SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] by Kris.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 26422

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 476 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4579
Rozkład planu chodziło mi o ten, o którym myślę na siłownię gdyż za ok 2 tygodnie chciałbym wreszcie zacząć trenować na siłowni :) Stąd moje pytanie o plan i o tę dietę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
a poniedziałek i wtorek serio odpadają?
plan lepszy ale ćwiczenie 4 dni pod rząd to na dłuższą metę może być słabszy pomysł. Końcowe teningi będą po prostu mniej efektywne.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 476 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4579
07.02.2016-B
1.PISTOLETY 15/15/15/15 - Petarda :) Ciągle jest progres w technice :)
2.WYKROKI CHODZONE + 22,5KG 23/23/23/23 - Jeszcze dzisiaj zrobię tę ilość powtórzeń i będę chciał wejśc na 4s 24p
3.WSPIĘCIA NA PALCE + 22,5KG 25/25/25/25 - Ilość powtórzeń genialna :) Łydki mega spompowane czuć ich prace :)
4.WZNOSY NÓG W ZWISIE NA DRĄŻKU 13/13/13/13 - Ćwiczenie dające o Sobie znać dość konkretnie na brzuch, ale ciągle coraz lepiej myślę że w nd powinienem wejść na 14p. zobaczymy jak będzie po dzisiaj :)
5.PLANK + 12,5KG 60S/60S/60S/60S - Technika już jest chyba bardzo dobra :) Ale ćwiczenie wciąż jest cięzkie :) To dobrze ! :)

10.02.2016-A
1.POMPKI W STANIU NA RĘKACH 7/7/7/7 - Zacząłem trzymać technikę w każdej serii i powiem szczerze, nie sądziłem że aż tak pompuje barki to ćwiczenie :D Pozytywnie :)
2.PODCIĄGANIE NACHWYT 6/6/6/6 - Już coraz lepiej. Opuszczam się prawie do wyprostu rąk w łokciach więc jest ok :)
3.DIPY +12,5kg 9/9/9/6+4N - Weszły elegancko :) Klatka spompowana jest duży progres :)
4.PODCIĄGANIE PODCHWYT 6/6/6/6 - Tutaj to samo co ćw. nr 2 :) Ta zmiana tzn. zmniejszenie ilości powtórzeń było dobre :)
5.POMPKI ODWROTNE +22,5KG 15/15/15/15 - Wreszcie czułem wycisk konkretny tricepsów :) Dorzucenie ciężaru było dobrym wyborem :)

Treningi weszły na petardzie :) Zwłaszcza ten 10 lutego(wczoraj). Mega pompa po treningu i zadowolenie :)

Co do tego planu na chwilę obecną poniedziałek/wtorek odpadają bo lekcje długo i się nie wyrobie z siłownią ;/ W tym tygodniu zaczynam ferie a po feriach ponoć zmiana planu więc może coś się poprawi :) Jeśli będę coś wiedział dam znać ! :)

A jak z dietą ?

I jak ogarnąć te treningi w tym tygodniu bo dzisiaj nogi jutro siłka(Albo zrobię klatke i biceps z kolegami, ale polecę całościówkę. Zobaczymy jutro :) ), środa znów góra i nd dół. To normalnie wszystkie treningi zostawić czy coś odpuścić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Widzę, że uparłeś się na tę siłownię :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
jak dziś zrobiłeś nogi,to słabo widze całościówkę na następny dzień.
Albo zróbi tylko górę ciała albo jak bardzo będziesz chciał to rób z kolegami zestaw dyskotekowy.
A w przyszłym tygodniu dobrze zrozumiałem, dwa treningi tylko?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 476 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4579
No na siłownie już jestem zdecydowany bo ciężko wyobrazić sobie starty bez treningu na siłowni :)

Co do tego treningu dzisiaj to wyszło na to że mieliśmy trenera który pokazał maszyny i technikę, a siłownia okazała się bardziej fitnessowa niż kulturystyczna. Ogólnie wyszło na to że zagraliśmy 30min w siatko-nogę i po każdych 3 punktach przegrana drużyna coś robiła(2x pompki 3x burpees 3x przysiad z wyskokiem i na koniec przegrana robila pompki-przysiady-burpees . Więc nawet nie ma co tego liczyć jako trening więc treningi zostają normalnie tak jak były w tym tygodniu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
kiedys przychodiz czas wyjsc z domu na siłownie, albo zrobic siłke w domu

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
na upartego można w domu cały czas ale jak się myśli o startach jakichś to nie ma bata by obeszło się bez siłowni

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 476 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4579
Dokładnie tak :) Więc za jakiś czas polecę na siłownie ale jeszcze min. 2 tygodnie muszę trenować w domu.
Poza tym mam problem z ogarnięciem 2 i 3 posiłku bo omlet mi się zaczyna nudzić i strasznie ciężko wchodzi..

17.02.2016-A
1.POMPKI W STANIU NA RĘKACH 7/7/7/7 - Konkretnie zaczynają wchodzić ale jeszcze sprawiają mi lekkie trudności w trzymaniu prawidłowej techniki.
2.PODCIĄGANIE NACHWYT 7/7/7/7 - Zaczyna powoli wchodzić konkretnie, pierwsze 3 serie każde powtórzenie opuszczam się do samego dołu więc jest dobrze .
3.DIPY + 12,5KG 9/9/9/9 - Wreszcie weszły wszystkie serie więc jest pięknie, wchodzimy na 10 powtórzeń.
4.PODCIĄGANIE PODCHWYT 6/6/6/6 - Technika trzymana ale po nachwycie (zwiększonej ilości) znacznie ciężej zrobić te 4x6 :)
5.POMPKI ODWROTNE + 22,5KG 17/17/17/17 - Wchodzi coraz więcej powtórzeń, technikę trzymam, triceps czuć więc petarda :) Jutro wbijam się na 18p :)

18.02.2016-B
1.PISTOLETY 16/16/16/16 - Wreszcie zwiększyłem ilość powtórzeń, technika trzymana w rezultacie dzisiaj ledwo chodzę
2.WYKROKI CHODZONE + 22,5KG 24/24/24/24 - Również ilość powtórzeń zwiększona, psychika może wszystko :D
3.WSPIĘCIA NA PALCE +22,5KG 26/26/26/26 - Powolny ruch w dół, przez po schodzeniu z podwyższenia i zmianie nogi, noga która pracowała wcześniej miała lekki skurcz w łydce tak na ok. 10sekund. Jest dobrze :)
4.WZNOSY PROSTYCH NÓG W ZWISIE NA DRĄŻKU 14/14/14/14 - Ostatnie powtórzenia każdej serii to był wznos do V, muszę trochę popracować nad techniką gdyż po ostatniej serii odczuwałem lekki ból kręgosłupa nad odcinkiem lędźwiowym.
5.PLANK +12,5KG 60s/60s/60s/60s - Weszło tak jak powinno, technika dobra więc jest git :)

Ogółem zakwasy trzymają do dzisiaj jeszcze z klatki więc jestem zadowolony :) Byle do przodu ! :D

POZDRO !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
stosunkowo długo stoisz na tych samych ilosciach.... nie chcesz jednaj próbować atakować większych ilości? Nie wiem ile masz zapasu w poszczególnych ćwiczeniach,ale jeśli mało,to mozesz stracić na zbyt dużych postojach..

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy jest sens na trening siłowy?

Następny temat

Trening w domu - Pomoc (Trening , Dieta)

WHEY premium