Shahriar Kamali lepiej znany jako  King Kamali, jest znanym kulturystą, który ostatnio użył swojej siły, aby pomóc ofiarom wypadku. Na Instagramie opublikował film wyjaśniający okoliczności zdarzenia. Kamali jadąc z córką, był świadkiem wypadku samochodowego. Auto było do góry nogami i potrzebna była pomoc. Kamali zatrzymał się i natychmiast pomógł ofiarom.

Kamali na Instagramie wyjaśnił, że ​​musiał wyrwać drzwi samochodu, aby dostać się do pasażera, a także musiał podnieść pojazd, aby wyciągnąć spod niego rękę ofiary. Niestety pasażerka musiała mieć amputowaną lewą rękę i ma złamane nogi, ale przeżyła wypadek. Niesamowita odwaga i siła, a także postawa Kamali jest godna naśladowania. 

https://youtu.be/Dcy6BqLHtp0

Urodzony w Iranie Kamali przeniósł się do Nowego Jorku i rozpoczął karierę jako kulturysta. W 1999 roku Kamali wygrał NPC Nationals w wadze ciężkiej, a dwa lata później był czwarty na Arnold Classic. W sumie wystąpił w tych zawodach trzy razy i, chociaż niestety z każdym następnym zajmował coraz gorsze lokaty. Swoich sił próbował też na scenie Mr. Olympia zajmując 10 i 17 miejsce. 

King Kamali po raz ostatni pojawił się na scenie w 2006 roku w Atlantic City Pro, gdzie był piętnasty. Od czasu przejścia na emeryturę Kamali często zajmuje głos w sprawach związanych z kulturystyką. Jego bohaterska postawa przywraca wiarę w ludzi.

Komentarze (0)