SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[trening] wskazówki/porady - do Apokalipsy, Pumy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3544

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Witam


Ankieta w skrócie:

Wiek:20
Staż: od 2005
Waga: 80+
Wymiary:? nie mierze się od dłuższego czasu.
Cel treningowy: po woli krok po kroku, masa/siła, zdrowie na 1 miejscu.
Dostęp do sprzetu: ławka,sztanga/hantle,obciążenie,wyciąg dolny/górny, poręcze,drążek, prasa do nóg,
Wyniki siłowe: na chwile obecną, nie wiem, nie sprawdzam, ból uniemożliwia.
Dieta: CC obecnie.
przeciwwskazania:czytaj niżej
Suple odżywki: aktualnie, nie - ale na stanie jest tego sporo


Prośba/pytanie o podpowiedź na temat treningu... Jak to ma wyglądac? co można a co nie, przed chwila w końcu nadszedł termin wizyty u lekarza, i stwierdził kategorycznie żeby odpuścić ćw obciążające nadmiernie kręgoslup(kiedyś tez to słyszałem, ale nie posłuchałem ) bo może się to źle skończyć... Kiedyś już były problemy ze skoliozą, którą "zwalczyłem własną glupotą" bóle odczuwam teraz- ale przynajmniej kręgosłup "prawie" prosty.


Z uwzględnieniem, lordozy lędźwiowej, uszkodzonego kręgu i możliwości jego pęknięcia przy zbyt dużym obciążeniu (wtedy już skręcanie na śruby-czego nie chce się doczekać ) + barki, pierścień rotatorów - kolejny problem, zalecane tylko i wyłącznie ćw w minimalnym zakresie, ból, masakryczne "strzelanie" przy większym zakresie od już dłuższego czasu (barki ćwiczone na pól gwizdka od kilku miesięcy) próby dostosowania zakresu dla danych ćw sprawdziły się na 40% jedynie.

Nie chce rezygnować z siadu,mc i innych podstaw bo nie widze wtedy sensu treningu, ale chyba nie będzie innego wyjścia, mc : z ławki,z ud,sumo,sama końcowa faza - odpada, ból przez kolejnych kilka dni(jedyna wersja która jakoś pasuje na czas obecny to klasyczny).

Siady, chyba tylko i wyłącznie box siady.

Wyciskanie - i tutaj już wchodzą do gry barki, ktore uniemożliwiają wykonanie zwykłego wl na ciężarach kiedyś dla mnie śmiesznych, a w chwili obecnej chociaż czuje się na siłach, nie osiągalnych.

Barki, minimalny zakres (kilka cm, moga "odchodzić od tułowia") jakie ćw aby jak kolwiek je trenowac. ?

reszta w miarę ok.

Ilość dni do dyspozycji na trening 3-6 (najchętniej powyżej4-5)
Trening każda partia minimum 2x w tyg, może byc split,może full body, to już jest obojętne dla mnie - ważne aby ktoś pokierował na odpowiednią droge, reszte już sam naskrobie, z tym nie będzie większego problemu, tak myśle.



Więc jakieś propozycje/ wskazówki, każda mądra wypowiedź się przyda.


Pozdrawiam.



Zmieniony przez - Bery89 w dniu 2009-03-20 17:31:43

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Dziennik Riona śledzę od dłuższego czasu, bo sporo można sie ciekawych rzeczy dowiedzieć z dyskusji, argumentacji niektórych spraw
przejrzę jeszcze raz dokładnie od samego początku zmiany treningu


Pozdro.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
No dobra, ale pominales jedna zasadnicza rzecz. Co lekarz powiedzial by robic dalej ?

Bo o ile pojechanego kregu juz nie naprawisz - o tyle lordoza, rotatory to sprawa do calkowitego wyleczenia. Powinienes pojsc na jakas rehabilitacje, dostac program korekcyjny, a potem szlifowac go na silowni.

Zmieniony przez - puma666 w dniu 2009-03-20 18:00:34

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Lekarz jak lekarz odrazu pierwsze zadał pytanie co ćwicze,po mojej odpowiedzi - żeby z tym skończyć, ewentualnie tylko cw leżąc, stojąc (te które nie obciążają nadmiernie kręgosłupa)

Ja tam kończyć z tym sportem zamiaru nie mam, tylko potrzebuje konkretnej porady co z tym zrobić, po tym co się dowiedziałem, dopiero odpada kilka ćw ale pozostaje nadal spory arsenał.


o tyle lordoza, rotatory to sprawa do calkowitego wyleczenia.

