SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łokieć tenisisty/golfisty - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 866

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 180 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1912
Hej, w maju stwierdzono u mnie łokieć tenisisty ,objawy miałem typowe ,bóle w łokciu przy ściskaniu czegoś ,czy przy ruszaniu ręką ,teraz mam objawe, że nie mogę wyprostowac ręki w łokciu ,mam ją lekko zgięta , gdybym próbował ją wyprostowac to ból łokcia byłby bardzo silny i to generalnie jedyna objawa obecnie ,spotkaliście się z taką ? W niedzielę miałem podawane osocze w łokieć które nawet mnie nie zdołalo.

W życiu szukamy tego czego nigdy nie będziemy mieli

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Myślę, że niezbyt dokładnie opisałeś swój przypadek. Otrzymałeś osocze w łokieć i co dalej? Niestety nie rozumiem co miałeś na myśli pisząc to zdanie. Problem braku możliwości wyprostowania ręki występuje od zabiegu podania osocza? Czy od dłuższego czasu? Jak dobrze rozumiem zabieg ten nie wziął się z niczego. Nie leczysz się na własną rękę? Byłeś u lekarza specjalisty i to on zalecił tego typu, jak i inny rodzaj leczenia? Podobnie w przypadku fizjoterapeuty i pracy z nim oraz wykonywaniem ćwiczeń specjalistycznych?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12059 Napisanych postów 160497 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234597
Witaj Piotrek.
W przypadku lokcia tenisisty faktycznie ograniczenie ruchowe moze wynikac z bardzo silnego bolu, ktory uniemozliwia pelen wyprost. Jednak nie jest to ograniczenie typowo mechaniczne, chyba, ze coś jeszcze dzieje sie dodatkowego ze stawami. Jak do tej pory przebiegal proces rehabilitacji? Jakie cwiczenia wykonywales? Czy byly rowniez stosowan einne zabiegi fizykalne jak np fala uderzeniowa? Medykamenty ktore maja za zadanie ogarniczyc stany zapalne w przyczepach? Troche malo nam napisales

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 180 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1912
Więc może tak ,w maju miałem problem coś ścisnąć w dłoni czy unieść do góry ,stwierdzono łokieć tenisisty ,dostałem blokadę pomogło na jakiś czas między czasie zacząłem ponownie ćwiczyć (na rehabilitację czasu brak-praca do późna) ,ból wrócił ale w lżejszej postaci ale za to powstał ból w którym nie mogę wyprostować ręki a jeśli już to z ogromnym bolem ,lekarz który mnie w maju badał zaoferował że jak nie przejdzie to wstrzyknie mi osocze ,zgodziłem się ,minął tydzień póki co a ręki dalej nie mogę wyprostować ,pytanie więc czy taka objawa jest charakterystyczna dla łokcia tenisisty? Zaznaczyć chciałbym że powodzeniem mogę podnieść coś ciężkiego w dłoni bez boleśnie tylko muszę mieć jak wspomniałem niewyprostowana rękę. Czy może niefart sprawił że dostałem jakieś inne schorzenie ?


Zmieniony przez - piotrekgal w dniu 2023-11-10 11:13:07

W życiu szukamy tego czego nigdy nie będziemy mieli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 141 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3489
Jak ci lekarz zaczyna leczenie od blokady to uciekaj od niego gdzie pieprz rośnie i szukaj fizjoterapeuty, który rzeczywiście może pomóc, a nie tylko znieczulić. Osocze tez nie pomaga na tendinopatie. Brak wyprostu nie jest typowy dla lokcia tenisisty. Moze wskazywać na problem na przyklad z glową k. promieniowej. Techniki mobilizacji robią tutaj fajną robotę.


Zmieniony przez - baran8 w dniu 2023-11-10 16:57:18
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 180 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1912
Generalnie ja poprosiłem o tą blokadę ,sam mówił o rehabilitacji ale na to nie miałem sposobności. Sądziłem ,że brak wyprostu to kolejne następstwo łokcia tenisisty. Więc osocze które wstrzyknięte mam w łokieć nie pomoże mi ? Zrobić prześwietlenie czy odrazu iść do fizjoterapeuty ? Obecnie mam trochę wolnego czasu. Nie wiem czy próbować prostować powoli ta rękę cyklicznie mimo bolu.


Zmieniony przez - piotrekgal w dniu 2023-11-11 08:53:36

W życiu szukamy tego czego nigdy nie będziemy mieli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 141 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3489
według tego przeglądu badań osocze może coś daćhttps://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29268037/  . Jeżeli to był jednorazowy uraz to jest szansa, że pomoże. Jeżeli to kontuzja spowodowana nawarstwiającymi się przeciążeniami to jednak kluczem do wyleczenia tendinopatii jest tzw. optimal loading i poprawa wzorca ruchu


Zmieniony przez - baran8 w dniu 2023-11-11 12:35:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 180 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1912
Dzięki ! Osocze w łokieć może pomóc w ten brak przeprostu ,nawet jeśli nie jest to schorzenie łokcia tenisisty? Zastanawiam się czy na własną rękę próbować prostować ten łokieć delikatnie

W życiu szukamy tego czego nigdy nie będziemy mieli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 141 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3489
bez zbadania nie jestem w stanie stwierdzić dlaczego nie ma wyprostu więc nie wiem czy pomoże
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Niestety nie jesteśmy w stanie stwierdzić tego, czy osocze w jakikolwiek sposób Tobie pomoże w tym, czy też innym przypadku problemu zdrowotnego. Jest to raczej kosmetyka i niewielki dodatek, który swoją drogą nie ma jakichś specjalnie wartościowych badań. Dlatego też można ten zabieg traktować jako ciekawy dodatek do potraw i na nich właśnie sugeruję się skupić. Praca manualna fizjoterapeuty, ćwiczenia specjalistyczne, regularność, czas i teoretycznie powinno być lepiej. Brak pełnego zakresu ruchu bez wątpienia jest niepokojący.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 180 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1912
Dzięki panowie ,zanim zdecyduje się na drugą dawkę osocza ,z tym brakiem przeprostu ufam się do fizjoterapeuty. Doczytałem w internecie ,że brak przeprostu też należy do objawów łokcia tenisisty

W życiu szukamy tego czego nigdy nie będziemy mieli

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból przedramienia w okolicach łokcia

Następny temat

Łysienie androgenowe - porady

WHEY premium