SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

<b>DIETA DO OCENY - REDUKCJA</b>

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1970

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przepraszam nie widziałem

No jest u góry moim zdaniem poza tłuszczami nie ma co poprawiać.
Jak mówiłem dodajemy 2 łyżki oliwy do któregoś posiłku nie okołotreningowego co nam daje
28g Tłuszczu czyli jakieś 247 kcal.

Wiec W proporcjach Kalorycznych które mam sie to mieści. I mamy 72g Tłuszczu a powinno być 79 A to już duża różnica chyba nie jest nie ?


Zmieniony przez - LeeJaedong w dniu 2009-11-09 20:15:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Wiec uwazasz, ze posiłek po-treningowy jest wartościowym posiłkiem?
Posiłek 5 zawiera białko , tłuszcze i weglowodany? Tak?

Ponawiam: Prosze NAPISZ TU DIETE ZMIENIONĄ !!!

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
NIe zgodze sie, dlaczego posiłek potreningowy ma zawierac tłuszcze ?
Skoro jest przyjęta norma że się nie je tłusczy w posiłkach okołotreingowych. Lepiej je zjeść rano. A skoro wartości pasują tyle ile mam zjeść to nie widze problemu.

Sprawa Węglowodanów przyjęta jest norma by po dużym wysiłku aerobowym, (i tu różnie książki piszą w jednym znajdziemy do 2H w innych do 1H, a ja uważam że do 30minut) uzupełnić węglowodany. Pytanie ile, spotkałem sie w paru książkach dla sportowców że jest to tyle gram ile się waży wiec jeśli waże 75kg to powinienem zjeśc 75g węglowodanów w moim przypadku pod mój trening najlepiej o niskim IG.
Z tąd też 60gram Gainera i Banan 110gramowy mają 74gramy węglowodanów.

Sprawa Białka, uważam że zaraz po treningu który trwa 2godziny nie ma co wpychać w siebie tone jedzenia, jeśli więc zjadam dużo kalori w postaci węglowodanów do 30minut. to od zjedzenia "posiłku" zaraz potreningowego czekam około godziny do 1-5 i zjadam w posiłku ostatnim około 50gram Białka. Fakt jest dużo źrodeł które mówią że organizm nie przyswaja więcej niż bodajze 40gram białka w 1 posiłku, ale tak mi poprostu wygodniej jeść 50gram.

W uproszczeniu wizualnym.

Trening 17-19
Węgle do 19.30
Białko około 20.30 - 21.00


Jestem otwarty na wytykanie mi błędów gdyz dopiero sie ucze.

Zmieniony przez - LeeJaedong w dniu 2009-11-09 20:36:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Jestem otwarty na wytykanie mi błędów gdyz dopiero sie ucze

Akurat...
Temat ma juz dwie strony, a Ty dalej swoje...
Ucz sie na bledach w takim razie !


Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2009-11-09 20:41:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Twojego postu za cholere nie rozumie, ja nie swoje 2 strony tylko ja pierdziele napisałem post nad tobą dlaczego uważam że moim zzdaniem dieta jest dobra.

A przez 2 strony mój drogi to wszyscy mówią mi odwrotnie lecz pozatym że napisali ze zamało tłuszczów jest to nikt jeszcze ale to nikt nie napsiał co jest źle.!!

Wiec akurat... to ty nic nie wniosłeś do tematu ... sry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
bez nerwów.
Napisałeś, ze masz trening miedzy 3 i 4 posiłkiem! Dlaczego odwołujesz sie do 5 jako potreningowego. Nie rozumiem!

Zmieniony przez - akneraj w dniu 2009-11-09 21:00:42

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
1. Sniadanie. Za malo bialka
2. Twarog to kiepska opcja na drugi posilek, kazeina bedzie lepsza na noc.
3. OK
4. Gajner na redukcji, to nieporozumienie. Daj owoc, a potem pelnowartosciowy posilek.
5 Dodaj zdrowych tluszczy
Dodaj zdrowych tluszczy do diety.
powodzenia,

Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2009-11-09 21:05:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no faktycznie troche sie zdenerowowalem nie wiem dlaczego.

Poprostu chciałbym tutaj podyskutować, dlaczego moje myslenie w takim bądź razie jest błędne. Jakby i przy okazji sie dowiedzieć co mam źle w diecie ustawione.

________-
Bo Trening mam pomiedzy posiłkiem 3 i 4. Może błąd tutaj mój w zapisaniu tego że posilek 5 nie jest posiłkiem lecz przekąską.

Wychodząc z założenie że biore Gainera do 30 minut (przed treningiem BCAA, po Gainer) to jest to dla mnie jakiś posiłek.
Przychodze do domu i zjadam bana z orzechami także to jest wtedy mój "posiłek"5
Osobiście tych orzechów nie musiałbym jeść, wiec zastanawiam sie czy ich nie przerzucić do ktoregoś wczesniejszego posiłku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
bolek Ci juz wszystko napisał ... mi sie kończy anielska cierpliwość

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Sniadanie. Za malo bialka. Po co jest mi dużo białka na śniadanie?? Moim zdaniem lepszym wyjściem jest napchać sie dużą ilością wegli o niskim IG które dają ci kopa na cały dzień

2. Twarog to kiepska opcja na drugi posilek, kazeina bedzie lepsza na noc.
Dlaczego Twarog to kiepska opcja na drugi posiłek ? Trzeba jakoś dobić do poziomu Białka ktore trzeba spożyć na dzień, wiec co za roźnica czy zjem twarożek czy tuńćzyka ??

Kazeina jest wieczorem, starczy popatrzeć.

3. OK
4. Gajner na redukcji, to nieporozumienie. Daj owoc, a potem pelnowartosciowy posilek.

No to widze że nie przeczytaleś tego co napisałem o węglowodanach wyżej.
Gainer na redukcji to pomyłka tak ? No przy 2godzinach pływania na treningu ostrego na basenie można rzecz że przygotowuje sie pod zawody i wg różnych tabel godzina takiego pływania dochodzi nawet do 1600 spalonych Kalori na godzine.

Dlatego mam opcje zjedzenia ryżu z kurczakiem kolejnego w tym dniu, albo szybkie uzupelnienie wegli gainerem.

5 Dodaj zdrowych tluszczy. Mam orzechy
A nie można oliwy dodać rano ? Bo jakoś nie widze żebym mieszal twaróg z oliwą, sry niestety nie podchodzi mi ;/
powodzenia,


Zmieniony przez - LeeJaedong w dniu 2009-11-09 21:14:32

Zmieniony przez - LeeJaedong w dniu 2009-11-09 21:15:34
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta kulturystyczna a nadwaga

Następny temat

dieta a kasa.

WHEY premium