SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] by Kris.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 26440

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli musisz zmniejszyć ilość powtórzeń to zrób to póki jeszcze masz czas, później już Ci o tym nie będziesz wspominać, a takie coś trzeba eliminować, albo jesteś pewny że robisz dobrze i prawidłowo, albo robisz tak by tak było :)
A to pomoże Ci złapać siłę, bo czym jest siła bez doskonałej techniki? Wytrzymałością. Ten przykład tylko pozwala wyobrazić Ci jak np. crossfit zepsuł podciągania, nie mówię że Ty tak robisz, ale technika zawsze od początku do końca taka sama, więc zanim nabierzesz nawyk to musisz utrwalić prawidłowe ruchy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 476 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4579
QUEBLO
co do Twoich planów suplementacyjnych...przerwe od krety zrób dluższą. Raz ze kreatyna utrzymuje się jeszcze przez jakiś czas w organizmie po zakończeniu cysklu,a dwa ze zwykło mi się mówić ze minimalny okres przerwy powinien wynosić tyle ile trwał cykl. Oczywiście przy założeniu że stosujesz "klasyczne" dawki.

Beta-Alanina to nie przedtreningówka


Przy siłowni na suplementy zostanie mi ok. 50zł więc co w tej kwocie najlepiej stosować?(krety na jeden cykl mi jeszcze wystarczy).
Tak więc przerwę od cyklu zrobię 30dni :)

@wisnia
Ile proponujesz zejść powtórzeniami ? do 6 w nachwycie i podchwycie, czy jakoś więcej?

O rozłożeniu na siłkę myślałem tak:
Śr-Nogi
Czw-Klatka+triceps
Pt-Plecy+Biceps

Byłoby coś takiego czy jakoś inaczej to porozkładać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Te powtórzenia to już od Ciebie zależą, jeśli wykonasz tyle powtórzeń dobrze technicznie to zrób tyle i progresuj, a technikę traktuj jako priorytet, ale nie pogrążaj się w tym tak konkretnie tylko przykładaj się do każdego ruchu jakby miałbyć Twoim ostatnim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
zapomniałeś o barkach i brzuchu...
a co do supli... a po co "na siłę" chcesz coś brać? Lepiej zaoszczędź z kilku miech ow i zrób jakiś porządniejszy cykl jak już chcesz

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 476 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4579
QUEBLO
zapomniałeś o barkach i brzuchu...
a co do supli... a po co "na siłę" chcesz coś brać? Lepiej zaoszczędź z kilku miech ow i zrób jakiś porządniejszy cykl jak już chcesz


Racja :)
Śr-Nogi+brzuch+barki
Czw-Klatka+Biceps
Pt-Plecy+triceps

Co do supli na razie odpuszcze, skoncze to co mam i zrobie jeden cykl krety jeszcze po przerwie :)

@wisnia
Zejde do 6powtorzen bo wydje mi sie ze jeszcze technika jest dobra jutro postaram sie wrzucic filmik z 4serii nachwytu :) Dzisiaj moze jeszcze jakies foty wpadna :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 84 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1090
Masa widzę ładnie wchodzi, ale ma to też wady - napewno nabierasz dużo tłuszczu, więc na kiedy planujesz redukcję? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 476 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4579
Redukcja będzie gdzieś za 2 miechy. Po drugim cyklu krety dopiero, i planuje zejsc dosc nisko 12% to na pewno :) Potem powolna masa, żeby jak najwięcej wpadało suchej :)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
kris, wg mnie plan niezbyt dobry
robisz bicka ,a dzień potem chcesz robić plecy...bic nie zdąży odpocząc jak znów będzie angażowany
to samo klata tric. Przy klacie angażujesz trica, którego chcesz robić osobno dzien później.

połączenie, nogi-brzuch-barki.... wielu sądzi że połączenie nóg z barkami jest już lekką przesadą a co dopiero jeszcze brzuch tam wciskać...
czemu w weekend nie chcesz ćwiczyć?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 476 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4579
Przeanalizowałem wszystko jeszcze raz i jakoś te weekendy ogarnę :) Powinienem mieć jakieś pociągi, bo autobusy na 100% odpadają, niestety :/ Ale damy radę :)
Śr-Nogi
Czw-Klatka+tric
Pt-Barki+brzuch
Sb-Plecy+bic

Takie ułożenie byłoby lepsze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 476 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4579
Witam !

03.02.2016-A
1.POMPKI W STANIU NA RĘKACH 7/7/7/7 - Konkretnie weszło, z techniki jestem zadowolony :)
2.PODCIĄGANIE NACHWYT 6/6/6/6 - Faktycznie lepiej czuję pracę mieśni, nagrałem serię ale po wrzuceniu na kompa obrociło mi obraz o 180stopni :/ Z tego co zauważyłem to muszę się niżej opuszczać.
3.DIPY + 12,5KG 8/8/8/8 - Konkretnie weszło, czuję klatkę i technika też jest okej według mnie, mam nagrane ale stało się to samo co z podciąganiem ... W sb wchodze na 4s9p :)
4.PODCIĄGANIE PODCHWYT 6/6/6/6 - Technika w miarę ok :) Trochę lepiej może niż nachwyt, ale weszło konkretnie :)
5.POMPKI ODWROTNE +120,5KG 15/15/15/15 - Pierwsza seria wydawała się lajtowa ale potem było coraz ciężej, czyli dobrze ! :D

04.02.2016- B
1.PISTOLETY 15/15/15/15 - Nogi spompowane, mega ciężko, wolę zostać na tej ilości powtórzeń i porpacować nad technika :)
2.WYKROKI CHODZONE +22,5KG 24/24/24/24 - Z treningu na trening porgress zauważalny :) Jestem mega zadowolony a jednocześnie mega dobity po tym ćwiczeniu :) Czyli standardowo, im ciężej tym lepiej :)
3.WSPIĘCIA NA PALCE +22,5KG 25/25/25/25 - Oczywiście jednonóż :) Ostatnia seria katorga :D Ale technika trzymana więc jest dobrze :)
4.WZNOSY PROSTYCH NÓG W ZWISIE NA DRĄŻKU 13/13/13/13 - Wchodzimy na 14powtórzeń :)
5.PLANK +12,5kg - Dobitka brzucha bardzo fajna :) Technika już jest na 85% :) Będzie tylko lepiej :)

Co do planów z siłownią pytanie odnośnie tego rozkładu.

Śr-Nogi
Czw-Klatka+tric
Pt-Plecy+bic
Sb-Barki+brzuch

Takie coś byłoby git? Co proponujecie przed treningiem wszamać? Myślałem o jakiejś bułce pełnoziarnistej+50g piersi z kurczaka+troche twarogu, warzyw+5g oliwy z oliwek, lub wypić po prostu jakiegoś gainera/carbo ? I co po treningu ?

Zdjęcia wrzucę w poście niżej :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy jest sens na trening siłowy?

Następny temat

Trening w domu - Pomoc (Trening , Dieta)

WHEY premium