Możesz to rozwinąć?(będę wdzięczny) poradzić odnośnie tych spraw? To już by mi ułatwiło treningi i to bardzo.

rehabilitacja- ćwiczenia,lasery jakieś tam itd, to wszystko będzie ale dopiero za miesiąc może dwa, skontaktują się ze mną, bo są kolejki.

dzięki ze zajrzałeś


Pozdro


Zmieniony przez - Bery89 w dniu 2009-03-21 08:28:09

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
u mnie w problemach z kręgosłupem nie pomógł żaden lekarz , miałem kilka diagnoz i każda inna , choć miały elementy wspólne

Ja generalnie nie mam predyspozycji do sportów siłowych więc szybko zaczęły się problemy ze stawami ,ale mi pomogły skrócone ruchy wycisk na barki od czoła, a z plecami skrócone ruchy w siadach i ciągu . Choć i tak jeszcze daleko do pełnej sprawności bo mimo iż ciężary (jak dla mnie ) mocno poszły do góry to kręgosłup regularnie daje o sobie znać . (z resztą sam wiesz bo zaglądasz do dziennika).

Ćwiczenia na rotatory robiłem już wcześniej i pomagają naprawdę to im trzeba przyznać . Z tego co piszesz to już dość konkretne masz problemy, współczuje znam to z autopsji.

Jeśli wykonujesz zabiegi na NFZ to masakra mam właśnie , nie dość że czekałem na nie z 1,5miesiąca to totalna sztukateria, idą na ilość nie jakość.

pozdrawiam

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Skrócone ruchy wykonuje od dłuższego czasu, ale ból zaczyna się pojawiać przy zwykłych codziennych czynnościach, co jest już denerwujące dlatego postanowiłem w końcu zabrać się za to konkretnie.


Do dziennika zaglądam i widze ze idziesz do przodu z WODYNEM "przewodnikiem"


Barki, mnie zastanawiają Puma napisał że da się to "wyleczyć" (Puma rozwiń o zdanie jeśli możesz, jak bedziesz) lekarz powiedział tylko że ruchy minimalne na kilka cm = to się nie da tak ciężar będzie śmieszny, a ruch nie wiem czy coś ruszy ogóle. Ćw na rotatory "studiuje" już od dłuższego czasu, próbowałem kilkunastu, głównie z t-nation , ale słabo to wyszło, jak bylo tak jest nadal, a ból się nasila w każdym kolejnym dniu, przykładowo w dniu treningu zwykłego wl bez ściągnięcia łopatek,lekkiego mostka(bo normalnego już nie moge zrobić)- nie mam możliwości wykonać, ból nawet bez obciążenia, ten "ruch" już mi nie podchodzi.



Na te zabiegi to ja już bym chciał chodzić, no ale kolejki, jak zawsze i miesiąc może dwa trzeba czekac, ale cicha nadzieja że co kolwiek to pomoże.

dzięki że wpadłeś

Pozdro.



Zmieniony przez - Bery89 w dniu 2009-03-21 09:02:27

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
no jak przeszkadza Ci w codziennych czynnościach to już kiepsko

Ja miałem taki okres że nie mogłem się pochylać, w nocy się budziłem to jest bardzo męczące o ile do bólu kręgosłupa z czasem się przyzwyczaiłem to psychicznie zmęczenie daje w kość

zdrowia życzę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Dzięki i wzajemnie


Puma jak możesz rozwiń swoją wypowiedź...

Pozdro





Zmieniony przez - Bery89 w dniu 2009-03-22 22:04:01

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Bery - jak pisalem na maila, jak sie pozbieram z robota to wysle ci paczke artow do przeczytania odnosnie barkow/rotatora. Generalnie rzez biorac -> nie szalec, leczyc. A ja dlugi dystans to najlepsza opieke da ci Wodyn, on wie o czym mowi i krzywdz ci nie zrobi bo wszystko o kontuzjach sprawdzil w praktyce.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
ja myślę żeby zagadać do Wodyna i założyć dziennik

Wodyn pomoże i będzie miał wgląd na bieżąco do Twoich poczynań

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Tak, tylko że WODYN może i by coś poradził, tylko że tutaj on nie zagląda, na dziennik nie mam aktualnie czasu, no cóż widze że bede musiał dalej kombinować coś sam.


