SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Najbardziej przyszlosciowy suplement by King Odin & PittBul

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2202

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11227 Napisanych postów 72351 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 954863
Autorzy: King Odin & PittBul - 1 miejsce

Estry - przyszłość suplementacji
Estryfikacja - czym jest?

Estryfikacja to reakcja chemiczna w wyniku której powstają estry. Najczęściej zachodzi ona pomiędzy kwasami (głównie karboksylowymi) i alkoholami, niemniej możliwe i często stosowane są inne metody syntezy estrów np. z bezwodników czy chlorków kwasowych.
Reakcja estryfikacji z użyciem kwasu i alkoholu, której produktem ubocznym jest woda, jest zazwyczaj reakcją równowagową. Aby zapewnić jej wysoką wydajność należy z układu reakcji usuwać przynajmniej jeden z produktów i jest nim najczęściej woda.

Czy rzeczywiście estryfikowane suplementy mogą stać się podstawą suplementacji?
Nie ulega wątpliwości, że w przeciągu paru lat estryfikowane formy różnych substancji, jak kreatyna czy inne aminokwasy, stały się coraz częstszym komponentem produktów oferowanych Nam na rynku suplementów. Opinie co do słuszności takich działań są podzielone, aczkolwiek trzeźwe spojrzenie na właściwości i korzyści wynikające z suplementacji estryfikowanymi produktami pozwala wyciągnąć wnioski, że trend ten jest pozytywnym aspektem działalności producentów suplementów.
Wiele osób zadaje sobie pytanie dlaczego właśnie teraz estryfikowane formy suplementów zaczęły dochodzić do głosu, podczas gdy proces estryfikacji znany jest od dłuższego czasu i jego początki sięgają powstaniu i rozwoju chemii organicznej.
Mimo, iż sam proces estryfikacji nie jest karkołomnym przedsięwzięciem w skali mikro, to już w skali przemysłowej stanowi nie lada wysiłek. Wraz z postępem technologicznym nadarzyła się możliwość wykorzystywania procesu estryfikacji na szerszą skalę.
Główną i zarazem najważniejszą przesłanką stosowania estryfikacji jest jej moc przeciwdziałania niszczącej działalności grupy karboksylowej. Stąd estryfikacja stosowana jest między innymi w farmakologii, celem poprawy przyswajania substancji nie wchłanianych z przewodu pokarmowego.
Powyższy fakt ma dość istotne znaczenie przy suplementacji kreatyną, jednym z najpopularniejszych suplementów na rynku wśród adeptów różnych dyscyplin sportowych.
O ile kreatyna w ilości zbliżonej do fizjologicznej jest dobrze wchłaniana z przewodu pokarmowego, o tyle już jej podaż w większej ilości nastręcza pewnych trudności. Białka transportowe odpowiedzialne za wchłanianie jej zostają wysycone, a część kreatyny przechodzi w stan nieaktywnej i bezużytecznej kreatyniny, podczas wiązania się jej grupy karboksylowej z aminową.
Naprzeciw tym problemom wychodzi proces estryfikacji, który niezwykle często spotykamy w tak popularnych produktach jak chociażby stacki kreatynowe.

Podsumowanie
Reasumując można stwierdzić, że estryfikowane formy wielu substancji będą w ciągu najbliższych paru lat podstawą wielu produktów, gdyż ich wpływ na syntezę jest niezaprzeczalny. Dostrzegając ten fakt zarówno producenci jak i konsumenci suplementów odniosą sukces. Ci pierwsi sukces finansowy, natomiast My, konsumenci, sukces w dążeniu do wyznaczonych celów.

Źródło: wikipedia.pl , nasza wiedza
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Z białkiem SZTOS łatwiej zdobędziesz prawdziwie SZTOS formę!

16 porcji w opakowaniu, w tym 19g białka w 1 porcji!

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1110 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13975
Zmieniony przez - patryk1991 w dniu 2008-01-19 00:49:59

"co cię nie zabije to cię wzmocni"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 22471 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 101363
dobre posty napewno

banan nic bezwartosciowego by nie wrzucil

noc przeznacze na czytanie

Śmiało - cała kasa leci na pomoc dla schroniska dla zwierząt.
https://booking.com/s/67_6/f03173bf 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KREATYNA Inko

Następny temat

[ART] Najbardziej przyszlosciowy suplement by 13sebik13

Sztos