SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Żelatyna na stawy - dawkowanie.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 55395

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241
Witam ! Nurtuje mnie jedno pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. Chodzi o dawkowanie żelatyny. Ile jeść i co jaki czas jeść żelatyne i czy dostarczać ją z galaretek czy samą zwykłą prosto z paczki. Pytam osoby, które miały już z tym styczność i ewentualnie o efekty jej stosowania. Znalazłem przed chwilą w Polo galaretke bez cukru, na pierwszym miejscu w skladnikach jest żelatyna wieprzowa więc git ale samo opakowanie ma 14g więc chyba mało. Liczę na Waszą pomoc !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Regeneracja naszych stawów od dawna powoduje powstawanie wielu pytań i wątpliwości. Zastanawiamy się, co można by zrobić, aby poprawić wydzielanie mazi stawowej, regenerację chrząstki i więzadeł. Często spotkać można się z sugestią i dobrym rozwiązaniem jest spożywanie żelatyny, która pozyskiwana jest na drodze częściowej hydrolizy kolagenu. Jest ona tanim surowcem, więc dawkowanie jej rozrobionej z wodą w ilości około 20 g dziennie nie naruszy naszego budżetu i w żaden sposób nie zaszkodzi. Pamiętać jednak należy o tym, że żelatyna praktycznie nie jest trawiona przez nasz organizm. Zaledwie w kilku procentach.

Jeżeli masz problemy ze stawami, to warto pomyśleć o pewnych podstawach, o których wiele osób zapomina, a to one są kluczem do sprawności i unikania urazów. Są to:

1. Solidna rozgrzewka i mobilizacja.
2. Poprawna technika ćwiczeń.
3. Rolowanie mięśni.
4. Rozciąganie mięśni.
5. Wizyty u fizjoterapeuty.

Bez wątpienia zastosowanie się do tych zasad zdecydowanie bardziej pomoże w poprawie funkcjonowania aparatu ruchu i unikaniu kontuzji. Poza tym możesz dodać sprawdzone suplementy w badaniach, takie jak:

1. Boswellia Serrata: https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_Boswellia_Serrata-opis38787.html
2. MSM: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_MSM-opis38336.html
3. Kurkumina: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Curcuma-opis38330.html



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
nie ma totalnie żadnego sensu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241
Czy ja pytam o sens i czy działa ? Zdania są podzielone, jedni mówią, że nie działa a inni że wręcz odwrotnie. Jak chcesz pisać takie bezsensowne wypowiedzi to idź na inne forum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12067 Napisanych postów 160513 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234674
do 20g dziennie smialo mozna dac

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241
Czystej zelatyny, tak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Spytałeś między innymi o efekty, więc ci odpowiedziałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Lepiej już chyba zjeść naturalną galaretę wieprzową czy z łapek kurzych.

Co z tymi stawami masz nie tak, czy po prostu chcesz się wspomóc ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33112 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Surowej żelatyny wieprzowej nie jedź. Rozpuszczaj w ciepłej wodzie i pij jak ostygnie . Kiedyś studiowałem ten temat i ponoć rozpuszczona lepiej i łatwiej się przyswaja A co D o tego i działań to wiesz jak jest . Zdania są podzielone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11393 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958450
kiepska przyswajalność i nikłe/żadne efekty choćbyś jadl kilka galaratek dziennie tego typu
ale przynajmniej smacznie %)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241
No nie wiem czy znikome efekty bo znam kilka osób, które dopiero po galaretkach odczuły zmiany na plus jeśli chodzi o stawy. Tak jak wyżej, zdania są podzielone.
Pierwszy problem to był bark ale spoko, do ogarnięcia. Gorzej z kolanem, łokciem i nadgarstkiem. Z kolanem walcze z dwa lata, w sumie od pół roku próbowałem coś z tym robić. Jeśli chodzi o preparaty to wciągnąłem całego animal flexa - zerowy rezultat. Teraz jestem po zastrzyku z kwasu hialuronowego w kolano i chce po prostu pomóc troche stawom. Do żelatynki zamierzam dokupić glukozamine i zobaczymy jakie beda efekty. Chociaz czytalem kogos wypowiedz, ze glukozamina miala znikome efekty a dopiero galaretki pomogly ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11393 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958450
życzę Ci powodzenia, ale za dużo tego w życiu zjadłem i przeszedłem aby popierać Twoje pozytywne nastawianie, oby Ci 'weszło' na zdrowie :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna stack - dawkowanie.

Następny temat

Pierwsze podejście

WHEY premium