SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łydki

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2345

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 91 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1048
Witam czy od jazdy na kolarce/rowerze dochodzą mięśnie łydek czy tylko uda ?xD

Pozdrawiam Halfik :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w deptaniu na rowerze a kolarstwem jest spora różnica... w deptaniu z tego co czytam, to u każdego inne mięśnie nóg pracują. trenując kolarstwo - każdy trening powinien służyć temu aby podnosić sprawność cech motorycznych, ale również, po to aby poprawiać technikę pedałowania (koordynacja). im więcej mięśni nóg jest zaangażowanych do wykonania pełnego obrotu, tym większa ekonomika jazdy i efektywniejsza praca (dlatego stosuje się m.in pedały zatrzaskowe a kiedyś stosowało "noski"). tak jak w treningu dąży się aby uaktywnić jak największą liczbę włókien mięśniowych nóg, tak walczy się z tym aby mięśnie tułowia były angażowane w jak najmniejszym stopniu.

Thomy napisał: "Wiele mięśni pracuje przy jeździe na rowerze nie tylko nogi. Im bardziej agresywna jazda tym więcej mięśni pracuje."

jeśli jadąc na rowerze pracuje więcej mięśni, to nie świadczy, to o bardziej agresywnej jeździe tylko o złej technice, bądź o dużym zmęczeniu i wówczas ktoś kto normalnie ma nienaganną technikę zaczyna "rapować" (widać to często na końcówkach górskich etapów) na rowerze i niepotrzebnie wówczas krew zamiast w większej ilości pozostawać w mięśniach nóg musi przenikać do ramion, grzbietu i transportować tam tlen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 64 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2329
tak, dochodza ;d omg ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
powiem Ci ze przy jezdzie pod górke mnie nawet triceps boli

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2969
a ja czuje plecy i kaptury :LD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 836 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7776
Wiele mięśni pracuje przy jeździe na rowerze nie tylko nogi. Im bardziej agresywna jazda tym więcej mięśni pracuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 93
hehehhe,co za topic:D Mnie bolą jeszcze palce od hamowania oraz często ręce:) Przy dłuższych trasach czujesz naprawdę niemal każdy mięsień:) Chyba tylko na mięśnie brzucha rower nie pomoże;) A na nogi wpływa wyśmienicie, i to na całe. Czytałam gdzieś, że rower pobudza do działania nawet takie mięśnie nóg, których nie poruszają żadne inne ćwiczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 177 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1871
ja osobiście dość często jeżdżę na rowerze i ostatnio gdy jechałem spotkałem kolege na kolarzówce jechał przedemną mam największe łydki w klasie (najbardziej widoczne) ale ja przy nim to nikt u niego to aż normalnie ahh:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1342
Pamiętajcie!!! Łydy nie uda !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 177 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1871
Hehe;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 108 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 523
karolm92 - za***iste !!!!!!!!
a tak w temacje jak zrobie 100 km to mnie wszystko boli ale łydki nie -)))))))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8
W zależności jaką masz technikę łydki dochodzą bardziej, mniej lub wcale. Wcale gdy pedałujesz piętami. Trochę gdy pedałujesz przednią częścią stopy, ale utrzymujesz przez cały czas kąt prosty pomiędzy stopą a łydką. W kolarstwie bardziej zaawansowanym, przy użyciu pedałów zatrzaskowych kolarze starają się używać łydek by wydłużyć czas przykładania siły do pedałów. Mianowicie chodzi o to, że gdy noga jest blisko najwyższego położenia niejako podciągają stopę i przykładają siłę gdy korba nie jest jeszcze w najwyższym położeniu. Podobnie z najniższym położeniem, tam stopa idzie w dół i ciągnie pedał do tyłu i góry. Jeżeli tak będziesz jeździć to faktycznie łydy będą większe niż uda.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

F1 - Grand Prix Brazylii

Następny temat

Da się gdzieś w Karpaczu na nartach posmigać?

WHEY premium