boli lecz jak za baedzo napne miesen to tak boli jka go zerwalem jak uderze pilke nozna albo inna to aczkolwiek ciagle boli

Zmieniony przez - GuMiS23S w dniu 2008-03-24 08:30:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 393 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7340
trening domatora pzdr :D

Wchodzisz, Walczysz, Wygrywasz, Jak Mistrz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
Tak tylko nie mam dostepu do silki


i bardzo dobrze Ale do podwórka, piłki, roweru, basenu dostęp masz??? To zabieraj doopsko sprzed kompa i do dzieła

Zmieniony przez - madu24 w dniu 2008-03-24 11:49:22

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mozna zmienić kości biodrowe?

Następny temat

Dieta-węgle.

WHEY premium