Pozdro.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Co ja mogę dodać od siebie. Pewnie to co napisze jest już na tyle oczywiste ze aż nudne. Bery, sam przekonałeś się jak łatwo jest złapać kontuzję właśnie w tym miejscu - w obrebie obreczy barkowej. Wiadomo bowiem,że barki ze wszystkich stawów mają największą możliwość poruszania się. Chodzi tu o mozliwość poruszania ich w wielu plaszczyznach. Co za tym idzie są z tego powodu bardzo mało stabilne i czesto nawet niezbyt ostry trening ale monotonny potrafi doprowadzic do ciężkiej kontuzji. Nie tylko mowa tutaj o treningu samych barków ale także jak mocnego ich zaangażowania w treningu klatki ,albo cos rownie banalnego - praca na wyciągnietych rekach. Nawet czytalem ze pisanie na klawiaturze potrafi doprowadzic do komplikacji w pelnej sprawnosci obreczy barkowej. Niby zenujacy przyklad a odnotywany w znacznej liczbie, w erze którą obecnie mamy .Możesz spróbowac doczytac, poszukać o problemach tenisistów. Z tego co wiem u nich problem wynikajacy z nadwyrezania obreczy barkowej. Dokladnie chodzilo tam o stozki rotatorow , chociaz pewien niestety nie jestem. Takie proste czynnosci ktore czesto potrafia odlozyc sie w czasie i pozniej odezwac sie uciazliwym bolem. Noszenie torby na jednym ramieniu, przeciazanie jednej z rak podczas pracy fizycznej , noszenie ciezkich przedmiotow w jednej rece , ktore przeciazaja bark odpowiadajacy danemu z ramion. To jest banalne, wiem ale odlozone w czasie powoduje pozniej nadwrazliwosc barkow przez co trening silowy staje sie na tyle uciazliwy ze z czasem niewykonalny. Musisz sie jednak uzbroić w cierpliwość bo urazy w obrębie tkanek miękkich wymagają dość długiego lecznia, mam na mysli tutaj stozek rotatorow . Ulgę może przyniesc poprawnie wykonywany, specjalistyczny masaż czy chociazby gimnastyka rozluźniająca miesnie wchodzące w skład stożka rotatorów. Cwiczenia rozciągające maja byc na tyle delikatne by nie dopuścić do powstania przykurczów. Ich wykonywanie powinno przebiegac tak by nie przekraczać granicy bolu. Jesli bol sie pojawia nasilony kontuzja nie zostaje korygowana a odnawia sie i czesto moze sie potegowac. Jednak z tego co piszesz czas oczekiwania na rehabilitacje jest strasznie dlugi. Definicujac "stożek rotatorów" to jedno z najbardziej narazonych miejsc kości ramiennej gdzie przyczepiają się mięśnie. Jakie to moze malo istotne ale: obły mniejszy, nadgrzebieniowy, podgrzebieniowy, podłopatkowy i więzadło kruczo-ramienne. Miesnie te w ogromnej mierze odpowiedaja za rotację wewnetrzna i zewnętrzna w stawie barkowym. Kiedy dochodzi do uszkodzen/uszkodzenia w obrębie tych wyzej wymienionych struktur mówimy o uszkodzonym stożku rotatorów. Wtedy pojawia sie problem odnosnie jego lecznenia, zalezy ono bowiem od tego jak daleko posunieta jest uszkodzona struktura, tkanka i czy obeszlo sie bez przerwaniu tejze struktury. Jesli stalo sie najgorsze nie wiem czy nie zostaja metody operacyjne.

Gdzies kiedys znalazlem takie cwiczenia ktore maja lagodzic bol juz po okresie kilku tygodni. Ile w tym prawdy, przykro mi nie wiem. Moze warto sprobowac?

Ćwiczenia:
- Skręty ramion: (najlepiej użyć tu gumy do ćwiczeń): Ramiona trzymamy przy ciele, przedramiona zgięte pod kątem 90 stopni. Gumę trzymamy podchwytem przed klatką piersiową. Prawą rękę powoli przesuwamy na zewnątrz naciągając gumę tak, aby nie oderwać obu łokci od tułowia. Pozycję utrzymujemy przez 1-2 sekundy i wracamy do pozycji wyjściowej. 3X10 powtórzeń na stronę
- Obroty ramion: (również z gumą): Stoimy w wykroku. Jedną nogę stawiamy na gumie. Ramiona trzymamy prostopadle do tułowia, ale przedramiona unosimy pod kątem prostym aż do napięcia gumy. Dłonie skierowane do dołu. Powoli obracamy przedramiona aż znajdą się w pozycji pionowej (nie podnosząc ramion). Chwilę wytrzymujemy w tej pozycji a następnie wracamy do pozycji wyjściowej. 3X10 powtórzeń.



pozdrawiam

Zmieniony przez - _IvErSoN_ w dniu 2009-03-23 22:03:06

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na brzuch

Następny temat

mój trening

WHEY premium