SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

**Pomoc i ocena planu treningowego**

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 828

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 199
Witam, mam 15 lat. Ćwiczę regularnie w domu od ok. 1,5 roku. Mam do was pytanie, czy klatkę mogę ćwiczyć 3 razy w tygodniu z 1 dniową przerwą ? Od tego czasu mój plan oczywiście się zmieniał. Diety specjalnej nie mam, jem dużo mięsa, ryb, nie jem słodyczy. Od ok. 3 mieś. mam taki.
Mój plan treningowy wygląda następująco:

Poniedziałek: Ćwiczę klatkę, biceps i triceps. Na klatkę robię pompki w różnych wariacjach( 5 ćwiczeń, w różnej ilości powtórzeń w zależności od rodzaju pompki, tego robię 2 serie). A później ćwiczę na uchwytach do pompek z różnym rozstawem rąk( robię 6 ćwiczeń, także w różnej ilości powtórzeń, w zależności od ćwiczenia) Podczas ćwiczeń na klatę, dodaje ćwiczenia na triceps: pompki diament( 3 serie po 15) oraz opuszczanie się na rękach z nogami na podwyższeniu( 3 serie po 15) Na końcu ćwiczę biceps na modlitewniku( 3 serie po 25 powt.), 3 serie młotkowych oraz 3 serie unoszenia ramion z hantlami. Nie używam duże ciężaru, ćwiczę 4 kilogramami.
+ ćwiczę nogi
Wtorek: Zazwyczaj ćwiczyłem w ten dzień expanderem, taki fbw. Ale teraz zastanawiam się, czy nie powinienem mieć tu dnia przerwy? + brzuch

Środa: Klatka, ćwiczę na ławce hantlami 4 ćwiczenia po 25 powt. i tego robię 3 serie, czasami 4. Obciążenie 8 kg( 2 hantle po 4 kg) Ćwiczę także nogi: wspięcia na palcach oraz klasyczne przysiady.

Czwartek: Brzuch

Piątek: Znowu klatka. Ćwiczę na taboretach, rozstawiam 3 taborety i robię 4 serie pompek wąskich i normalnych.

Sobota: Plecy. Podciągam się na drążku z różnym rozstawem rąk. + brzuch

Niedziela: Przerwa

Jak oceniacie mój plan, moim zdaniem nie ćwiczę z dużym ciężarem oraz robię pompki, które bardzo nie obciążają mięśni, więc mogę może ćwiczyć tą klatkę 3 razy w tygodniu. Efekty są zadowalające, klatka z czasem się powiększa. Jeśli macie jakieś sugestie jak zmienić plan to piszcie. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Przęśle wam również zdjęcie mojej sylwetki.





Zmieniony przez - Sergiob199 w dniu 2015-10-16 19:45:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,

zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 




/Pozdrawiam//
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
lepiej uloz plan w ktorym bedziesz trenowal cale cialo 3 razy w tyg

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 199
Wtedy musiałbym zmiejszyc ilość serii i ćwiczeń. Ale nadal nie wiem, czy mogę ćwiczyć klatkę 3x w tygodniu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

chce przybrac na masie

Następny temat

Dieta na mase.

WHEY premium