SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[odzywki] potrzebna rada

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1089

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 49
Bardzo proszę o wyrozumiałość w poruszanym przeze mnie temacie, jestem laikiem i ćwiczę od niedawna dlatego pewnie większość z Was będzie czytać moje wypociny z uśmiechem na twarzy. Niemniej proszę o poważne potraktowanie tego posta a nie nabijanie się z mojej niewiedzy. (Post dotyczy jak najbardziej diety!)

mam 23 lata, 180 wzrosty i wagę 62 kg (szczupły, chude kości). Zacząłem ćwiczyć w czerwcu, zmontowałem sobie prymitywną siłownię w garażu (atlas, obciążenie (max.70kg) do tego jakieś hantle, sprężyna worek, dostęp do 'modlitewnika' czy jak to się nazywa ;) itp..). Zaczynałem od praktycznie zerowego obciążenia (gryf + parę kilko na nim) stopniowo je zwiększając, dochodząc do 50kg na wyciskanie na ławce, 13 kg na biceps itp... wiem, że to mało ale zważywszy na moją wagę i niewielki staż to i tak jestem zadowolony. Równocześnie zakupiłem sobie białko, właściwie czytając trochę te forum dokonałem wyboru i kupiłem odżywkę wysokobiałkową biogenixa, później ze względu na wysoką cenę tego pierwszego kupiłem 3 kg Olimp80. Jadłem je regularnie 2 razy dziennie robiąc sobie koktajl razem z mlekiem. Normalnie nie mam zbyt wielkiego apetytu i jem niespecjalnie dużo natomiast po tym białku i ćwiczeniach wzrósł mi niesamowicie apetyt, zacząłem jeść znacznie więcej i powiedzmy na paczce 3 kg przytyłem ponad 4kg (początkowa 62, końcowa 66,6 ;) po czym moja waga nie zaczęła się zwiększać. Niestety później miałem przykre epizody ze zdrowiem (nie związane z ćwiczeniem) i byłem na diecie no i moja waga powróciła do 62. Teraz właściwie kończy mi się białko i zastanawiam się co kupić. Chodzi mi o przybranie na wadze, kolega radził mi zamiast białka kupić Gainer-a (Weidera), z całą pewnością nie zapewniam zapotrzebowania kalorycznego, a wiem że Gainery mają dużo węglowodanów. Znając całą tą sytuację mam do Was pytanie, co najlepiej kupić, żeby jak najwięcej przytyć (oczywiście nie w tkankę tłuszczową ;) ). Kupić białko czy gainera czy może coś innego? Co i jakiej firmy polecacie? Ważne jest też dla mnie, żeby odżywka była dość smaczna (waniliowy olimp80 jest niespecjalnie smaczny i często przez to miałem opory żeby to wypić). Jeżeli chodzi o cenę to oczywiście gra ona rolę, ale jeżeli jest znaczna różnica między odżywkami (w końcowym efekcie) to pewnie skombinuję pieniądze na coś lepszego. Proszę o jakieś propozycje.

Na koniec pytanie nie związane z tematem ale nie widzę sensu w pisaniu dwóch postów, czy lepiej ćwiczyć więcej serii z większym obciążeniem (np. 6 serii po 10 powtórzeń) czy zwiększyć obciążenie do maksymalnego jakie potrafię udźwignąć i ćwiczyć mniej serii po mniej powtórzeń? (np. 4 serie po 3-5). Tak jak mówiłem chodzi mi o przybranie na masie (ze względu na pracę i studia nie mam możliwości zapisania się na siłownię - przynajmniej na razie)

pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
dobmar zacznij od ułozenia diety odpowiadającej Twojemu celowi (masa).
Odżyki są tylko i wyłacznie uzupełnieniem w niej brakow, a tych nie mozesz stwierdzić nie mając diety.
Zacznij prosze od jej ułozenia

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867


Zmieniony przez - Mateo 1983 w dniu 2007-12-08 22:27:23

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1430 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16860
Jak Mateo, jak byś miał jakies większe problemy zgłoś sie do mnie na gg, napewno pomoge.
Co do treningu spróbuj zchodzic z 12 powt. do 6 jednocześnie zwiększając obciązenie.

Semper Fidelis.
Wielka Polska na wieki!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Alkohol

Następny temat

Kontuzja kolana, bieganie, odżywianie

WHEY premium