SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenie przebitki do koszulki

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1634

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 845
Jakie cwiczenia najbardziej poprawiają wynik w koszulce w stosunku do tego bez? Np.dociskanie, jakieś inne propozycje?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16092
Łańcuchy.

ja ci przyszłości nie wróże,ty juz powinieneś być na emeryturze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336273
Dociskanie zdecydowanie na pierwszym miejscu,potem myślę że wyciskanie wąsko oraz głową w dół.
Ćwiczenie z łańcuchami jest podobne w działaniu do dociskania.
Oczywiście również ćwiczenia na triceps ,ponieważ to właśnie siła tych mięśni odgrywa znaczącą rolę w górnej fazie wyciskania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 845
Wzorek wobec tego czy mógłbyś mi skorygować ten plan na wyciskanie(suplementacja kreatyna + białko) jaki zamierzam stosować przez następne 6 tygodni :
(rekord 152.5kg -> planuje 160(ale ile wyjdzie to sie zobaczy wazne zeby jakakolwiek poprawa byla))
1 tydz.
Pon
Wyciskanie płaska 20*15/3(20kilo po 15 ruchow 3 serie) 60*6 90*4 115*2 130*1 140*1/2-3
Wyciskanie do szyi 70*4 80*3 90*2 100*1
Wyciskanie wąsko 80*4 100*3 120*2/2
Pompki na poręczach
Przedramię

Śr
Wyciskanie na dynamike(odstep 1 minuta miedzy seriami) 90*3/10 100*3 110*3 120*3
Barki wyciskanie siedząc przód 50*6 65*4 75*3/2
Lekko plecy i biceps

Pt
Wyciskanie płaska 20*15/3 60*6 90*4 115*2 130*1 145*1/2-3
Wyciskanie do szyi 70*4 80*3 90*2 100*1
Wyciskanie wąsko 80*4 100*3 120*2/2
Pompki na poręczach

2tydz(w pon dolaczam dociskanie 3 serie po 2 ruchy w środę barki lżej)
3tydz(dociskanie w pon 2 serie po 2 ruchy i 1dna po 1 barki lżej)
4tydz(dociskanie w pon 3 serie po 1 ruch(w ostatniej chcialbym docisnac 170, bo 165 udalo mi sie w poprzednim cyklu silowym), barki lzej)
5-6 tydz jak pierwszy tylko wieksze ciezary

Co o tym myslisz co bys dodal a co zmienil?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4337
Ok, pytanie było do W Z O R E K'a dlatego też niech mam nadzieje iz sie W Z O R E K wypowie...
tym nie mniej, jesli moge ??

Moje uwagi:
a) moim zdaniem, dwa razy w tygodniu gdzie idziesz w okolicach 90% i wiecej jest nieco za wiele - wyciskasz juz ponad 150 kg wiec nie jesteś poczatkujacym zawodnikiem.... moim zdaniem sie na tym zajedziesz (mówie tu o rodzaju cwiczenia bez wiekszych scesji farmakologicznych)
b) Wyciskanie do szyi - juz na ten temat była dyskusja... moim zdaniem - oszczedzaj barki.... zapewne marzysz o wyciskaniu kiedys 180 czy tez 200 kg... bez zdrowych barków NIE bedzie to możliwe! (i nie jestem sam w tej kwestii)
c) no teoretycznie jest troche tricepsu (wyciskanie wasko oraz pompki na poreczach). Ja bym w jedym z tych dni zrobił np jakies wyprostyramion ze sztanga czy sztangielami leżac ... to działa ZUPEŁNIE inaczej niz dwa podobne ruchy w stawie łokciowym jakimi sa wyciskania i pompki (po za tym.... mi one najbardziej "wchodza")
d) NAPRAWDE mało w Twoim planie góry pleców.... samo wyciskanie NIE doprowadzi Ci naprawde daleko.... poczatkowe zwyżki wyników masz już za sobą... teraz musisz pracowac nad sobą kompleksowa. Jesli zosawisz tył obreczy słabszy niż klatka i przód barków, narażasz sie na zastuj a nastepnie kontuzje....
Dlatego tez, proponuje wiecej góry pleców (ruchy w tej samej plaszczyźnie co wyciskania - wszelkie podciagania szatni/sztangielek/drązków wyciagu - odwrotny ruch do wyciskania) + dużo generalnie tyłu obreczy barkowej - wznosy sztnagielek wszelakie na tylne aktony miesni naramiennych oraz zewnetrzne ruchy rotacyjne (na tzw zewnetrzne stożki rotatorów).
Wszystko powyzsze nawet wykonywane (w niewielkim wymiarze) pod koniec kazdego treningu górnej cześci ciała
e) z tym dociskaniem to mozesz naprawde pójsc ZNACZNIE cieżej niż planujesz... sam zresztą zobaczysz... Nie dociskaj wiecej niż powiedzmy 15 cm!
Z tym ze uważaj, to jest dorzucanie kolejnej sesji ciężko atletycznej w ciągu tego samego tygodnia.... oby Twój organizm temu podołał (na dłuższą mete)

To tak z grubsza.... moje 3 grosiki
Z tym ze mam nadzieje iz pomogą Ci tu typowi wyciskacze.... ja tam wole swoje przysiady oraz przewracanie oponki


Pozdrawiam i życze powodzenia w realizacji planu,

Bronek Włodarczyk
Trener Podnoszenia Ciężarów, Trener Kulturystyki
"Squats are better than Supplements" - Przysiady sa lepsze niz suplementy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 845
Dzięki za odpowiedź FairDO, napewno zastosuję się do treningu pleców w takim zakresie jak mówisz(na razie robiłem to raz w tygodniu -> i faktycznie ma to pozytywny wpływ na moje wyciskanie), z tym że na ciężarach takich średnich(jak robiłem ciągi przed wycisknaiem ciężko, to potem kijowo się wyciskało). Co to ciężarów, mówisz że dwa razy powyzej 90% się zajadę -> tu się nie zgodzę. Będę ćwiczył tylko wyciskanie i gdybym raz w tygodniu robił pow.140kg to siła by mi spadła(wiem to z mojego doświadczenia na temat mojego ciała ).Czekam jeszcze na wypowiedź WZORKA, niech dorzuci swoje 3 grosze, i będę wiedział co pozmieniać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Młode "twarogi" :]

Następny temat

INZER -pytanie

WHEY premium