SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] bbns - SIŁA, MASA, SZYBKOŚĆ - POWRÓT DO KOSZYKÓWKI

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1690

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 925
Siema,
Od dziecka grałem w koszykówkę, mniej więcej od 2013 do 2016 r. trenowałem. Na początku sam, później z koszykarzem z TBL. Zacząłem grać w amatorskiej lidze i niedługo później   w miejscowej drużynie. Moja kariera nie trwała zbyt długo, ponieważ nie potrafiłem dogadać się z trenerem i to mnie niestety zjadło. Rzuciłem koszykówkę, nie robiłem nic, prawie 0 aktywności oprócz pracy i okazjonalnie jakiegoś grania w basket czy siłowni. Teraz mam 20 lat, stwierdziłem, że chce wrócić do koszykówki bo brakuje mi tego. Oczywiście wiem, że nie osiągnę tego co planowałem kilka lat temu, ale w pewnym stopniu spełnie swój cel. Zawsze chciałem czerpać przyjemność z basketu i grać na jakimś poziomie, mierzyć się z lepszymi i do tego będę dążyć. 20 lat to trochę późno na mierzenie wysoko, ale prawdę mówiąc j**ać to.
Biorąc to wszystko pod uwagę, wiem że muszę zap*****lać, więc grafik będzie raczej napięty :p
Wiem, że to duże obciążenie dla organizmu, ale jestem pewny, że dam radę.

7 treningów koszykówki w tygodniu, 6 ciężkich treningów panowania nad piłką, poruszania się w obronie, rzutów po kozle itd. Ostatni trening w niedzielę będzie lżejszy, panowanie nad piłką i rzutówka. 3 treningi siłowe, jestem bardzo szczupły, więc będę pracował nad rozwinięciem siły i masy mięśniowej, oprócz tego 2 razy w tygodniu będę biegał sprinty.

Trening Siłowy:

A
Przysiady 5x5
WL 5x5
Wiosło 5x5
Wznosy 3x8
Dipsy 3x8
Uginanie że sztangą 3x8
Allahy 3x8
Łydki 3x8

B
Martwy 5x5
Ohp 5x5
Podciąganie 5x5
Wyciskanie wąsko 3x8
Uginanie przedramion z hantlami 3x8
Deska
Łydki 3x8

Resztę treningów będę wrzucał na bieżąco

Warunki fizyczne, maxy:
Wzrost: 179 cm
Waga: 66.6kg (11.12.17)
Czas na 30 m:
Wyskok dosiezny:
Max. Przysiady 5x
Max. Martwy 5x
Max. WL 5x

(niestety jeszcze tych maxów nie znam, ale chcę żeby tu były więc później dodam)

Jutro ogarniam wszystkie sprawy i w poniedziałek lecę trenować, będę wrzucał posty codziennie, z treningów, z życia, trochę z dupy, wiadomo. Zakładam dziennik, ponieważ da mi to możliwość konsultowania się z bardziej doświadczonymi zawodnikami, trenerami i ludźmi którzy po prostu coś wiedzą. Dodatkowo będzie to na pewno dawka sporej motywacji.
Piątka!
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 994 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21862
Plan na silownie bardzo fajny.

Co do reszty to zycze Ci powodzenia i sukcesow, chociaz 12 treningow w tygodniu to nie lada wyzwanie.
Moze byc bardzo ciezko budowac mase.

Ale do odwaznych swiat nalezy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 925
Zdaje sobie z tego sprawę, dlatego zadbam o sporą nadwyżkę. Nie mam zamiaru jakoś mega spieszyć się z tą masą, ponieważ nie chcę stać się jeszcze wolniejszy :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 925
Jestem chory, od poniedziałku nic nie robię i coś czuję, że do końca tygodnia pożytku ze mnie nie będzie. Jestem przeziębiony. Druga ch**owo sprawa jest taka, że gadałem z trenerem bo chciałem wrócić do drużyny, ale okazało się, że już jej nie ma, w związku z czym nie mam gdzie grać, ale coś się wykmini.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 91
Cześć,
Dobry jesteś w tego kosza? Grywasz coś "nieligowo", np.: z kumplami? Jakoś regularnie?

Plan masz bardzo napięty. Ciężko będzie to ogarnąć i wytrwać. Nie masz wzrostu do koszykówki, chyba, że jesteś bardzo sprawny motorycznie i masz szansę nadrobić ten brak na niskich pozycjach - dobre rozegranie i rzut z pół- i z dystansu.

Nie zrozum mnie źle, po prostu zastanawiam się, czy jest jakiś realny i osiągalny cel, aż tak ciężkiej pracy.


Zmieniony przez - Mike_Q w dniu 12/21/2017 12:39:27 PM
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan domowy do oceny

Następny temat

Pierwszy cykl

WHEY premium